Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

7

Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 6916

@Zorge
Niko nije mislio na branik kao zastitu, naravno da ce da ode, vec kao okidac za minu kako bi eksplodirala na "pravom" mestu, ali moguce je da je postavljen da bi zastitio donji postroj od zalutalog RPG, osovine su ipak dosta nize od branika. Svaka dalja petljancija sa prednjim delom bi bila komplikovana jer je ovako isplanirana da ojaca ceoni deo od dejstva RPG.

@kNikS
Na Lazi vozac izgleda ima prilicnu zastitu ispod zadnjice, ne znam da li se sedista pomeraju (na prvi pogled izgledaju kao i ostala tj. okacena, dok se vozac nalazi malo iza osovine, ali prakticno je na njoj), ali pogledajte koliko su visoko u vozilu i uporedite sa vozilom spolja, ima tu dosta materijala. Naravno ne bih voleo da sam u njegovoj kozi kada naleti na minu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4075

Evo nešto na brzaka iz Paint-a : Lazar 4x4






.



offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4640

sunburn ::
Kaspir, da , lici na Laze. AL mu pogledaj trup sa sonje strane i visine sa tla i sve ce ti biti jasno.
Oni su preziveli real world testove.

da, upravo o tome i pricam.. i jedan i drugi imaju 'v-shaped hull' a klirens lazara je i veci nego na casspiru (410 vs. 430mm)....

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4640

da, evo, kaze ovako:

Donji deo oklopnog tela je «V» oblika i u kombinaciji sa
velikim rastojanjem od tla
i primenom krutih pogonskih
mostova obezbeđuje zaštite od eksplozije protivtenkovskih
mina i improvizovanih eksplozivnih naprava ispod točka i
poda vozila nivoa IIIa (6 kg ispod točka i poda vozila).

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13939

Koji nivo zastite pruza Cougar?

I koja je kolicina eksploziva potrebna da onako raznese prednji deo Cougar?

Na nekim snimcima se vidi da mina ili IED je eksplodirao ispod vozila. Vozilo je ostalo citavo i posada nije stradala. Pa da se malo prokomentarise. @Sunburn ajde daj neki komentar.

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4640

leonard ::Koji nivo zastite pruza Cougar?

I koja je kolicina eksploziva potrebna da onako raznese prednji deo Cougar?

komentar slike kaze 300-500 lbs

offline
  • Pridružio: 27 Apr 2008
  • Poruke: 1429

Nije pravilo nagazna mina.. jer moze da se desi da nagazi bilo ko od civila . Fora je u daljinsko aktiviranje. Ne mogu vise telefonom, blokirani su ometacima,ali zato koriste tzv komandne zice koje razvlace do mesta gde je zakopano "blago" tj veeeliki esplozivni potencijal - teroristi se ne igraju sa nagazne- pastete, jednu ili dve PT mine. Narede 152 mm granate u pravcu vozila i rezultati se vide na YOU TUBE i slicnim.
Vozila kao Kugar su modularni tj, motorni deo ublazava pritisak , delovanje parcadi , kumulativni mlaz. u desi se da motorni deo odleti a karoserija sacuva ljude. Ako su konstruktori Lazara imali suradnju sa neke proizvodjace koje imaju uspesne proizvode koristeci iskustva sa terena, onda Lazar treba da je po defaultu dobar i u "borbI"
Da se ne varamo: Borba za Lazara nije. To da ce posada pucati iz puskarnice na sve strane, pogotovo u urbana naselja.. Dovoljan ce biti jedan pogodak iz skrivenog kutka sa neki RPG-XX da najmanje -zbuni i uplasi posadu. A zaseda u urbane sredine je pakao bez EXIT vrata. Ne daj boze.Oklopnjaci su po pravilo otpisani ako upadnu u takvu zasedu, da ne duzim..Dobro je sto vidimo dovoljno vrata na Lazaru.
Ne znam koja mu je namena: Lazar, sutra moze da ide dole ( ne mislim na misijama) kod linije razdvajanja, sta ce biti najveci problem za Lazara ako neprijatelj nema letelice, topove ili protuoklopnu artileriju? IED-MINE-RPG.

O povredama posade koje su nagazile... sta da ti pricam Smile
nahebes cak i kad se vozilo prevrne i bez eksplozije.
Ima na YOU TUBE mislim i M1 ABRAMS kako leti u vazduh od IED. Znaci ako "oni" namere da otvore konzervu, bice mesa.
Plus- nisam video podatke , mozda ima al nisam ja video - mora biti spremno da ugasi pozar unutar putnickog i otornog odelenja. Takvi sistemi su ugradjeni i na Hamvija pa nagore. Inace, bice i rostilja u pokusaju da se izadje iz vozila. Mora se paziti na detalje i dobru izradu vozila, improvizacije ce brzo izaci na povrsine.

Da zavrsim, malo sam se zaneo, i nakon 5 IED ne mogu da iznesem jedan jedinstveni stav, svaka situacija je razlicita. ALi ako nije V-shape odozdo, brzo ce se vratiti na ispitivanje .Nagazne mine su macji kasalj danas.

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4640

ali bre vozilo jeste v-shape - imas tekst, svedocenje forumasa i sliku, pobogu!

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7818

Maksimalni vodeni gaz je 1,3m a vozilo visoko 2,45m da li je to malo?

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4640

ne, kaspir koji ima nesto manji klirens ima gaz od 1m.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 820 korisnika na forumu :: 6 registrovanih, 1 sakriven i 813 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Koridor, MilosKop, naki011, Sumadija34, voja64, zziko