Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

919

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5531

Vathra ovo sa overavanjem i 90 kila eksploziva mi je uljepšalo dan. Puno je to eksploziva sad da ne tražim po literaturi, mislim ga tolko ima u FAB 250 ili slično. Naravno da je kod FAB a drugi cilj, druga svrha.

Sa 90 kila se može napraviti čudo od bojeve glave. Ne znam detalje nisam vidio BG rastavljenu ili razrezanu, pitanje je da li je u njoj TNT ili nešto gore od njega , možda aerosol ili nešto zapaljivo.

Mi smo u Vogošći imali svoj poligon u brdu , tamo smo redovito rokali iz topova bojevom municijom u obližnje brdo i to je bila normalna pojava , u naselju se nitko na to nije obazirao. Dok jednom prilikom nismo roknuli kumulativku od rakete GROM (kalibar 300 mm ) . Mama mia koja je panika nastala u naselju stotine baba je došlo na kapiju da vidi što se dogodilo, na kraju je služba sigurnosti otvorila kapiju i pustila babe da hodaju uzbrdo , a pustili su i smjenu iz pirotehnike nizbrdo da se na pol puta svi sretni zagrle i izljube.

Naravno da smo svi odgovorni za to stajali u stavu mirno i dobili jezikovu juhu i zabranu rokanja težih stvari.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5929

Tandrkalo ::

Sa 90kg eksploziva mogu svako vozilo da rastave kao lego kockice Smile

Gerani koji bi u zavrsnoj fazi leta bili navodjeni uz pomoc slike sa kamere koja je na njima ili koja bi bila na njima bili bi mnogo zaebana igracka.


Geranima se ne gadjaju vozila vec objekti i ostali stacionarni ciljevi. A za takve ciljeve, bitna je velicina bojeve glave.

I jos nesto, na fotkama nigde se ne vide kamere, jeste ukrainci su napisali da su ih nasli, ali nisu postavili fotke samih kamera (pa makar i one male sa telefona/FPV dronova).



offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 15731

Ракеташ
Имаш довољно стажа да знаш да БГ од 90 кг нема у себи толико експлозива.
Граната од 203 мм има 100 кила, већином челика.
Ако посебно праве БГ за Герањ, вероватно ће да има тању кошуљицу него граната, пада спорије на циљ па нема потребе за дебљим кошуљицом..
О економској рачуници сам већ говорио. За оверу циљева који су већ онеспособљена често користе по неколико Ланцета,све док се не запали.. Ово крме може да заврши посао у једном удару, по цени мало већој од Ланцета.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 36558

Vathra ili over kil jednom sklepobudž jeftinom FPV "Munjom" ili ti "Molnija" sa BG na bazi PT mine TM 62 sasvim dovoljno eksploziva za overavanje oklopa. A nije da nemamo snimaka gde pogađaju kuće i bunkere sa istim koji bivaju često razoreni, a pojavila se i termobarična verzija sa BG od RPO Šmelj. Vojska traži jeftina rešenja koja ne iziskuju puno trošenja $$$ a sklepobudž FPV Munja i Geranj sa kamericom su jeftini.

offline
  • Pridružio: 01 Avg 2012
  • Poruke: 519

Izgleda da Rusi menjaju pristup koliko mogu da vidim. Umesto "šaranja" po raznim gradovima, koncentrišu se na jedan i tu biju poprilično. Što u suštini nije loš pristup. Umesto po malo svuda, udaraš po jednoj meti dok ne završiš šta treba. Ispravite me ako grešim.

offline
  • beowl  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1381

Georgius ::

Zato što je izvor vesti bio ukrajinska televizija koja tvrdi da su Rusi namerno isekli na komade tela, dodavali svoje, neke beskućnike i praznili valjda mrtvačnice po Rusiji samo da bi veštački povećali broj tela.

Ti proceni da li to uopšte ima smisla.


