Montažne kuće za rešavanje stambenog pitanja pripadnika sistema odbrane

4

Montažne kuće za rešavanje stambenog pitanja pripadnika sistema odbrane

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3313
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

Samo da neko ne pocne da se zali, jer je se ovako zida 95% kuca u Americi.
Jeftinije i kuce se jako brzo izgrade. Izlije se beton i podrum(ako je planiran, zatim ram od drveta, pa zidovi od gipsanih ploca, krov, unutra struja voda i ispade ovako za obicne gradjane-


Za bogatije-


I za jako bogate-



A Ovako za vojsku po okvirima baza-



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

@cinoeye
Jel takva i tvoja tamo imas li fotku? Smile



offline
  • Pridružio: 11 Nov 2011
  • Poruke: 1

Finci su to doveli do savršenstva...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

То нису класичне монтажне куће, већ оне израђене од трупаца. То баш и није неко популарно решење код нас. А да су интересантне - јесу. Ако се прогугла "северное зодчество", изаћиће много таквих брвнара.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4625

Bilo bi dobro da usvoje tehnologiju i znanje za izgradnju ovakih zgrada:

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6375
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Citat:Монтажне куће за војнике

Насеље с 51 монтажном кућом у војном комплексу у Ваљеву, пилот-пројекат за решавање стамбеног проблема припадника ВС. – Без стана 12.500 особа у систему одбране


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 08 Sep 2005
  • Poruke: 5728

Yellow Pinky ::Khaless ::Firma čije kuće sam psotavio za 350 E po kvadratu ugradjuje sistem grejanja pomoću toplotne pumpe- a svi znamo da je to onda smo zbog tog sistema daleko isplativija kuća.

Ako nisi pogrešio u navedenoj ceni onda je to dranje. Grejni sistem nikako ne može koštati kao cela kuća.



Ne nego je 350E kvadrat a u cenu je uračunat sistem toplotne pumpe.

Montažne kuće i dalje drže prednost po ceni i brzini gradnje.
Država bi mogla ne samo da pravi projekte za vojsku nego da po opštinama daje besplatne placeve i za običan svet, tj da krene sa gradnjom kuća za obične ljude i daje kredite u dogovorusa banklama gde je rata kredita jednaka ili niža od cene stanarine u nekom blesavom stanu.
35,000 košta kuća od 100 kv za tu cenu imate u Beogradu garskonjeru ili jednosaoban stan.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7404

Mislim da je problem u tome što ako država osjeti da negdje ima nešto novca oće da odere. Nije problem jel metar kvadratni i nešto skuplji ako ima posla i zarade. Ako nema - nema poente.
Rekao bih još da bi država trebala samo da poštuje svoje zakone. Jerbo zna se što piše u katastru i urbanističkom planu. No u mutnom se i dalje najbolje lovi. A što se tiče izgradnje pa i ona tri praseta su napravili onoliko kuća.
Inače ja sam i dalje za "Hruščovke". Jedan plac, jedan temelj, jedne instalacije. Atomsko sklonište i parking. U krugu jedne kasarne može da stane 20.000 stanovnika sa ambulantom i prodavnicom. I da biraju predsjednika ulaza.

offline
  • Pridružio: 29 Jan 2009
  • Poruke: 451

Kamo srece da se naprave ovakva naselja svuda gde ima baza. Da bude prijavnica i rampa na ulazu, i da bude ogradjeno. Kad oficir (podoficir) dobije prekomandu, ima istu takvu na drugom mestu.
Vojska bi mogla napraviti nekakav fond u koji bi se izdvajalo tokom karijere ili omoguciti niskokamatne kredite da ljudi kad zavrse karijeru mogu sebi da obezbede privatan stan. Ove kuce bi trebalo da su u vlasnistvu vojske.
Mada, vrlo je moguce da je to jos jedna brzinska, predizborna prica Sad

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3843
  • Gde živiš: JAGODINA

kljift ::Mislim da je problem u tome što ako država osjeti da negdje ima nešto novca oće da odere. Nije problem jel metar kvadratni i nešto skuplji ako ima posla i zarade. Ako nema - nema poente.
Rekao bih još da bi država trebala samo da poštuje svoje zakone. Jerbo zna se što piše u katastru i urbanističkom planu. No u mutnom se i dalje najbolje lovi.


To je delom tačno.
Recimo u Jagodini u Ekstra zoni (koja je diskutabilna sama po sebi, ali nećemo o tome) komunalije za kuću (voda, struja, kanalizacija, Atomska skloništa, porez za uređenje Gradskog građevinskog zemljišta....) veličine 60m2 staju oko 10.000€ (zavisi od tačne površine 9650-10850€).

Zona II za isti luksuz košta oko 6500€, a obuhvata sve što nije u Ekstra zoni osim baš, baš rubnih delova grada.

Zona III obuhvata rubne delove grada i prigradska naselja (sela bliža od 5Km) i tu je cena oko 5000€.

Zona IV obuhvata sva sela dalja od 5Km i cena je oko 3500€.

Sa tim da u zoni III i IV retko ko i plaća. Jednostavno ljudi naprave kuću i "ćute". Onda "gurnu" 50€-150€ "Velikom Tati" koji je na vlasti i niko ih ne dira. Kako prolaze godine sve manje sredstava ima (pravno gledano) da im se uopšte nešto naplati.

Takvih kuća je mnogo, a pare tako dobijene dele se građanima zadnjeg petka u mesecu, deca se šalju na more ili zimovanje o Opštinskom trošku...

Primaoci su dužni da jednom u 4 godine zaokruže određeni broj na jednom pariru i svi su srećni... GUZ - Glavom U Zid

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1737 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 7 sakrivenih i 1665 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, 6footboy, AirSremac, AleksSE, Apok, Baždaranac, Bbbggg1979, bestguarder, bobor, bukefal, Cigi, cojapop, Dado78, Djota1, draganca, Draganeli, Duce, dusanobr, Džekson, eagle.rs, esx66, feanor, GH69, Glavonja049, GT, HrcAk47, Imperator_Aleksandr_lll, jalos, jodzula, kasikaz, leopard83, ljuba.b, MaksicZoran, milanpb, milanstankovic087, mile.ilic75, milenko crazy north, Milenko_M, Milos ZA, milos97, mishkooo, mixkax, Mićko, N.e.m.a.nj.a., neko_drugi, nisamBot, ozzy, Paklenica, PlayerOne, pobeda, precan, raptorsi, Robin, rodoljub, S2M, septembar, Sioux7674, Sićko, SKYLINE, Tanjagre, tomigun, vaci, Velibor Radoja, ZetaMan, 79693