Motocikli vojne i civilne policije

9

Motocikli vojne i civilne policije

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Kolko ja znam, postojali su spiskovi za mobilizaciju tehnickih sretstava (kamiona, gradjevinskih masina, automobila, brodova i camaca, pa i motorcikla) kako u JNA, tako i u TO.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22289

To znam, ali ono sto me zanima je koja je bila namena tih motorcikala u TO? Ima li neko tonapismeno, tipa X motorcikala u sklopu odeljenja Y namene u jedinici Z TO?
Tj da li im je namena bila somo kurirska veza kao u JNA ili i izvidjanje i prevoz PO timova (kao Svajcarci koji su ih imali i za ovu namenu sve sa nosacima za RB na motorciklima)...



offline
  • Sam svoj gazda ,sam svoj majstor.
  • Pridružio: 19 Jul 2008
  • Poruke: 414
  • Gde živiš: U Srbji brale

Da li neko zna ko uvozi ruske motorcikle u Srbji ,ako ih uopšte i uvoze ,naime IMZ-Ural i Dnepr M72 su moja tiha patnja već godinama.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

dve slike iz JNA sa FB

offline
  • Pridružio: 11 Mar 2012
  • Poruke: 13

mi smo u Gardi 75 vozili Bmv motore tipa 600 koji su pre nas vozili staresine posle oni dobili bele 750 a vojska dobila crne kao na slici, bilo je koliko se secam 32 Bmv i par moto guci koje nije niko vozio,nas bilo 8 saobracajaca tako da smo duzili po 4 BMV

offline
  • Pridružio: 27 Nov 2009
  • Poruke: 431

Има ли ко "Методику управљања мотоциклима" од Жељка Керкеза у пдф-у?

online
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Ju naopako šta će ti ta seksi literatura to METO-Dika...zdravo je brezobrazno...Izvinjavam se al nemam tu al imam neke druge Meto dike...

offline
  • Pridružio: 27 Nov 2009
  • Poruke: 431

Треба ми за обуку мотоциклиста.

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

Па нек' ти којима треба обука нађу нешто типа "Twist of the Wrist", а теби на КЛЕ-у је довољно да нациљаш правац, убациш у другу и кренеш. Smile

offline
  • Mirko S. Kojotovski
  • po zanimanju genije
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 343
  • Gde živiš: Tamo gdje prestaje logika, a počinje Bosna.

Mali doprinos temi sa izložbe oldtajmera u BL od prije neki dan Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1096 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 6 sakrivenih i 1022 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, alex71, AMX72, Asteker, bankulen, Belac91, Boris BM, Bozjidar87, CHARLIE JA., Crazzer, darionis, darkojbn, Djokislav, Djota1, dolinalima, dradex, dushan, Džekson, Flanker-G, france93, gomago, goran.vvv, helen1, Helket, igorkozar83, Insan, Jeremiah, kaisarevic1, Kajzer Soze, Kalem, kunktator, Kvaka22, leopard83, MaksicZoran, Mcdado, miki kv, milenko crazy north, MILO-VAN, Milometer, milutin134, mishkooo, mm1811, nebidrag, Nikoletina Bursac, ObelixSRB, OKT, Orc, Papadubi, Pero, PO1974, Posmatrac77OKB, powSrb, Pv123, sasa87, skok, Smiljkovich, sony771, stegonosa, Tvrtko I, vathra, Velizar Laro, vjetar, Vlada76, voja64, Vojkan Petrovic, Zec, zeka013, Zoca