Nabavka novih visenamenskih aviona za RV i PVO vojske Srbije

1853

Nabavka novih visenamenskih aviona za RV i PVO vojske Srbije

offline
  • Pridružio: 26 Apr 2014
  • Poruke: 2146

^
Пише у тексту, да имамо четири исправна, шест донација из Русије и уговарају се четири из Белорусије и сви ће бити исте класе и модернизовани на 4+ генерацију.
Од тога је боља само генерација 5, али то имају само велики.
Да ли су ово Вулинове речи или је слободна новинарска интерпретација, тешко је знати



offline
  • ozzy 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 10 Maj 2005
  • Poruke: 567

Vulinove reci. Obozava da se frlja sa tim generacijama i plusevima a da ga pitas koliko motora ima mig29 verovatno ne bi znao.



offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8107
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Napisano: 17 Jun 2018 12:45

Dobro je da su 4 ispravna u letnom stanju. Imali smo jedan na klocevima i 3 koja su mogla biti uz redovno odrzavanje koristena
( obicno su 2 bila operativna ).

Sad ocekujemo onih 6 Ruskih u operativnom stanju i to bi bilo realno. Nadajmo se uz neku modernizaciju....

offline
  • j22  Male
  • Građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2017
  • Poruke: 293
  • Gde živiš: Beograd

ovo je što je napričao u novostima ne deluje previše realno

ono što se ranije čulo je da će prvo 6 ruskih ući u upotrebu kad kao konačno dobiju icao standard a onda bi 4 naša išla na remont/produženje veka trajanja

ako je sve ovo što je izjavio za tanjug kojim slučajem istina, da li to znači da se sve vreme radio remont/produženje resursa i modernizacija istovremeno

ako je i tako, to je moglo da se radi na 8 aviona, 2 stara naša, 5 ruskih ovde i 1 u Rusiji a letelo se na dvosedu i jednosedu ?

al nešto ne verujem

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33445

Da, u jednom momentu ce da stave svih 14 na pistu i slikaju i dovuku medije. Kad se ovi razidju, avioni se vracaju na radove...i onda jednog dana mozda opet sakupe svih 14...

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2320

Da se ne tumace novinarske price, evo ga direktan izvor.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2013
  • Poruke: 85

goxin ::Napisano: 17 Jun 2018 12:45

Dobro je da su 4 ispravna u letnom stanju. Imali smo jedan na klocevima i 3 koja su mogla biti uz redovno odrzavanje koristena
( obicno su 2 bila operativna ).

Sad ocekujemo onih 6 Ruskih u operativnom stanju i to bi bilo realno. Nadajmo se uz neku modernizaciju....
Koja su to 4 u letnom stanju, dajte ljudi nemojte biti smešni.

offline
  • Sale  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1674
  • Gde živiš: Z-moon

Taj podatak je skroz relevantan za 98% stanovništva. Minimum.

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

misaru ::... Koja su to 4 u letnom stanju...Fantasy Air Force: Vulin's limited edition Mr. Green

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8107
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Zar nisu ona nasa sva cetiri opravili ? Jbg onda... al ga pumpaju....

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1097 korisnika na forumu :: 89 registrovanih, 12 sakrivenih i 996 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 10x10.9, Avalon015, baltazarxx, bavar357, Belac91, Bodin86, bojank, bojanstros9, Borski1977, borya90, BrusLi, Ca6otep, CHARLIE JA., cvrle312, DejvTroter, divison, djuradj, Dogma21, DonRumataEstorski, dozorni, Dr.Strangelove, dushkomkd, Džekson, Feller, Georgius, Gradjanin, Hans Gajger, Ikica977, Jaz, jodzula, K-1A, Kalem, Kaplar2, karachi, Koplje, Krusarac, Kvaka22, laurusri, LostInSpaceandTime, Mcdado, Metanoja, Milan 84, Milan A. Nikolic, milanpb, milenko crazy north, Miler88, Milometer, Mićko, monomah, narandzasti, nebidrag, nemkea71, nesa1962, nixos, Nomica, nuke92, OKT, opt1, Orc, Oscar, panzerwaffe, pein, Pekman, Pilence, Pururin, Radula, redakzver, rikirubio, RJ, Semprini, Sevetar, skok, strn, tamno.nebo, tenkiasta71, tooljan, VBoss, vladaa012, Vladimir O., voja64, Vozd0714, vuksa72, Zanimljivo, zaoka, Zastava, zemljanin, ZetaMan, Zmaj Tolak