Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

111

Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4075

Neznam da li ovo slika Lazara pre nego što su izradili funkcionalni model ili je nova modifikacija. Sprednji dio izgleda drugačije:




I možda nova verzija 6x6 odnosno mlađi brat Lazara:





I jedno pitanje: Zašto se na engleskom jeziku Lazar piše i izgovara po srpskom a ne po engleskom tj. Lazarus?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • marat 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2007
  • Poruke: 595

Jesu li ovo fotografije ili motaze?



offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 6916

Zato sto ni mi ne prevodimo njihove nazive, eventualno napomenemo sta znaci. Mala pitanja nacionalnog ponosa... (i kod njih je isto, mislim ako je nas Djordje kod njih Dzordz, onda Džordž Buš ima da se pozdravlja, ako bude dolazio, sa Đorđe Žbun ili u duhu našeg jezika Đorđe Žbunić - i tata mu je Žbun tako da...)

Inace, gde si nasao ove slike, mozda je ovo slikano pre ugradnje oklopa, mozda su napravili nesto novo, a mozda je fotomontaza, sto nije iskljuceno. Inace na prvoj slici upadljiv je i zadnji kraj koji je iskosen valjda zbog rampe.

Mali off:
Yugoimport krenuo u kupovinu
http://www.capital.ba/yugoimport-zeli-da-preuzme-zrak-teslic/

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4075

Montaža. Ali kad pogledaš senke vidiš da je na bazi pravog vozila (barem na donjoj sliki se lepo vidi) i onda su jih samo malo uglancali da lepše izgledaju.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13939

Na gornjoj slici se vidi da su razmisljali o eventualnom polozaju vozaca u slucaju da vozilo nagazi na minu.

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 6916

Na prvoj slici je uvecana automatska turela sa Partnera, taj prednji deo... cista montaza... Ovo drugo, ko zna sta je bila osnova, verovatno isto montaza...

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4075

Čini mi se da Lazarus lepše zvuči stranim ušima. Možda nam ga uspije prodat i Amerikancima pre nego što počne malo jača ofenziva u Afganistanu.


stegonosa ::
Inace, gde si nasao ove slike, mozda je ovo slikano pre ugradnje oklopa, mozda su napravili nesto novo, a mozda je fotomontaza, sto nije iskljuceno. Inace na prvoj slici upadljiv je i zadnji kraj koji je iskosen valjda zbog rampe.


Skroz pri kraju snimka a i između ima jako zanimljivih novina.

_Rade ::Plamen na novoj platformi, obratite pažnju na deo od 5:18 pa sve do 6:02, izgleda da je u pitanju neki Hummer ili nešto slično, pored toga ima još dosta zanimljivih stvari koje se mogu videti, mada su im najjači oni photoshopovani BTR-ovi na kraju videa GUZ - Glavom U Zid



I još nešto. Yugoimport ima svoj zvaničan kanal na YouTube-u: http://www.youtube.com/user/jugoimport
Svakim danom su sve ozbiljniji u svom radu. Za pohvalu. Ziveli



.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7818

acatomic ::Neznam da li ovo slika Lazara pre nego što su izradili funkcionalni model ili je nova modifikacija. Sprednji dio izgleda drugačije:





Ovde ima izgleda rampa na zadnjem delu

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 6916

Dobro je da rade, ali šta je ono na 5:25 - zanimljivo, nisam do sada video, samo stavljena je stara Lasta, a na početku izrada tenkova???

@boksi
Primetio sam, izgleda da je planiraju.

offline
  • ink 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 21 Jul 2009
  • Poruke: 23

Englezi, tj. govornici engleskog jezika bi reci "Lazar" i "Laser" (laser) potpuno isto izgovarali tako da ime naseg najmodernijeg vojnog proizvoda zvuci kao da smo ga smislili negde oko 1982. godine.

A sto se tice yugoimporta - nisam ni malo impresioniran. Jeste da se radi sve bolje ali ove promotivne klipove bi ja mogao bolje da snimim.

(Btw, ovo je moj prvi post i zelim sve forumase srdacno da pozdravim)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 746 korisnika na forumu :: 2 registrovanih, 0 sakrivenih i 744 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bigfoot, Milos82