Predlog

3

Predlog

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

Шта би било са М52уб?



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Klasičan vučeni MB sa dobrim protivtrzajućim mehanizmom za koga se tvrdilo da može da dejstvuje sa parketa bez oštećenja, ali ostao je tu gde je bio i davne '52. Samo je dobio točkove sa napumpavajućim gumama.



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22289

Ideja je kada su uvodjeni M74 i M75 da M74 ide na bataljonski nivo, M75 za brigadni/pukovski nivo jedinica gde je masa kriticna (brdsko planinske i lake), a M52 da bude zadrzan uz eventualnu modernizaciju na brigadnom/pukovskom nivou kod jedinca sa kompletnom motorizacijom (OMJ, motorizovane itd).
U praksi se pokazalo da 99% stvari koje radi M52 radi i M75 i onda je pocelo i menjanje istoga u brigadnim/pukovskim baterijama.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 992 korisnika na forumu :: 49 registrovanih, 1 sakriven i 942 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, A.R.Chafee.Jr., Andrija357, Belac91, bigbear, blatruc82, bobor, Brankojle, BZ, CHARLIE JA., Coabelgrade, Comyymoc, cuvarkuca, djuradj, Duce, dukajov, famoso, fijufijukrozkapiju55, Flanker-G, Fructo, Gitzherai, Gogi_avio, GT, Jezekijel, Koca Popovic, luka35, MarkoD, mist-mist, mkukoleca, mnn2, nebkv, nuke92, ozzy, peradetlić, Primus17, Radoslava, royst33, S-lash, sasakrajina, sasics, Shinobi, Sretko, TRAVUNIJA, tuf, Vlad000, voja64, Volkcho, XBMC, zemljanin