Blog korisnika Mixelotti
| Blamovi i fore iz vojske | |
|---|---|
| 27 Sep 2013 01:14 | Idi na vrh |
| Temu prebacijem sa "civilnog" dela foruma u prirodnije okruženje Poruke iz nekadašnje teme će biti prekopirane u ovu temu. ********************************************************** "SQUAWKS" je naziv za listu problema koju piloti redovno dostavljaju aviomehaničarima, kako bi ovi sve primedbe rešili do sledećeg leta. Evo nekih koje su opisali piloti "U.S. Air Force", i odgovora dopisanih od strane tima za tehničko održavanje aviona: > > Problem: Levu gumu stajnog trapa gotovo da bi trebalo zameniti. > > Resenje: Leva guma gotovo zamenjena. > > P: Probni let OK, osim auto-landing sistema, s kojim su sletanja vrlo gruba. > > R: Auto-landing sistem nije instaliran na ovom avionu. > > P: Iz elise broj 2 curi hidro-fluid. > > R: Curenje elise broj 2 normalno. Elise broj 1, 3 i 4 cure nenormalno. > > P: Nešto se olabavilo u kokpitu. > > R: Nešto je učvršćeno u kokpitu. > > P: Dokazano curenje na desnoj nozi stajnog trapa. > > R: Dokaz uklonjen. > > P: Zvuk iz DME uređaja je neverovatnog nivoa. > > R: Zvuk DME podešen na verovatniji nivo. > > P: Mrtve bube na vetrobranskom staklu. > > R: Naručene žive. > > P: Autopilot u Altitude Hold modu produkuje poniranje od 200 fpm. > > R: Nemoguće reprodukovati problem na zemlji. > > P: IFF (identification friend or foe) ne radi. > > R: IFF nikad ne radi kada je na OFF. > > P: Friction lock izaziva blokiranje ručice gasa. > > R: Za to i služi. > > P: Motor broj tri se gubi. > > R: Posle kratke potere, motor pronađen na desnom krilu. > > P: Avion se smešno ponaša. > > R: Avionu skrenuta pažnja da se uozbilji. > > P: Radar za otkrivanje ciljeva zuji. > > R: Radar za otkrivanje ciljeva reprogramiran da pevuši. ********************** (prezimena glavnih junaka promenjena) Neko kuca na vrata kancelarije kapetana Markovića ... - Da! Ulazi vojnik vidno izgubljen: - Gospodine kapetane, tražim potpukovnika Perića, po naređenju ... - Pogrešio si vrata sinak, potpukovnik Perić je još dve kancelarij niže sa desne strane, piše ti na vratima. - Hvala gospodine kapetane. (sledi vojnička procedura izlaska) Nakon par minuta opet neko kuca na kancelariji kapetana Markovića ... - Da! Ulazi isti vojnik i pita: - Gospodine kapetane ... a da vi ipak niste potpukovnik Perić!? *********************** Iznenadna poseta jedinice od strane Komandanta. Dežurni vojnik predaje raport (jasno i glasno da ga svi čuju): - Gospodine ... general potporučniče ... ************************ U toku je renoviranje tornja za kontrolu leta. Prave od njega još malo pa vilu sa Dedinja ... Vojnički satanak jedinice sa komandantom RV i PVO, malo pre rata '99. Komandant RV i PVO govori o teškom političkom položaju, određenim taktičkim manevrima jedinica, teškoj materijalno-finansijskoj situaciji u vojsci ... Na kraju, standardno pitanje: - Ima li neko nešto da pita? - Imam ja, gospodine generale! (ustaje zastavnik) - Izvolte gospodine zastavniče. - Kopaju nam nova skloništa po aerodromu, to razumem. Ali zašto nam grade crkvu!? - Kakvu crkvu, gde!? (pita general iznenađeno) - Pa tamo gde je nekad bio toranj za kontrolu leta ... svi prolaze ... krste se ... i pitaju: Odakle im bre pare!? (inače taj toranj je NATO poravnao sa zemljom i danas je tu "poligon za čupkanje travice") ***************************** Iz Mostara za vreme JNA: Zastavnik, sada penzioner, je voleo da igra Loto ... Ispunjavao je par kombinacija (u to vreme je bilo mogućih osam kombinacija po listiću) i često mu je ostajalo nepopunjenih kombinacija. Listić je obično držao u ormaru da uz jutarnju kaficu prekontroliše dobitak. Snime to ovi njegovi mangupi sa posla i reše da mu popune "na kvarno" dobitnu kombinaciju kako bi se ogrebali za čašćavanje zbog "glavnog dobitka". Popune mangupi šta je trebalo i čekaju ... Zastavnik pogleda listić ... mudro ćuti ... i posle nekog vremena izađe iz kancelarije. Malo kasnije ukapira garnitura što je pravila zaveru da zastavnika nema na poslu i pitaju šefa gde je, a ovaj odgovori da je tražio slobodno jer hitno mora za Sarajevo (tamo je bila glavna filijala za isplatu u BiH). Sad nastavljam priču "srećnog dobitnika": otišao je vozom za Sarajevo i sav ponosan predao listić tamo gde je trebalo. Pozovu ga u kancelariju, zaća sedne ... popije kaficu ... u to dolazi Milicija Imao je debelih problema, ali se ipak izvukao (na unformu kao što ide ...) Krene nazad i razmišlja u vozu za Mostar, kako bre ... Uspeo je da sklopi kockice, ali bulju dandanas nije ************************* Tekst na razglednici koju dobija "gušter" od svoje devojke: *ebi se gušteru! *ebem se i ja! ************************* nastaviće se ... ps. Ajde ... otvorite dušu! Znam da toga ima u neverovatnim količinama
|
|







