Oružane snage tzv ''Republike Kosovo''

1

Oružane snage tzv ''Republike Kosovo''

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2008
  • Poruke: 556

U skladu sa planom Martija Ahtisarija nedavno je ukinut kosovski zastiti korpus i formiran KBS. Da li neko zna koje ciju opremu i koje puske koriste ove snage i sta mislite o njima ?




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 187
  • Gde živiš: kod raskrsnice,pa lijevo

Ja mislim da ce koristiti ili naoruzanje JNA jer ga ima,ili eventualno kinesko naoruzanje koje mogu dobiti iz albanije.mozda nesto dobiju od KFOR-a.Mislim da sam vidio jednog pripadnika sa M-70 na dnevniku,a pocasni stroj sam vidio sa M-59/66.O njima na mislim nista dobro-teroristi koji su sada legalno naoruzani.



offline
  • Pridružio: 30 Dec 2008
  • Poruke: 556

Amerika je odobrila slanje naoruzanja kosovu pa sam pomislio da im je ona nesto poslala. Ovo puske su koristili pripadnici rasformiranog zastitnog korpusa.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7611

Ma oni (tzv. Kosovske zaštitne snage) će dobiti od amerikanaca automata M16 koliko im je potrebno (negde do 5000) dok oružije koje je koristio tzv. KZK (uglavnom naše i kinesnke proizvodnje) već prodaju Irskoj republikanskoj armiji.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Veliki_Blek ::Amerika je odobrila slanje naoruzanja kosovu pa sam pomislio da im je ona nesto poslala. Ovo puske su koristili pripadnici rasformiranog zastitnog korpusa.



Obratite pažnju na uniforme - jednoobrazni sa sve M-93 u počasnom stroju !!!

Da li se još neko seća afere prodaje Yumkovih uniformi šiptarima ??? Cool

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7611

Čisto sumnjam da će posedovati nešto veće od Hamera, eventualno M113.

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 187
  • Gde živiš: kod raskrsnice,pa lijevo

Ako ih ameri budu naoruzavali,uvalice im muzejske exponate,kao sto su uradili s bosancima

offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7461
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Plasim se da ce ih biti uskoro puno vise. Po mojoj proceni vojska Kosova ce biti u "mirnodopskim" uslovima oko 20.000 ljudi. Procena je osnovana na prirodnom narastaju siptara. Ne ocekujem nista dobro od njih u buducnosti. Nece KFOR ostati vecno gde jeste a ovi su zato i formirani. Kada se KFOR jednog dana povuce eto ti siptarske vojske kod Merdara itd.

Jednom sam citao u nekom listu da usled velikog prirodnog narastaja Vojska Srbije u kojoj bi sluzili i siptari, njih bi bilo oko 50 % od ukupnog broja vojnika. Dakle jos jedna opasnost po Srbiju a neki vode polemiku oko Severne Koreje na jednoj drugoj temi GUZ - Glavom U Zid

offline
  • Pridružio: 13 Dec 2006
  • Poruke: 166
  • Gde živiš: Beograd, SRBIJA

Ron Jeremy ::Obratite pažnju na uniforme - jednoobrazni sa sve M-93 u počasnom stroju !!!

Da li se još neko seća afere prodaje Yumkovih uniformi šiptarima ??? Cool


Sećam se ja. Mada mislim da su izvozili uniforme sa nemačkim mrljastim dezenom a Nemci ih samo prosleđivali u OVK.

KBS su daleko od onih polupismenih OVK brđana iz '99. Iskoristili su 10 godina fore da se dobro obuče i opreme. Pride je dobar deo njih ispekao zanat u Avganistanu i Iraku.
Biće neugodan protivnik kad se budemo vraćali na Kosmet...

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 187
  • Gde živiš: kod raskrsnice,pa lijevo

A sta mislis kakav cemo mi protivnik tada biti?

Dopuna: 07 Apr 2009 18:22

Nije logicno da kosovo stvori vijsku od 20 000 vojnika,i jos u mirnodopskim uslovima,kad BiH ima 10 000,a 6 puta je veca od kosova,da ne govorimo o Srbiji

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 886 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 11 sakrivenih i 798 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., alberto, aleph_one, ArchaBasha, berste23, bojan313, bojan_t, bojcistv, cole77, Comyymoc, darkkran, deki1001, Denaya, Djokislav, Djota1, Dolinc, DonRumataEstorski, dusanobr, Džekson, Flanker-G, Gheljda, Helket, HrcAk47, igorkozar83, ivan_8282, jarovitt, Jozo74, K a s p e r, Manjane, marko.markovic, Marko00, mat, Milan A. Nikolic, Milometer, Milos1987, mir, miso2709, Moldovan, Mrav Obrad, NeutrinoSRB, nnovakis, Novakomp, nuke92, OgnjenMitric, Oscar, ozzy, Panter, PITT, rakivan, RD84, redakzver, Roksi, S-G, shiro, sicer2012, simazr, Sir Budimir, skok, Stanislav1970, stegonosa, suton, Tas011, tomo2, tritonus, tubular, tuf, uruk, v82, vdeki, veljko82, Vlajman1957, voja64, yrraf, zivojin32, zmajbre, Žukov