|
Poslao: 17 Nov 2015 18:13
|
offline
- rebro_usati
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 12 Okt 2015
- Poruke: 14
|
slonic_tonic ::Dakle, danas su Rusi izvršili napad strateškim bombarderima TU160 i TU22M3, poletjevši iz Rusije i ispalili nekoliko desetaka krstarećih projektila na ISIL & Co.
Na stranu što je to potpuno neracionalno, jer puno bi im bilo isplativije da su obične ili laserske bombe dovezli brodom/avionom u Latakiu i od tamo distribuirali pomoću SU24/SU34.
Mogu samo zamisliti koliko košta sat leta jednog TU-160, a od Saratova do Raqqe i nazad ima sigurno 7-8 sati leta.
Dakle, ne radi se sigurno o vojnom učinku, nego o zveckanju oružjem - i to sigurno nije radi ISIL-a.
Prije svega par dana Rusi ispalili 2 Bulave. Jučer Amerikanci testirali moderniziranu atomsku bombu. Francuzi započeli udare i dovlače nosač aviona. Danas Rusi demonstriraju strateške bombardere i krstareće rakete!
Napetost je u zraku. Mene ovo sve skupa podsjeća na vrijeme kubanske krize.
Jaki ste mi vi vojni stručnjaci kada ne znate da je treći svetski rat počeo pre 7 godina napadom gruzijske vojske na ruske vojnike. Da li je moguće da se vi ovde bavite sporednom temom zvanom ISIL koji je ništa drugo neko plaćenička vojska obučena od strane CIA a finansirana od strane Katara i Arabije. ISIL nije pretnja Rusiji, ali Ameri jesu. Treći svetski rat se vodi na više frontova a nikako nećemo videti direktan sukob dve sile jer bi to značilo lanisiranje nuklearnog oružja i posle toga je sve nebitno. Zato imamo frontove u Ukrajini, Libiji, Sudanu, Nigeriji, Iraku, Siriji. Vi se ovde ubiste od objašnjavanja o poljoprivrednom institutu za proizvodnju i skladištenje retkih semena, o tome koja je bomba ispaljena, da li je imala crveni ili beli vrh, o tome šta treba da se napada, kako Sirijci greše a vi svi pametni komentaršiete iz fotelje. Rat traje i u Evropi jer se dovode "izbeglice" te se evropske zemlje drže u strahu. Rusija u Sriji brani svoj gasovod koji treba da ide od Irana preko Iraka, Sirije i dalje ka Evropi. Ameri žele svoju maršutu. Dok se ne dogovore ratovaće. U Ukrajini se vodi rat oko anuliranja ruskog nuklearnog potencijala i zato će tamo sukob tinjati jer tako odgovara Rusiji. Nikako joj ne odgovara da drži stacioniranih 40.000 vojnika i okupira Ukrajinu. Na tom frontu je Rusija dobila bitku, ali je izgubila Libiju i njakvalitetniju naftu na svetu. Zato sada mora da sačuva Iran i Siriju.
A vi raszglabajte i dalje da li je KAB bomba, zašto Rusi nose kaki odela, zašto ne napadaju ovo ili ono selo.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 18:28
|
offline
- Pridružio: 05 Jul 2014
- Poruke: 139
|
Заиста, да л неко може да објасни, каква је сад разлика у томе што је употребљена стратешка авјација, какав учинак може да има рецим крстарећа ракета за разлику од оне "обичне" коју лансира су-24 или су -34, шта у пракси може да учини једа крстарећа ако падне рецимо у Раку на положаје екстремиста, знам да је питање мало реторичко, али какву разлику постижу браћа руси за разлику од досадашњих напада, осим што се полако спремају на окршај са стварним противником -ЗАПАДОМ, па полако показују зубиће путем стратешких бомбардера.
Дакле, молим за објашњење шта постиже стратешка авијација???
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 18:34
|
offline
- Gama

- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Jun 2004
- Poruke: 4389
|
Kako vidim, krenulo prestrojavanje (drugi naziv za bežaniju). Nekoliko grupa iz okoline Alepa i Idliba prešlo na stranu tzv. Sirijskih demokratskih snaga. Neke minorne grupe od po 100-1000 ljudi.
Imam predosećaj da će biti napucavanja između njih i Nusre.
Citat:Agathocle deSyracuse @deSyracuse 7h7 hours ago
#Syria : 15 rebels brigades from #Aleppo and #Idlib join US-backed Syrian Democratic Forces #SDF
Agathocle deSyracuse @deSyracuse 7h7 hours ago
#SDF / new 15 factions include (1) : Jaysh al-Thuwar, Quwat al-Furqat 30, Brigade Shuhada Rif Idlib, Brigade Ayan Jalut, Infantry Brigade 99
Agathocle deSyracuse @deSyracuse 7h7 hours ago
#SDF / new 15 factions include (2) : Brigade al-Hamza, Brigade al-Qaeqae, Brigade al-Maham al-Khassat, Brigade al-Salajiqah (Seldjusks)
#SDF / new 15 factions include (3) : Regiment 102, Harar al-Shamali, Aleppo tribal forces, Jabhat al-Akrad (Kurdish), YPG/YPJ (Kurdish)
Nova SDF broji oko 10.000 vojnika.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 18:35
|
offline
- sezan

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2008
- Poruke: 3126
- Gde živiš: Kragujevac
|
Brat Natanjel ,svaka mu je zlatna..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 18:40
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10506
- Gde živiš: pecina stroga
|
Wisdomseeker ::
Nije Tu-160 leteo do Rake da bi ispalio krstareću raketu već su verovatno leteli iznad Kaspijskog mora i odatle lansirali krstareće.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Oficir strateske avijacije na 8:00 u raportu kaze da su TU-160 presli 6,500km u ovom naletu (mislim da kaze tacnu cifru u km, ali ga poklapa prevodilac koji prevodi 6,500)
Ovoliko kilometara ce ih odvesti mnogo dalje od Kaspijskog mora. Mozda su lansirali nad Irakom?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 18:45
|
offline
- Pridružio: 22 Avg 2011
- Poruke: 161
|
Reports that #SAA and allies have secured Halasah in South #Aleppo. Zitan can now be attacked from two axes
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 18:50
|
offline
- sezan

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2008
- Poruke: 3126
- Gde živiš: Kragujevac
|
Recently Launched Major Russian Aerial Operation In Syria [Multiple Angles]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2015 18:52
|
offline
- Pridružio: 30 Dec 2011
- Poruke: 2592
- Gde živiš: Čačak
|
Rakete su lansirane sa teritorije Rusije , evo snimka pogotka jedne od njih.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|