Blog korisnika vranjanac29
| Medijska borba protiv Vojske Srbije i peta kolona | |
|---|---|
| 26 Apr 2018 14:03 | Idi na vrh |
| Listajuci na pauzi dnevne aktivnosti na drustvenim mrezama, uhvatim jednu ovde neopazenu objavu ali po drugim sajtovima vec staru vest od pre dvana. Jedan glupi naslov General Milosav Simovic peva cetnicku pesmu https://www.facebook.com/moodiranje/videos/1639277449485162/
Planino moja, pesma je stara preko 110 godina. Vest je pregledana preko 102 000 puta za dva dana, a komentara ubi Boze majko moja. Medjutim stvar ne bi bila toliko cudna da ovo nije snimak od prosle godine 16 novemra, a sada je objavljen nakon zaostravanja odnosa sa Hrvatima i resavanja kosmetke krize. Podelili su ga na raznoraznim sajtovima nase pete kolone, sajtova i grupa iz Novog Pazara kao i BiH. Vidim da pojedinim intersnim grupama u nasoj zemlji i zemljama u okruzenju ne odgovara jaka srpska vojska, jer cim je krenula prica i realzicajia obnove nasih oruzanis snaga, pocela je i medijska hajka prvo po nasim dnevnim listovima pa do raznih grupa po drustvenim mrezama. Medjutim prvi put vidim da je za dva dana ovaj snimak pregledan preko 102 000 puta, mada u strahu su velike oci i razumem sve one koji se plase ozivljavnja nasih snaga ali ne razumem zasto mi cutimo. |
|
| Sta ciniti da bi povecali natalitet | |
|---|---|
| 01 Okt 2011 15:12 | Idi na vrh |
| Kao sto bilolski sat otkucava kod muskarca i zena,tako biloski sat otkucava i nasoj populaciji.Ali da predjem na stvar,u zadnjih 50 godina srpsko stanovnistvo je sve starije(jedan od najstarijh naroda u svetu po broju godina) Kao zemlja ili drzava sa veoma dobrim geografskim reljefom i raznovrsnim prirodnim potencijalima spadamo u bogatije zemlle evrope,ali kao narod smo sve siromasniji,brojcano manji i stariji.Svake godine u Srbiji izumre po jeadan grad od 30 000-50 000 stanovnika sto pokazuje da nam je natalitet daleko manji od mortalitea.Sta ciniti i kako spreciti izumiranje jednog od najstarijih naroda u evropi i povecati natalitet i spreciti katastrofu koja moze da nas zadesi za 50 godina? Kako naterati mlade ljude da stupaju u bracnu zajednicu i osnuju porodicu sa vise od 4 clanova?Da li to ne samo Srbiji, vec i drugim starosedeocima balkana preti izumiranje?Da li smo kao nacija svesni toga i sta cini nasa drzava da spreci decenijsko izumiranje sopstvenog naroda? Na sva ova pitanja zelim da odgoviromo i dodjemo na kraju do nekog realnog zakljucka i resenja koja su bitna za opstanak nase nacije. | |
| Nikola Tesla i oruzje | |
|---|---|
| 26 Sep 2011 12:49 | Idi na vrh |
| Jedan od najvecih svetskih umova,mozda i najveci, poreklom Srbin jos za vreme svog zivota zadavao je muke tadasnjim najvecim naucnicima kao i sada.Svojm radom i zeljom za otkrivanjem novih stvari pocev od eltricne energije pa do mlaznih motora zadivio je celi svet,ali retki su oni koji pominju njegovu umesanost u proizvodnji oruzja za masovno unistavanje kao niz drugih izuma za ono vreme neshvatljivi ali i za danasnje.Tvorcem lasera smatra se on ali i zrakom smrti koji je nestao zajedno sa njegovom smrcu.
http://www.youtube.com/watch?v=ZpA-GunmlNs http://www.youtube.com/watch?v=T_tyHcAanf4 |
|







