FAP borbena vozila , Laza ili...?

3

FAP borbena vozila , Laza ili...?

offline
  • Pridružio: 25 Sep 2009
  • Poruke: 37
  • Gde živiš: zvezdara




Koje je donje vozilo na gornjoj slici? Very Happy



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Maj 2008
  • Poruke: 402
  • Gde živiš: Republika Srpska

http://en.wikipedia.org/wiki/Saxon_%28vehicle%29

Saxon , nekadasnje vozilo JSO .



offline
  • zoro+ 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 11 Feb 2006
  • Poruke: 910

Blindirani TAM-110....

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2008
  • Poruke: 402
  • Gde živiš: Republika Srpska

Evo i ovde kazu da je to Saxon

http://www.mycity-military.com/Ostalo/Maskirne-sheme-na-vozilima_13.html

U zadnja dva posta pogledaj...

offline
  • zoro+ 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 11 Feb 2006
  • Poruke: 910

Da, jeste Saxon.... ne znam uopste zasto ga jos drze.....

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2008
  • Poruke: 402
  • Gde živiš: Republika Srpska

Jos je ispravan , ne postoji drugi razlog.
Grizzly je vec izbacen iz sluzbe.

offline
  • zoro+ 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 11 Feb 2006
  • Poruke: 910

Ispravan, ali koja je svrha imati jedno takvo vozili.. nikakva... Bolje imati BOV umesto ovoga.

offline
  • Pridružio: 28 Jun 2009
  • Poruke: 135
  • Gde živiš: Spa

Ali su mogli Lazara malo i da provozaju,kad su ga već dovezli tamo,da se da malo publiciteta,jer je to -ako se ne varam-prvo zvanično prikazivanje u sastavu VS.
Umesto toga,razmilela se preko poligona neka gotovo unikatna vozila ili BRDM-2,a ponos namenske u zapećku.
A još hoće da ga prodaju,pa gde ćeš bolju priliku za marketing,sigurno bi svi eminentni svetski vojni časopisi i sajtovi preneli vest o uvođenju u upotrebu novog srpskog MRAP-a.
Nema se smisla,ali dobro -drugi put
P.S.
Možda nema dovoljno mesta za noge u Lazaru,ali je zato klimatizovan Mr. Green

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4624

Nova Nora možda?






offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6374
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

То је Сора 122 мм. Само су додате неке измене, купола...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 964 korisnika na forumu :: 28 registrovanih, 5 sakrivenih i 931 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., avijacija, BUDDAR70, cole77, cuvarkuca, Demi87, Draganeli, Halabit, HrcAk47, Istman, ivan1973, jon istvan, Kalem, kapela, kutija11, ladro, maCvele, Mićko, Otto Grunf, Rogan33, Simonsen23, skok, Solunac na steroidima, StalniPromatrač, synergia, tamno.nebo, Tila Painen, Zmajac