|
Poslao: 20 Feb 2020 17:56
|
offline
- yrraf

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Jan 2012
- Poruke: 2938
- Gde živiš: Loznica Srbija
|
Ovo je očigledno bilo ispipavanje Rusa i njihove spremnosti da brane SAA. Za sada deluje da se ne zajebavaju. Može ker samo da prdi. Na njihovom mestu ja bi večeras malo "kalibrirao" neke bitne džihadlijske ciljeve širom Idliba što iz Kilo podmornica u Kaspijskom, što sa strateških bombardera čisto zarad fino upakovane poruke šatro-sultanu "Zato što ja imam pušku a ti ne...".
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Feb 2020 18:03
|
offline
- Pridružio: 07 Jun 2014
- Poruke: 1275
|
Dragan Mačak Damljanović ::Ruska bespilotna je snimila trenutak lansiranja pvo rakete od strane turskog vojnika , lansirao je pored onih haubica koje su jutros gadjale ,trebali su Rusi da im sve ono zapale.
Evo snimka:
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Feb 2020 18:18
|
offline
- flash12
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Dec 2016
- Poruke: 2814
- Gde živiš: Beograd
|
Овај снимак хаубица је мени највећи утисак дана. ''Гледамо вас, и у нашој сте милости''. Турска докле год не упадне авионима, нема чему да се нада. Ове хаубице су лепша (и лакша) мета руским авионима него било која позиција зелених.
Турска пешадија је изгледа учествовала у данашњим операцијама. Не могу да кажем да ми их је жао (знам да међу њима има тешких нео-османиста али исто тако и оних који не желе ту да буду) али питам се како се осећају - НАТО војници натерани да изводе операције док им изнад главе круже туђи авиони. Потпуно нов моменат и за њих и за нас.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Feb 2020 18:20
|
offline
- 5.56

- Super građanin
- Pridružio: 07 Jul 2018
- Poruke: 1108
|
Da ko ne pomisli da sam se u'vatio samo prodaje ruskog S-400 osmanlijama.Garant su im uzeli pare,sistem sigurno ima neku zvrcku da nece odraditi kako treba u kljucnom momentu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Feb 2020 18:23
|
offline
- Pridružio: 14 Dec 2018
- Poruke: 318
|
Jedno pitanje , da li Turska ima redovno odsluzenje vojnog roka ili profesionalnu armiju.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Feb 2020 18:26
|
offline
- Pridružio: 02 Feb 2017
- Poruke: 2213
|
@Deneb
Obavezno sluzenje vojnog roka,kako bi drugacije imali toliku armiju.Interesantno je da turci koji zive vani mogu da plate nekakvu kaznu i budu izuzeti od sluzenja .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Feb 2020 18:27
|
offline
- Milos1977
- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Mar 2017
- Poruke: 2368
|
5.56 ::Da ko ne pomisli da sam se u'vatio samo prodaje ruskog S-400 osmanlijama.Garant su im uzeli pare,sistem sigurno ima neku zvrcku da nece odraditi kako treba u kljucnom momentu.
Posle svega sto smo videli u Siriji, imam osecaj da ce prvo obaranje aviona sa S400 u istoriji biti upravo tursko obaranje nekog sirijskog MiGa ili Suhoja.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Feb 2020 18:35
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
rkekoke ::
Ovo je dakle neupitan dokaz da Turci direktno iz tih svojih promatračkih punktova granatiraju vojsku. Ovo me sad već pomalo ljuti.
Po meni, jedini pravi odgovor bi bio da sad ove četiri haubice i te kontejnere pored izgađaju iz aviona ili VBR-ovima, ali takvom "prekomjernom" paljbom da ne ostane ni travke unutar te ograde. To bi npr. napravili Amerikanci, sigurno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Feb 2020 18:41
|
offline
- Pridružio: 02 Feb 2017
- Poruke: 2213
|
slonic_tonic Ne samo da granatiraju nego gadjaju i vazduhoplove iz tih punktova .Obrati paznju na kraj snimka
|
|
|
|
|
|