|
Poslao: 20 Sep 2016 10:59
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
cezar 35 ::... ili neko mocan iz Stejt departmenta opstruise dogovore sa Rusijom sto je najverovatnije, jer tesko je poverovati u tako haoticno stanje vazd. komande SAD-a.
ja bih prije rekao da neko mocan iz DoD (Department of Defense) opstruise dogovore, a time i Kerija i State Department.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Sep 2016 11:26
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Direktor Crvenog Krsta za Bliski Istok i sjevernu Afriku kaze da je krajnje vrijeme da se razdvoje humanitarni poslovi i politika.
Jauce jer je sinoc u tom napadu poginuo njihov direktor za Siriju.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ma nemoj! Bas si me sad nasikirao. Mogli ste to zakljuciti jos devedesetih na Balkanu, al niste. Sad je valjda doslo vrijeme da zanjete sto ste posijali.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Sep 2016 12:26
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Ево га онај ометач, изгледа да није од помоћи. Или није укључен?
Citat:Jaish Al-Mujahideen destroyed with a #Fagot a T-62 equipped with Mirage-1 (useless) in Souq al-Jibs.
ИД узвратила ударац турским терористима, заузели 7 насеља. Изгледа да почиње пинг понг, поново.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Sep 2016 12:35
|
offline
- Pridružio: 30 Apr 2012
- Poruke: 214
|
powSrb ::Ево га онај ометач, изгледа да није од помоћи. Или није укључен?
Citat:Jaish Al-Mujahideen destroyed with a #Fagot a T-62 equipped with Mirage-1 (useless) in Souq al-Jibs.
ИД узвратила ударац турским терористима, заузели 7 насеља. Изгледа да почиње пинг понг, поново.
Ja nisam jos video snimak gadjanja sa Tow-om na neki oklop koji koristi oovaj Mirag.
da nije samo zastita protiv njega ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Sep 2016 12:37
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Мислим да је ово први снимак уопште гађања на неко возило које има тај систем.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Sep 2016 12:52
|
offline
- francis begbie
- Ugledni građanin
- Pridružio: 19 Apr 2016
- Poruke: 339
|
Citat:CONFIRMED
SyAAF nor RuAF conducted any airstrikes against UN aid convoys, the convoy that was targeted was not the UN convoy that had humanitarian aid coming to Aleppo's countryside; the convoy that was targeted in Uram al-Kubra was an unauthorized and undeclared convoy that was using the same route as the UN aid convoy and thus using the UN convoy as a decoy to smuggle weapons and arms to the terrorist groups under siege; there were three convoys last night, two that belonged to the UN and one that was unauthorized nor declared, only the one that was not suppose to be there was targeted and completely destroyed.
The Syrian Arab Red Crescent, Aleppo branch delivered a 31-truck aid convoy to Southern Aleppo's countryside. The aid was from the UN World Food Program (WFP)
The Syrian Arab Red Crescent, Aleppo branch received the trucks in Uram al-Kubra and prepared the aid for delivery to the families in need.
Rusi su potpuno prihvatili način medijske borbe od Amera, i jebuckaju ih njihovim oružjem. Kao što su Ameri napujdali svoje saveznike da prihvate krivicu za bombardovanje u Deir ez-Zoru, tako je SyAF "preuzela" na sebe "krivicu" za bombardovanje ovog konvoja. Ameri su totalno nemoćni na medijskom planu, a na vojnom nemaju više apsolutnu slobodu kao pre desetak i više godina. Zadovoljstvo je gledati ih kako su frustrirani saznanjem da se ruši njihova unipolarna konstrukcija sveta...
Citat:Jund al-Aqsa, which operates in northern Syria, named as a Specially Designated Global Terrorist entity by @StateDept.
Setili se...
Alepo:
Citat:Syrian Army starts assault on Handarat district and 1070 housing project in Aleppo
Duma:
Citat:Eastern Damascus: Heavy clashes with Jaish Al-islam as pro-govt forces try again to advance on Hawsh Nasri front
Nove žrtve kod Turaka:
Citat:Turkey says 2 Turkish soldiers died on Monday after being wounded by an explosion near al-Ra'i in north Aleppo, Syria
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Sep 2016 13:05
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16625
|
powSrb ::Ево га онај ометач, изгледа да није од помоћи. Или није укључен?
Citat:Jaish Al-Mujahideen destroyed with a #Fagot a T-62 equipped with Mirage-1 (useless) in Souq al-Jibs.
Ово је Т-55 и чини се да нема онај ”ометач”.
Изнад цеви је даљиномер, а са друге стране је вероватно импровизовани оклоп за стрелца.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Sep 2016 13:09
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
powSrb ::Мислим да је ово први снимак уопште гађања на неко возило које има тај систем.
Ja od samog početka mislim (i pisao sam već) da je taj "Mirage" obična patka.
Da uopće ne ulazimo u način na koji bi to "ometalo" projektile - ne vidim fizikalnog načina kako bi to djelovalo kao aktivni emiter bilo čega, s tako širokokutnim, dakle neusmjerenim lećama kakve ima.
Prvo krenuvši od enormne potrebne energije za zračenje bilo čega u čitavoj 360° polusferi, drugo mogućnosti hlađenja (ljudi, pa ta kutija je od šperploče ) itd.
Da ne pričam o dosadašnjem doprinosu sirijskih "stručnjaka" svjetskoj vojnoj industriji, ako uzmemo u obzir da do sada ni Amerikanci ni Rusi nisu uspjeli napraviti to što ovi tvrde da jesu .
Moje mišljenje to ima jedino placebo efekt, tj da je cilj bio da obeshrabri umjerene da troše projektile na gađanje "zaštičenih" tenkova. Sad kad su ih provalili i s tim je gotovo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Sep 2016 13:10
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
francis begbie ::
Citat:Jund al-Aqsa, which operates in northern Syria, named as a Specially Designated Global Terrorist entity by @StateDept.
Setili se...
Одавно су они на листи терористичких организација, али то никога није спречиоло да их називају побуњеницима.
|
|
|
|
|
|