Zastava M21 vs. Budistički kaluđeri?

1

Zastava M21 vs. Budistički kaluđeri?

offline
  • Pridružio: 08 Sep 2005
  • Poruke: 5729




Jel mi se čini ili je ovo u rukama Mjanmarskih snaga bezbednosti Zastava M21?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Hmmm...da liči - liči, ali ne mora da znači Wink

Možda donekle jasnije slike...







Inače vojska bivše Burme raspolaže sa bogatim spektrom različitog pešadijskog naoružanja...





offline
  • Pridružio: 08 Sep 2005
  • Poruke: 5729

Sistem jeste Kalašnjikov, ima prepoznatljiv selektor sa strane... opet...
Prodali smo im NORU samohotku...

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

M21 nema cevasti kundak.

offline
  • Pridružio: 04 Apr 2006
  • Poruke: 490

Nije m21. Na ovoj pusci je drugaciji kundak. Ovo je najvjerovatnije galil ili nesto slicno.

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

Pa osim Galil (i R-4) nista i ne moze da bude, a posto R-4 ima nesto drugaciji kundak sa tanjim delom koji naleze na rame i necim izmedju cevi kundaka a i sklopive nozice, ovo je Galil.

offline
  • Pridružio: 04 Apr 2006
  • Poruke: 490

Ako sudis po nozicama i kundaku moze biti i holandski NM1
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

Osim sto je Galil izvezen u Burmu, a NM-1 nije prihvacen ni u Holandiji.

offline
  • zoro+ 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 11 Feb 2006
  • Poruke: 910

Mene je vise zaintrigirao model cizama koje nosi vojnik na slici gde ubija japanskog novinara.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Uh dobro je, nije M21. Zamislite izvestaj, japanski novinar ubijen srpskom puskom. Sad

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1240 korisnika na forumu :: 53 registrovanih, 3 sakrivenih i 1184 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Abebe Bikila, Asparagus, boromir, BrcakRS, Bubili, cemix, Cirkon, cole77, DDragoje, Dežurni pod palubom, djuradj, drimer, Ezbuck, gaga23, Georgius, Goran_, hologram, hyla, Istman, Jeremiah, lafa008, Lap720, leptirleptir, littlebunny, MaxLevenfeld, mačković, Metanoja, MiGac, Miler88, Mldo, Moldovan, novator, nuke92, Parker, Petarvu, Pururin, redstar72, sabros, samo_citam, Shilok, shiro, sickmouse, SirOliver, Slingshot, Sonic, trajkoni018, Tvrtko I, vdeki, Velizar Laro, virked, vukan0799, XBMC, zlaya011