ZKR 551 - češka škola takmičarskih pištolja

1

ZKR 551 - češka škola takmičarskih pištolja

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27359
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Jesi li koristio ''Drulov'', a ako jesi, kakva su ti iskustva? Izvini, jeste OT, ali ako nešto imamo više, otvoriću posebnu temu. Reč je o češkoj školi, svakako...



offline
  • Pridružio: 05 Jul 2008
  • Poruke: 2292

Napravicu i ja jedan OT. Drulov je bio izuzetno jednostavne konstrukcije ali odlican i precizan. Jedan metak. Tacno tako 10x10, Drulov je gutao svu mogucu municiju jer mu je zatvarac bio obrtnocepni . Njime se rukuje slicno puskama M48 a cep zatvaraca ima ulogu rucice i okrece se pri punjenju/praznjenju u levo. Meni se vise svidja starija varijanta sa standardnim oblikom obaraca (umesto karakteristicnog "dugmeta" na novijim verzijama) , okruglim cepom zatvaraca i jednostavnijim rukohvatom. Postojali su i tegovi za cev.


To je upravo ova varijanta



offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27359
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Kad smo već kod carica i careva... Wink

Skenovi su ''tesni'', ali je sve na njima i dobroj su rezoluciji. Zavali se i čitaj. Predlažem da naslov teme preimenujem u'' ZKR - češka škola '' pa da ovde stavljamo i druge češke takmičarske pištolje pošto i o njima ima dosta materijala. Razmisli, pa ako si saglasan da to uradimo. Naravno, dolazi u obzir i neki drugi naslov, pošto se ovde, u suštini, i nismo bavili mnogo takmičarskim oružjem.

NJKV - Drulov:




offline
  • Pridružio: 05 Jul 2008
  • Poruke: 2292

@10x10
@Sirius




Carevi & Kraljevi ste obojica i hvala Vam. Smajli Odlican clanak Sirius, to je iz magazina "Metak"?


Jos jedna fotka

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27359
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Da, a ima toga još...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 902 korisnika na forumu :: 55 registrovanih, 8 sakrivenih i 839 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, bobo85, bojanM84, Boris90, CHARLIE JA., Cicumile, crazydkure, cuvarkuca, dejan1972, Deki Duga Devetka, djonsule, Djota1, Dr Lobotom, Dzigy, Džekson, france93, Gheljda, goran.vvv, goxin, HogarStrashni, HrcAk47, In_hero, Istman, Jaz, lord sir giga, LostInSpaceandTime, luka35, Manjane, micke83, milenko crazy north, MILO-VAN, mkukoleca, momcilob55, nebidrag, nebkv, Nemanja Opalić, nnovakis, Orc, ozzy, Pilence, precan, Prometeus, sasa87, sickmouse, skok, Srky Boy, Tafocus, ujke, Valter071, Velizar Laro, Vlad000, Vlada1389, xAlex2