UAV kao dopuna Awacs-ima

UAV kao dopuna Awacs-ima

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

U principu bistaticki radarski sistem ali u vazduhu, UAV ce biti prijemnik dok ce E-3 biti odasiljac. USAF labaratorija za istrazivanja planira da krene sa testiranjem takvog koncepta.

Vise o tome na ovom linku:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

U vezi specijalne antene prijemnika:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

I evo kako ista izgleda:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Sem sto se ovakvim sistemom awacsu omogucuje da leti znatno dalje od opasne zone, ovakav sistem bi mogao biti vrlo zeznut i po stelt letelice, jer je bistaticki radar jedan od nacina da se izadje na kraj sa steltom.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1165 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 11 sakrivenih i 1074 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100jan, Avalon015, blankspace, Bodin86, bojan_t, bojank, Bubimir, Carl Gustaf, CHARLIE JA., crazydkure, Daba75, DaliborVukadinovic, dankisha, darionis, dejan1972, Demi87, Dimitrise93, dozorni, dule10savic, Georgius, Gitzherai, GveX, Hans Gajger, ILGromovnik, Ir, ivran064, Kajzer Soze, Kapetan Hadok, kozhedub, lacko, Lieutenant, lucianovercetti, M74AB3, Malahit, Marko Marković, mdp92, mercedesamg, Metanoja, miki kv, Miki281, mikrimaus, milenko crazy north, mm1811, monomah, nekdo, nevjerna beba, Nikoletina Bursac, Oscar, ozzy, Paklenica, pein, Pekman, Plavi1, PlayerOne, Profica, Qwertyuio, RajkoB, Semberija, Sevetar, Sone0883, stalja, stegonosa, Stoilkovic, stokssone, TangoSix, taomaster, tomo2, Tumansky, Tvrtko I, Valter071, vathra, VJ, Vlada78, Vozd0714, vrgudinac, W123, Wehicle, ZetaMan, zokizemun, 787