|
Poslao: 29 Mar 2020 10:01
|
offline
- hyla

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 574
|
Kad smo već kod Legije, jel ima neko video ili detaljno uputstvo sa slikama o načinu i pravilima peglanja košulje? Znam da imaju sto nekih nabora sa preciznim dimenzijama, ali same mere mi ne znače toliko. Voleo bih da vidim i sam proces...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 29 Mar 2020 13:05
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22301
|
Odakle inace ide nas "zaca"? Formalno od Rusa, ali rusi su ga koliko se secam pokupili od nekoga?
Chafee?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Mar 2020 13:11
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37727
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Libija i prevencija od korone na prvoj borbenoj liniji
In Lybia fighters don't take off masks during battles because afraid of coronavirus
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Mar 2020 13:47
|
offline
- A.R.Chafee.Jr.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2018
- Poruke: 12021
|
bojank ::Odakle inace ide nas "zaca"? Formalno od Rusa, ali rusi su ga koliko se secam pokupili od nekoga?
Chafee?
Rusi su među prvima, ako ne prvi koji su uveli zastavnika (prapor.... pomagaj Siriuse) kao čine, a ne titulu ili zvanje.
Institucija zastavnika ili barjaktara, stegonoše ili kako god je drevna, ali do reformi Petra Velikog nema komandnu funkciju i više je počast.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Mar 2020 13:53
|
offline
- Pridružio: 05 Feb 2018
- Poruke: 2305
|
Švabe sa Fahnenjunker i Fähnrich. Direktna veza sa zastavom u imenu. Ovo drugo je "pripravnik za zvanje oficira", pa dokle stigne (pukovnik ili pokojnik...)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Mar 2020 13:53
|
offline
- Sirius

- SuperModerator
- Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
- Pridružio: 17 Maj 2006
- Poruke: 27360
- Gde živiš: I ja se pitam...
|
Прапарчик . Прапорщик...ако ти је дуго, реци бог. Има само три слова. Најубедљивији до сада је онај у ''Деветој чети''. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Иначе, они и данас имају паралелне називе у козачким јединицама
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Mar 2020 14:41
|
offline
- mrav pesadinac
- Počasni građanin
- Pridružio: 02 Jan 2007
- Poruke: 824
- Gde živiš: Severna polulopta
|
hyla ::Kad smo već kod Legije, jel ima neko video ili detaljno uputstvo sa slikama o načinu i pravilima peglanja košulje? Znam da imaju sto nekih nabora sa preciznim dimenzijama, ali same mere mi ne znače toliko. Voleo bih da vidim i sam proces...
Evo na ovom linku tip objasnjava kako se to radi, tekst, nema videa. Ja do sada nisam vidi snimak tog procesa.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ustvari, potrazi film 'Beau Travail' tu ima scena kako legionari peglaju uniforme. Sad, ne sjecam se da li su bas peglali nabore .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Mar 2020 19:57
|
offline
- amstel

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Maj 2012
- Poruke: 2663
- Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice
|
stug ::Švabe sa Fahnenјunker i Fähnrich. Direktna veza sa zastavom u imenu. Ovo drugo je "pripravnik za zvanje oficira", pa dokle stigne (pukovnik ili pokojnik...)
Да додамо,неће се баци
Fahne -застава;Junker (von Junger Herr-млади госп.)- младић,наследник очевог имања,син угледне и богате породице у Пруској.
Иначе је Flagge званично застава државе,града,а Fahne је обележје удружења,војводства,разних скупина,а у преводу значи крпа.Порекло води од прагерманског fanōn који опет настао од латинског- pannus.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|