Tenk Type 74

2

Tenk Type 74

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399

Ko ukršteni T 55 sa M 48 Patonom. Sviđa mi se.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Nov 2011
  • Poruke: 67
  • Gde živiš: svugde po malo

@rade,aramis s
Koje su prednosti hidropneumatskog oslanjanja u odnosu na klasicno mehanicko, da tako kazem, pomocu opruga i torzionih osovina?



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Promena klirensa, mirnija vožnja koja pomaže stabilizaciji kupole, kompletni vanjski smeštaj što doprinosi smanjenju zapremine oklopljenog tela, lakši pristup i zamena u terenskim uslovima i radionici, značajno povećanje graničnih elevacija cevi topa.

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

Hidropneumatika još jedna stvar koja se može pokvariti. Mislim da može tenk i bez toga, to dokazuju Nemci na Leopardima, Rusi na T-90 i Amerikanci na Abramsima. Istina da hidropneumatika pravi vožnju komotniju ali kod oružanih sistema treba sve stvari koje se mogu kvariti izbaciti ako nisu nužne za delovanje.

offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

Pa sve ima svoje prednosti i mane

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet













offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

IC far na tenku Type 74



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Hidropneumatika na delu

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 980 korisnika na forumu :: 93 registrovanih, 8 sakrivenih i 879 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksa 3215, AleksSE, Bgorando, Bickoooo, Bo96, bojank, Boris.A, Bosnjo, Cicumile, debeli, djile1, Djota1, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dovla 1980, dradex, DragoslavS, Duh sa sekirom, dule10savic, Dzigy, Dzuki, Džekson, Electron, Flanker-G, g_g, goran.vvv, Igritelj, ivan979, jalos, Kajzer Soze, Kobrim, luka35, Marko1238, MarkoDzimi, Meklejn, mercedesamg, mikidragi, mikrimaus, mile.ilic75, mileta4, Milun24, mrvica78, mustangkg, nenad81, neutrino, NNPD, Nole, nuke92, nuki1234, oldtimer, Paklenica, Papadubi, PlayerOne, Pohovani_00, Posmatrac77OKB, probisic, Pururin, Radoslava, raptorsi, Rebel Frank, repac, Rogan33, rovac, sap, Saša 74, Sharpshooter, Shinobi, shiro, ShtagodShtagod, skok, sombrero, ssekir75, StalniPromatrač, stegonosa, Stoilkovic, tamno.nebo, Tandrkalo, Tanjagre, Tribal, tubular, Tvrtko I, umpah-pah, vathra, Velički, vidra boy, vlada035, vobo, Vrač, Vujkeu, Zimbabwe, zivojin32, Đurđevdan