|
Poslao: 01 Okt 2020 21:54
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
mercedesamg ::
Evo saopstenje americke ambasade iz Jerevana, 25. septembar
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Naravno. Takodjer, Azerbejdzan je 21 septembra pozvao rezervu "na vjezbu". Tako da bilo je jasnih zankova da se nesto sprema. Nemoguce je sakriti toliku operaciju.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 21:55
|
offline
- Trpe Grozni
- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Apr 2008
- Poruke: 5955
|
Mene cudi druga stvar, do sada nisam video niti jedan komad Shiljke (na obe strane), a moramo priznati da bi bash ona (narocito modernizovana) bila taman za dronove.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 22:03
|
offline
- Pridružio: 18 Nov 2017
- Poruke: 1444
|
Ja sam video shilke na snimcima na youtubu....mislim da je bio neki ruski kanal
Zaboravljate da recimo bajraktari napadaju van dometa topova...a treba ih i odkriti sto starijim radarima bas ne polazi od ruku
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 22:07
|
offline
- Pridružio: 15 Maj 2019
- Poruke: 1863
|
Citat:https://twitter.com/KyleJGlen/status/1311725913172856833?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1311725913172856833%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fcaucasus.liveuamap.com%2Fen%2F2020%2F1-october-footage-from-armenian-soldiers-shows-the-moment
Odvratne li stvari i odvratnog li zvuka ovo nije za navijanje uopste, da te neko ubija ko u igrici.
Ja se stvarno nadam da neko kod nas gleda sve ovo i prati.
Što se tiče dronova samoubica ,i drugih do daljine od 1 000 m eventualno samo neka RCWS sa proverenim GSh23mm možda može da ga pogodi zbog brzine gađanja od 60 metaka u sekundi i solidne mase zrna 23mm
....na nekom 4x4 vozilu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 22:09
|
offline
- flash12
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Dec 2016
- Poruke: 2814
- Gde živiš: Beograd
|
babaroga ::Ne mogu, smelcuje mi razvodna tabla od ovoga.
Ljudi ne kapiraju da ovo nije rat sa muslimanima preko Drine.
Pa ovdje je skoncentrisana takva vatrena moc kod obe strane na bojistu velicine maksimum 50x200km da moze da se uporedi jedino sa Staljingradom.
А оно што је запрепашћујуће је и то колико ове две земље нису нешто другачије од наших екс-Југословенских, а ратују прави конвенционални рат. Не гледамо неке силе, него две обичне мање земље. Не би нама много фалило да постанемо респектабилна и иоле способна војна сила само кад бисмо имали воље да вратимо војни рок и војску посматрамо као неку практичну ствар а не прилику за фото-оп политичара.
Србија, 51 милијарди БДП и војни буџет од 1.14 милијарди долара.
Јерменија, 13 милијарди БДП, буџет од 634 милиона долара
Азербејџан, 46 милијарди БДП, буџет 2.8 милијарди долара
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 22:10
|
offline
- Pridružio: 29 Mar 2006
- Poruke: 785
|
Za dronove Shilka da przi
Zanmljivo mi je kao u ovom sukobu niko ne posustaje, bukvalno su obe strane po faoznu sad ili nikad.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 22:14
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Prenosi se borba u planine. Azeri na nekoj cuki, vatra na drugu cuku
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 22:15
|
offline
- Pridružio: 07 Jun 2014
- Poruke: 1275
|
Navodno snimak napada kamikaza dronom po onom autobusu:
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 22:16
|
offline
- flash12
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Dec 2016
- Poruke: 2814
- Gde živiš: Beograd
|
Северни фронт вероватно, од првог дана су биле борбе на оној планини Мрав само што није било снимака. То је и једини део линије контакта који није састављен од оних огољених брда и гомиле утврђења.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2020 22:17
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
flash12 ::Не би нама много фалило да постанемо респектабилна и иоле способна војна сила само кад бисмо имали воље да вратимо војни рок и војску посматрамо као неку практичну ствар а не прилику за фото-оп политичара.
Pazi, dzebane imamo, cijevi i tandzara nam ne fali, samo ljudi i pameti
|
|
|
|
|
|