TECH deo OPŠTI deo VOJNI forumi

Blog korisnika Leonardo

Sve po starom?
Idi na vrh
Da li će za nekoliko nedelja sve ostati po starom?

Ovo je tema gde se mogu izneti predlozi i pratiti promene na bolje kad je reč o našim oružanim snagama. Proćiće meseci i godine pre nego što se ne primeti poboljšanje. Zato me ne zanima punjenje ove teme svakojakim porukama. Ne traži se rešenje u sledećih 5 minuta. Sve što je van ovog okvira, a pogotovo izlivanje histerije, agresije i ružnih reči očekujem da će biti uklonjeno.

Ovde je takođe potrebno napraviti razliku između same poplave i angažovanja naše vojske, policije i drugih organizacija. Odnosno njihovih mogućnosti i celokupnog stanja.



Miroslav Lazanjski pre neko veče na RTS.
https://www.youtube.com/watch?list=UUJhhn1hGaoPAzE9a47FVaTw&v=CUcXTF3MqnA
Dolazi nam Medvedev
Idi na vrh
Citat:Pripreme za dolazak Medvedeva
A.Konuzin o poseti Medvedeva
Pripreme za posetu predsednika Rusije Dimitrija Medvedeva Srbiji su već počele i tokom njegovog boravka u Beogradu biće potpisan niz strateških sporazumna , izjavio je ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Konuzin.

http://www.rtvpink.com/vesti/vest.php?id=25045
Etnički nemiri i sukobi u Kini
Idi na vrh
Nearly 130 killed in riots in Chinese autonomous Muslim region
http://en.rian.ru/world/20090706/155440747.html
Rusko - Anglo-Saksonska kriza i njene posledice na svet
Idi na vrh
Citat:A sto se tice americke flote pa da su oni imali otazbinski rat ko sto su Rusi imali tesko da bi Ameri imali najvecu flotu na svetu.

Misliš li na WW2.
Ako misliš na taj rat daj mi reci ko je ratovao na skoro svim frontovima,čiji najjači dio flote je potpoljen (Pearl Harbor),ko je proizvodio avione i tenkove,znaš li koliko je vojne pomoči završilo u SSSR-u iz USA jedan dio imao je veliku ulogu u bitci kod Kurska.
Najviše su potapani Britanski i Američki brodovi.
Jedino nisu imali rat na svojoj teritoriji to im je jedina prednost.

Tako da nije baš sve crno ima i bijelog.
Nasi vojni avioni negde iznad nas
Idi na vrh
Sve cesce vidjam vojne avione na nasem nebu. Kao dete cesto sam boravio na sportskim terenima Spensa. Secam se velikog proja preleta aviona. G-2, G-4, Mig 21, Orao... uglavnom u formacijama.

Juce sam video Mig 29 kako se lagano vozika po nebu. Preleteo je iz pravca moga Novog Sada, peko dunava (a tu distancu treba preci Mr. Green ) i zadje u nas Srem.

Danas sam imao 'bliski' susret sa jednom 21dinicom. U blizini Rodiceve pivare na Klisi nesto pre 10 sati jutros. Leteo je vrlo nisko. Posto sam istog trenutka podigao glavu cuvsi zvuk motora i spazio Migonju kako se priblizava zakljucio sam da nije isao nadzvucnom brzinom. Prvo sto sam spazio bio je njegov usisnik za vazduh i kokpit. Toliko nisko je leteo, da se zadrzao koji sekund duze stigao bi procitati sve (br., oznake...) i uociti svaki detalj ...

Pa tema je otvorena da bi se pisao o povnim vidjenjima nasih plavih na nebu.

Ako ko ima sta da prilozi... smešak


Ukoliko vec postoji tema ja se izvinjavam...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1211 korisnika na forumu :: 102 registrovanih, 5 sakrivenih i 1104 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aleph_one, alke12, Apok, ArchaBasha, Aristotle2002, ArmFPGA, Asteker, Ba4e, bax0904, bojan313, bojan_t, bojansmudja, bojcistv, Borski1977, Boskovic, bounty hunters, Boxy, brandža84, Bubimir, bufanje, BZ, carinko, Clouseau, DaliborVukadinovic, Dannyboy, dejan.7951, Djokislav, djordjemiklusev, dushan, Dzoni2412, Džekson, efektiva, Electron, foka106, Foxdie, Frunze, goxin, Helket, Hitri, hyla, iceburn, ikan, Jecmendo, kolateralnasteta, Kozara1, lanishtefm, Lep1na, Litostroton, ljuba.b, loon123, LostInSpaceandTime, madza, Marko00, Medojed, mercedesamg, Mercury, Mi lao shu, miki kv, Miler88, Miletić Zoran, Mirage 2000N, Mićko, Moldovan, nelezele, nemkea71, Nepopravljivi, Niki2024, Nole, Nomica, OKT, Orlova, Oscar, Papadubi, ping15, pobeda, prasinar, Pururin, Radoslava, raso76, repac, Robin, royst33, saputnik plavetnila, sasics, Semberija, Sevatar, shone34, Spreewerk, stegonosa, uruk, Velizar Laro, VJ, Vlada78, vrgudinac, wolf431, Zavulon, ZetaMan, Zimbabwe, Zoran1959, Žrnov, 79693