TECH deo OPŠTI deo VOJNI forumi

Blog korisnika Mixelotti

Blamovi i fore iz vojske
Idi na vrh
Temu prebacijem sa "civilnog" dela foruma u prirodnije okruženje Wink
Poruke iz nekadašnje teme će biti prekopirane u ovu temu.
**********************************************************




"SQUAWKS" je naziv za listu problema koju piloti redovno dostavljaju aviomehaničarima, kako bi ovi sve primedbe rešili do sledećeg leta. Evo nekih koje su opisali piloti "U.S. Air Force", i odgovora dopisanih od strane tima za tehničko održavanje aviona:

> > Problem: Levu gumu stajnog trapa gotovo da bi trebalo zameniti.
> > Resenje: Leva guma gotovo zamenjena.

> > P: Probni let OK, osim auto-landing sistema, s kojim su sletanja vrlo gruba.
> > R: Auto-landing sistem nije instaliran na ovom avionu.

> > P: Iz elise broj 2 curi hidro-fluid.
> > R: Curenje elise broj 2 normalno. Elise broj 1, 3 i 4 cure nenormalno.

> > P: Nešto se olabavilo u kokpitu.
> > R: Nešto je učvršćeno u kokpitu.

> > P: Dokazano curenje na desnoj nozi stajnog trapa.
> > R: Dokaz uklonjen.

> > P: Zvuk iz DME uređaja je neverovatnog nivoa.
> > R: Zvuk DME podešen na verovatniji nivo.

> > P: Mrtve bube na vetrobranskom staklu.
> > R: Naručene žive.

> > P: Autopilot u Altitude Hold modu produkuje poniranje od 200 fpm.
> > R: Nemoguće reprodukovati problem na zemlji.

> > P: IFF (identification friend or foe) ne radi.
> > R: IFF nikad ne radi kada je na OFF.

> > P: Friction lock izaziva blokiranje ručice gasa.
> > R: Za to i služi.

> > P: Motor broj tri se gubi.
> > R: Posle kratke potere, motor pronađen na desnom krilu.

> > P: Avion se smešno ponaša.
> > R: Avionu skrenuta pažnja da se uozbilji.

> > P: Radar za otkrivanje ciljeva zuji.
> > R: Radar za otkrivanje ciljeva reprogramiran da pevuši.

**********************


(prezimena glavnih junaka promenjena)

Neko kuca na vrata kancelarije kapetana Markovića ...
- Da!
Ulazi vojnik vidno izgubljen:
- Gospodine kapetane, tražim potpukovnika Perića, po naređenju ...
- Pogrešio si vrata sinak, potpukovnik Perić je još dve kancelarij niže sa desne strane, piše ti na vratima.
- Hvala gospodine kapetane.
(sledi vojnička procedura izlaska)
Nakon par minuta opet neko kuca na kancelariji kapetana Markovića ...
- Da!
Ulazi isti vojnik i pita:
- Gospodine kapetane ... a da vi ipak niste potpukovnik Perić!?

***********************


Iznenadna poseta jedinice od strane Komandanta.
Dežurni vojnik predaje raport (jasno i glasno da ga svi čuju):
- Gospodine ... general potporučniče ...

************************


U toku je renoviranje tornja za kontrolu leta. Prave od njega još malo pa vilu sa Dedinja ...
Vojnički satanak jedinice sa komandantom RV i PVO, malo pre rata '99. Komandant RV i PVO govori o teškom političkom položaju, određenim taktičkim manevrima jedinica, teškoj materijalno-finansijskoj situaciji u vojsci ...
Na kraju, standardno pitanje:
- Ima li neko nešto da pita?
- Imam ja, gospodine generale! (ustaje zastavnik)
- Izvolte gospodine zastavniče.
- Kopaju nam nova skloništa po aerodromu, to razumem. Ali zašto nam grade crkvu!?
- Kakvu crkvu, gde!? (pita general iznenađeno)
- Pa tamo gde je nekad bio toranj za kontrolu leta ... svi prolaze ... krste se ... i pitaju: Odakle im bre pare!?

(inače taj toranj je NATO poravnao sa zemljom i danas je tu "poligon za čupkanje travice")

*****************************


Iz Mostara za vreme JNA:
Zastavnik, sada penzioner, je voleo da igra Loto ...
Ispunjavao je par kombinacija (u to vreme je bilo mogućih osam kombinacija po listiću) i često mu je ostajalo nepopunjenih kombinacija. Listić je obično držao u ormaru da uz jutarnju kaficu prekontroliše dobitak. Snime to ovi njegovi mangupi sa posla i reše da mu popune "na kvarno" dobitnu kombinaciju kako bi se ogrebali za čašćavanje zbog "glavnog dobitka".
Popune mangupi šta je trebalo i čekaju ...
Zastavnik pogleda listić ... mudro ćuti ... i posle nekog vremena izađe iz kancelarije.
Malo kasnije ukapira garnitura što je pravila zaveru da zastavnika nema na poslu i pitaju šefa gde je, a ovaj odgovori da je tražio slobodno jer hitno mora za Sarajevo (tamo je bila glavna filijala za isplatu u BiH).

Sad nastavljam priču "srećnog dobitnika":
otišao je vozom za Sarajevo i sav ponosan predao listić tamo gde je trebalo. Pozovu ga u kancelariju, zaća sedne ... popije kaficu ... u to dolazi Milicija Shocked i kaže : "Gospodine pođite sa nama, ovaj tiket je falsifikat!"
Imao je debelih problema, ali se ipak izvukao (na unformu kao što ide ...)
Krene nazad i razmišlja u vozu za Mostar, kako bre ... Neutral
Uspeo je da sklopi kockice, ali bulju dandanas nije Mr. Green Mr. Green

*************************


Tekst na razglednici koju dobija "gušter" od svoje devojke:
*ebi se gušteru!
*ebem se i ja!


*************************


nastaviće se ...

ps.
Ajde ... otvorite dušu!
Znam da toga ima u neverovatnim količinama Zagrljaj

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 867 korisnika na forumu :: 83 registrovanih, 7 sakrivenih i 777 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., arezina, Arhiv, bankulen, bbrasnjo3, bobo85, bokicacar, Bosnjo, Cirkon, damir55555, darionis, Demi87, dendrit86, Desmond, Dimitrije Paunovic, DJUNTA, Draganeli, Duh sa sekirom, Džekson, feanor, Helket, howyesno, Ikica977, IQ116, Jeremiah, K-1A, Kajzer Soze, kib, Klonfer83, Konda, kozhedub, Kredit, Litostroton, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, luka35, madza, MarijaC84, mat, MB120mm, mercedesamg, Mihajlo, milenko crazy north, MiloradKomadic, minke, Mirage 2000N, mrdaak, nemkea71, nenad81, Nikoletina Bursac, Orc, Oscar, ozzy, Pekman, pera bager, pirke96, precan, Prometeus, Pururin, Rebel Frank, rovac, S.Palestinac, Sharpshooter, sickmouse, SirOliver, Sky diver 29, sonico, Spreewerk, synergia, ujke, umpah-pah, Vlad000, Voice1, vrgudinac, vrlenija, vuksa72, wolverined4, XBMC, zajcev1, Zastava, Zmaj Tolak, zvomar, 79693