|
Poslao: 08 Mar 2006 18:14
|
offline
- SVITAC
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Apr 2003
- Poruke: 5925
- Gde živiš: Beograd
|
Vidi se na video zapisu .. nisam siguran da je baš precizno kako ga
predstavljaju ..
Može da posluži nema dileme ali ako treba neku pokretnu metu gađati .. :/
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Mar 2006 22:05
|
offline
- Neshinelly
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 09 Mar 2006
- Poruke: 1
|
Brate koja puska,ali puno elektronike,ode jedan cip i sve u pm.A i jako je teska(sigurno)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Mar 2006 23:12
|
offline
- DJ Nexus

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 16 Jun 2005
- Poruke: 609
- Gde živiš: SRBIJA, Beograd
|
Svakako vrlo korisno oruzije, jer se vojnik ne izlaze direktno liniji vatre ili sl..deluje ok...tacno da je bilo pokusaja jos odavno da se napravi nesto slicno ali ovo je ipak 21 vek..gomila elektronike i displeja je obavezno, mada ako se ne veram Izrael i SAD su zajednickim snagama napravile to cudo i mislim da su ovog puta napravili kako valja, vreme ce pokazati.....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2006 06:27
|
offline
- Pridružio: 04 Feb 2005
- Poruke: 31
- Gde živiš: Nis
|
Prednja polovina oruzja sluzi samo za opaljenje tj. u prednjem delu se nalazi mehanizam za okidanje a na drugi deo ove nazovi puske-pistolj se nalazi cev koja izgleda se u ovoj fazi koristi samo kao pistoljska verzija.Svi znamo sta se desavalo u bliskoj proslosti sa ovakvom vrstom oruzja i koliko je realno moguce koristiti ovakvu vrstu oruzja za sada ovo je dobar eksperimentalni pokusaj .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Maj 2006 09:53
|
offline
- trpevskikd
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 25 Apr 2006
- Poruke: 5
- Gde živiš: Skoplje
|
Ova puska je namenjena za gradsku borbu na daljinama oko 50 metara pa samim time je isnaga izguvnih gasova smanjena pa nedolazi do velikog trzaja. Inace oruzje je veoma precizno ako se namesti na fiksnu povrsinu. Ukoliko se drzi u ruci dok se puca onda je preciznost manja zbog toga sto je raspored tezine drugaciji nego kod standardne puske. Svi smo navikli na standardu pusku i kada se gadja iz ove puske zbog stare navike je manje precizna. Potrebno je mnogo treninga da bi ste se navikli na ovu pusku. Inace puska je iznenadjujuce laka jer je napravljena od kompozitnih materijala. Ovi moji utisci o ovom oruzju proizilaze iz licnog iskustva jer sam imao priliku da pucam iz tog oruzja dok je bilo na testiranju u mojoj jedinici.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Maj 2006 21:24
|
offline
- Mixelotti

- Administrator
- Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
- Pridružio: 14 Dec 2005
- Poruke: 28423
- Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države
|
@trpevskikd
Kako ti deluje elektronika puške ?
(rezolucija , zum , IC )
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Maj 2006 06:40
|
offline
- trpevskikd
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 25 Apr 2006
- Poruke: 5
- Gde živiš: Skoplje
|
I da znas da nema veliki trzaj. Ima vise vrsta elektronike za tu pusku. Za suve predele i za upotrebu u vlaznijim sredinama. Elektronika je do sada nesto nevidjeno upotrebjeno na puskama. Sve sto treba da se uradi je samo da pritisnes obarac. Postoji i verzija sa termovizijom, a varijantu koju sam ja probao imala je sofisticirani sistem za nocno gadjanje. U mrkom mraku gadjas pauka u jaje na 50 metar.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Maj 2006 10:30
|
offline
- Pridružio: 17 Okt 2005
- Poruke: 331
|
Lepo...lepo... Samo "... boj nebije svijetlo oruzje ..." .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Maj 2006 22:56
|
offline
- Pridružio: 09 Jun 2003
- Poruke: 177
- Gde živiš: BG
|
Ma neshto mi je sumnjivo u vezi sa tom pushkom.Chini mi se da je nekako isuvishe komplikovana.A sve shto je kompikovanija ima vecu shansu da se pokvari ...
|
|
|
|
|
|