Beretta m34

1

Beretta m34

offline
  • pafke  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 20 Sep 2013
  • Poruke: 5

Sta mislite o ovom pistolju? Very Happy







Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

A šta ti misliš o njemu?



offline
  • pafke  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 20 Sep 2013
  • Poruke: 5

Pa ne razumem se mnogo u pistolje,zato i trazim misljenje. Very Happy

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399

Lakog i robusnog, voljeli su ga njemački oficiri u Sjevernoj Africi. A verzija (M1935) u kalibra 32 ACP (7.65mm) komercijalno je bila dostupna u Italiji i širom Mediterana.

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

Bio je jako popularan kod japanskih oficira i danas su japanske berete "na ceni".

offline
  • pafke  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 20 Sep 2013
  • Poruke: 5

Hvala. Inace,ovaj pistolj je ratni trofej iz WWII,moj pradjed ga je zarobio od jednog italijanskog oficira. Very Happy

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Napravljen u preko milion komada tako da nije kolekcionarska retkostm ali je jedan od najkvalitetnijih pistolja svoga vremena. Ako se ne varam, bio je u proizvodnji sve do 80-ih godina proslog veka.

offline
  • pafke  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 20 Sep 2013
  • Poruke: 5

koristi kratku devetku. Zna li neko gde mogu da nadjem municiju za njega? Very Happy

offline
  • Nebojša Đokić
  • vojni istoričar
  • Pridružio: 03 Jun 2010
  • Poruke: 4063
  • Gde živiš: Novi Beograd

Ja imam 7,65 mm M 35 ali verziju rađenu za italijansko RV tj pre svega za pilote (mada su je dužili i drugi pripadnici RV). Koliko znam njih nije bilo mnogo.
Izvanredna je za gađanje. Odlično leži u šaci a trzaja gotovo i da nema. Ja lično koliko god da sam prilično dobar strelac iz puške toliko sam loš iz pištolja i revolvera. Al sa Beretom nemam problema. Ma ne oseti se. Pravo je uživanje gađati iz nje u odnosu na naš M 70.

offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 3621
  • Gde živiš: ZR

pafke ::koristi kratku devetku. Zna li neko gde mogu da nadjem municiju za njega? Very Happy
На пример, узети захтев па у продавницу?
Иначе, ознаке на њима (римски бројеви), означавају годину, али од ступања Мусолинија на власт- италијанска нова ера! Razz

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1486 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 7 sakrivenih i 1411 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, 6.5lapua, 8u47, alternator, Apok, aramis s, Ba4e, Barista, Bbbggg1979, Bgorando, Bojan198527, boro975, BtR-45, C-Gun, Chainsaw, Cirkon, dejankm, DENIRO, Despot Đurađ, dolinalima, drimer, DrMrPr, Duck of Death, dzada, ekser222, EXIT78, Ice, iceburn, ivan_8282, Jose, Jozo74, K-1A, Karaula, Kobrim, kori, kovac9mm, kunktator, kybonacci, lukac, mat, MB120mm, metallac777, mikrimaus, Milan A. Nikolic, mile.ilic75, Papadubi, pein, precan, rakivan, raptorsi, Ripanjac, Sale0501, Sami_1ali, Samo gledam, sickmouse, Spinosa, suponik, svnedelja, tomo2, ujke, vaci, vidra boy, Vlada1389, Vladimir90, vladom6, Vrač, Zastava, zokizemun