Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

765

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

offline
  • Kibice 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 13 Feb 2020
  • Poruke: 673

@ds69
Jedan od glavnih problema Rusa sa pocetka rata a i sada je rad upravo izvidjackih organa.. pre svega mali broj i male jedinice da pokriju ovoliku vojsku i rat na ovolikoj teritoriji. Sa pojavom bpl, kako tipova raznih tako i same brojnosti, nekako su uspeli da nadomeste to. Ali im to i dalje ostaje veliki problem , verovatno u toku aktivne faze rata neresiv.. O vezi i prenosenju informacija izmedju izvidjackih organa do komandovanja je izlisno govoriti. Treba im neki ruski Starlink.

Ps. Komentarisao sam iskljucivo zbog sastava ovog novoformiranog puka, gde na ceo puk ide jedna izvidjacka ceta..
Pa kaze ide i grupa operatora izvidjackih ili udarnih dronova.
Malo.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3575
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Мени се чини да је Волчанск прошао као мучена Маринка, камен на камену није остао.



offline
  • ds69  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2012
  • Poruke: 902

Betta ::Kolega se davno izjasnio da ne gleda na ovo kao i mi, odnosno da je za njega Rusija agresor, da je Ukrajna žrtva, a da nacizam nije u njoj, te da generalno fašizam nije ono što su nas učili.

Колега живи и данас по инерцији политичких прилика 90-тих. Све се сводило на: ко не слуша "великог брата" том уведу забрану летења, санкције, па га мало/мало више бомбардују и онда мора да како то руси кажу, сдохне. Онима који се на време причепе "великом брату", се све даје на пешкеш. Онда проглашавају себе за велике победнике и славе туђе победе...

Њему нема ко да објасни како је ВВП политички сатр`о руске либерале, као недорасле колебљивце/љигавце и како се то код њих каже приспособљенце, којима је сваки систем добар (они су и у комунизму били неки фактори) и као и првом пасусу им је било важно да имају коме изнад да се "чепе". За награду би добили власт тј. гаранције безбедности и прилику да се у присуству представника "великог брата" вештачки осмехују и климају главом као пси, који извршавају команде.

Када је сатр`о руске либерале, 2011/12-те, онда су нашли наци-џукеле у комшилуку и помогли им да они буду носилац ударног таласа, који ће да разруши и режим и РФ. Но получилось не так, но нахуй. Милион пута на западу проглашена и "документована" трулежина од државе, РФ их је како се то на руском каже, наебала и још има намеру (намерение).

Писао би напред наведени још увек на теме из 2018-те о реинтеграцији Донбаса, по угледу на реинтеграцију тзв. Подунавља. Одлазио му је и тадашњи/садашњи премијер у та нека времена да учи рускојезичног Порошенка, како се то ради, ал` није у тренду.

У тренду је дезинтеграција "чепова" и сличних политичких дефекташа и дилетаната, који су у својој последњој фази постали још гори, обични гандоны (през....) и довели земљу до погибељи и пропасти епских размера.

Сви ми то данас знамо, ал` неки неће да признају...

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2022
  • Poruke: 251

Јел то Искандер опет пољубио Патриота?

offline
  • Pridružio: 18 Mar 2025
  • Poruke: 72

I to 2 komada kako kazu.

offline
  • Apok  Male
  • Elitni građanin
  • Izrada proPotipova
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 2486
  • Gde živiš: Beograd

Видео није јасан. Може бити - не мора да значи.
https://t.me/boris_rozhin/165577

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2025
  • Poruke: 244

Koliko vidim na snimku 4 lansera su bila na toj lokaciji ? Onaj pogodak na kraju video jeste nešto sa raketama na sebi, obzirom kako lete 'kokice' ?
Ono što jako crveno sija na termalnoj kameri bi trebao da bude radar obzirom da ima na sebi veliki generator, a okolo su lanseri.

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2017
  • Poruke: 2820
  • Gde živiš: Beograd

ТГ канала AMK Mapping наводи јутрос .

Citat:У западној Доњецкој области, руске снаге настављају да напредују и напредовале су на широком фронту према селу Комар.

Три правца.
1. На истоку су се кретале ка западу низ аутопут , заузимајући преостале положаје на овим тактичким висинама и стижући до низије где су заузеле положаје у шумским плантажама.

2. У центру, руске снаге су се кретале ка северу, напредујући дуж дрвећа у правцу села Отрадње, заузимајући положаје на главном скупу тактичких висина.

3. На западу напредовалње ка северу преко тактичких висина до низије, повезујући се са јуришним одредима на северу . Даље на запад, кретале су се ка северозападу уз дрвеће северно од села Дњепроенерхија, стижући до низије и приближавајући се селу Федоровка са југоистока.
+ ~32,50 км² у корист Русије.




[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

За то време "DIVGEN Карта СВО" пише су се Руси већ утврдили и у југоисточном и источном делу Отрадног.



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Citat:У правцу Комара, мања померања. Руске снаге су наставиле напредовање и ушле су у села Новопиљ и Зелено Поље. + ~4,22 km² у корист Русије.



AMK Mapping [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Занимљиво је да мапери проукрајинског канала "DeepState" ситуацију око Одрадног виде сасвим другачије.



За разлику од мапера "DeepState" Анатолий Радов овако приказује стње на ратишту.
Богатир не доводе у питање.



Citat:Борци из 36. бригаде и 430. пука, као и специјалне снаге, почели су борбе за село Отрадноје.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2025
  • Poruke: 19

Опет, у циљу (неплодне) дискусије, поједини чланови хране тролчину...

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2023
  • Poruke: 205

Betta ::Ono što jako crveno sija na termalnoj kameri bi trebao da bude radar obzirom da ima na sebi veliki generator, a okolo su lanseri.
Ta crvena tačka je prikolica sa agregatom, dok je radar odmah sledeća najtoplija tačka udaljena 40-50ak metara. Agregat (ustvari dva na jednoj prikolici, valjda 2x 150kWh) je suviše velik da bi se još
i on nalazio na prikolici sa radarom.

01 Jan 2026 22:55 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1678 korisnika na forumu :: 94 registrovanih, 9 sakrivenih i 1575 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 357magnum, A.R.Chafee.Jr., ALBION101, Asparagus, babaroga, Betty25, bojanM84, Boris90, Botovac, Branko Matić, BrcakRS, Bubimir, bukefal, Cicumile, cifra, cojapop, d.arsenal321, Darko Jovanovic, dekan.m, Deki Duga Devetka, dekiz, DENIRO, djboj, dnevnasoba, dolinalima, Dorijan Grej, draganl, dragoljub11987, DragoslavS, Drugard72, Ercomero, Great White, Ir, istina, istokzapad, ivan1973, ivanhoe31, ivicasimo, Jaksa loznica, Jeremiah, JK, Kamov, komsija1, konstruktor, Kupresko polje, Lazur_01, Levi, Ljusa, markolopin, Medojed, milenko crazy north, Miler88, milos.cbr, milutin134, Mitch22, Miškić, mladen.zovko, Moldovan, Mrav Obrad, mrmr, nazgul75, nekdo, nenad81, Oscar, ozzy, Papadubi, Poverljivo, precan, Primus17, Profica, proka89, raptorsi, Rebel Frank, redstar72, ruso, SDsd, sevenino, Shajlok, Sky diver 29, stegonosa, tamno.nebo, Titan, tomigun, Trimi68, vaci, VanZan, vathra, Viktor Petrenko, vlado_pg, vukajlo71, wizzardone, xAlex2, 1107