PORS Šmelj (AT-1 Snapper) i POLO 2P26/27

1

PORS Šmelj (AT-1 Snapper) i POLO 2P26/27

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2007
  • Poruke: 261

Ovo mi lici na neke maljutke ili?




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

AT-1 Sniper, koji je nabavljen u manjem broju od SSSR-a, pre serijske proizvodnje Maljutke.Ovde imaš pojedinosti:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 13 Nov 2007 18:04

Ima i ovde
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27349
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Ovde, uglavnom piše sasvim dovoljno:



A evo i uvećanog dela fotografije:


A evo i linka
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ovde se vidi da je to oružje izvoženo u Jugoslaviju i na Bliski istok. Dakle, na slici nisu maljutke, a za pripadnike ove armije nisam siguran , mislim da su u pitanju naši vojnici. Iskren da budem - šlemovi su naši, ali ovi zdepasti kombinezoni mi liče na one sa nekih pokaznih gadjanja ili poziranja za ''Front''.

Dopuna: 13 Nov 2007 18:10

A, bravo Aramis, dok sam ja skenirao, ti si otišao prečicom na link. No, lepo je pročitati ovo i iz naše literature.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2007
  • Poruke: 261

A da li je JNA koristila ova 2 protiv oklopna sistema

9K115 Metis
9M119 Svir

I da li ih koristi Vojska Srbije sad?

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Svir sigurno nismo, Metis možda u manjem broju za potrebe testiranja.
@Sirijus,
lepo je podsetiti se tekstova iz čuvene trilogije, koju sam i ja nekada imao, ali nažalost bez nje ostao u onim ludim vremenima Crying or Very sad

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2007
  • Poruke: 261

@aramis' s

Citat:Refleks has also been produced by the People's Republic of China for use with the Type 98 tank and Serbia for use with M-2001. It can also be fired from the 2A45 Sprut-B anti-tank gun.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

I koliko imamo tih tenkova?I Svir i Metis su nabaVljeni za potrebe ispitivanja, a ne za uvođenje u naoružanje.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

aramis s ::
lepo je podsetiti se tekstova iz čuvene trilogije, koju sam i ja nekada imao, ali nažalost bez nje ostao u onim ludim vremenima Crying or Very sad


Imam ja tu knjigu pa ako ti treba....jeftino Wink

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27349
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Ron Jeremy ::aramis s ::
lepo je podsetiti se tekstova iz čuvene trilogije, koju sam i ja nekada imao, ali nažalost bez nje ostao u onim ludim vremenima Crying or Very sad


Imam ja tu knjigu pa ako ti treba....jeftino Wink


Važno je da na VTD uvek neko nešto ima, odnosno što reče Cezar - ''svi ljudi znaju sve'' (mnogo mi se dopada ta njegova izreka).
Aramis, ako šta zatreba, javljaj, tu smo. Kraj OT.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

knkswviz ::Ovo mi lici na neke maljutke ili?




Evo kako u stvari izgleda to sredstvo i vozilo...





Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5255 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 7 sakrivenih i 5173 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, alke12, b_z_b, boj.an, bojcistv, bokicacar, boromir, brandža84, brufen, Bubimir, celt, cifra, Cirkon, Comyymoc, CrveniSolaris, DeerHunter, Denaya, Despot Đurađ, DonRumataEstorski, draganca, dusanobr, Feller, Glavni Oružni, Gogi_avio, goran.vvv, goxin, Hans Gajger, HrcAk47, iceburn, Jeremiah, JimmyNapoli, jodzula, Jovan.D, kib, kunktator, Lazur_01, LjubisaR, M74AB3, Manjane, Milan Miscevic, milanpb, milenko crazy north, milos97, Moldovan, Mrav Obrad, Naj-Turs, nebkv, nemkea71, nikolapetkovic, nnovakis, Oscar, Papadubi, pein, pirke96, porticco, rodoljub, Rok A Bit, rovac, SamoGledam, sarma, sekretar, shadower78, skok, sonico, Stevan2026, they live, Trpe Grozni, ujke, v82, vathra, VJ, Vrač, x011, zajcev1, Zoran1959