Problem za te iste "medije" je što su do skoro tvrdili da su mobilni krematorijumi srce logistike svake ruske brigade, i da svi oni milioni ruskih vojnika koji poginu momentalno ispare i kao da nikada nisu postojali. Shodno tome, Rusi nisu mogli da dodaju svoje. Mada uvek je tu narativ o iskopavanju penzionera sa grobalja diljem Sibira, jednostavno nema budalaštine u koju prosečan zapadni ili hoću-da-budem-zapadni konzument neće glatko poverovati.

Pri čemu mene uopšte ne bi čudilo da ti mobilni krematorijumi nakon ove kataklizmične razmene postanu redovna oprema svake ukrajinske brigade. Svaka optužba koja dolazi od te ekipe je svojevrsno priznanje.

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5075

Medvedev, dva subotnja komentara...

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Prvi:

Citat:
O mogućim pokušajima neprijatelja da stvori i upotrebi takozvanu prljavu bombu, o kojoj je predsednik govorio juče.
To bi, naravno, bila izuzetno opasna provokacija, na koju bi se moralo odgovoriti srazmerno. Čime? Čistom bombom: taktičkim nuklearnim oružjem. Imamo ih dovoljno. To je isti onaj ogledalni odgovor o kome je govorio šef države. Ćutaću o posledicama po budući život i životnu sredinu. Ali bolesni perverznjaci u Kijevu sa bujnom maštom trebalo bi da imaju dobru predstavu o tome. Neka prošetaju Černobiljskom zabranjenom zonom i pogledaju šarenu TV seriju.

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 2900

Millennium ::Izgleda da Rusi menjaju pristup koliko mogu da vidim. Umesto "šaranja" po raznim gradovima, koncentrišu se na jedan i tu biju poprilično. Što u suštini nije loš pristup. Umesto po malo svuda, udaraš po jednoj meti dok ne završiš šta treba. Ispravite me ako grešim.Pisali smo o tome više puta. Ne gradovi već težišta operacija. Promenama težišta destabilizuje se sistem odbrane protivnika i svašta još. Nekad je intenzitet i obim operacija manji a nekad veći. Kad je veći onda se to lakše i primeti.

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 3705
  • Gde živiš: Beograd

Citat: Jedinice grupe snaga Vostok oslobodile su naselje Zaporožje u Donjeckoj Narodnoj Republici, izveštava Ministarstvo odbrane.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Citat:Oružane snage RF napadaju naselje Ševčenko u pravcu Južnog Donjecka.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

_________________________________

Ekzekucija u Harkovu:
Citat:U Harkovu su lokalni partizani eliminisali dva ukrajinska militanta iz 154. brigade Oružanih snaga Ukrajine.


18+
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 36558

Aleksandar Kandić (42), poginuo je u bobi u ratu u Ukrajini gde je ratovao kao ruski plaćenik a iza njega su ostali žena i troje dece, objavljeno je na društvenim mrežama, gde se ljudi opraštaju od njega.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 913 korisnika na forumu :: 85 registrovanih, 2 sakrivenih i 826 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 10x10.9, Abdee, acatomic, Alexa77, Apok, Asteker, baltazar01, Bane san, banebeograd, BB, bigvlada, Bojan198527, Botovac, Boxy, bozo13, burevestnik, cenejac111, Chainsaw, Cirkon, crnitrn, CZP10C, darkkran, deLacy, dj.ape, Dovla 1980, Dzoni2412, Foxdie, Georgius, HrcAk47, InzenjerBL, janbo, jodzula, kikisp, kokodakalo, komsija1, kreker, Kubovac, Laluvr, larix, laurusri, Lazur_01, Leonov, littlebunny, MG, miki kv, milanovic, milutin134, mkukoleca, mocnijogurt, nebkv, nemkea71, nenad81, Nepopravljivi, nikolapetkovic, niksa517, Papadubi, Pekman, pisac12, Recce, repac, Rusmir, Sass Drake, Seeker, shaja1, Sinduk, Singidunumac, Sirius, Smiljkovich, sonico, sspp, stegonosa, strn, synergia, tomo2, toni061, Tribal, vjetar, vladivostok, voja64, vuksa72, wizzardone, x011, Zandar, Zukov