Vojna fotografija

236

Vojna fotografija

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Boško Buha je prvi desno sa kuririma 2.proleterske.....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Supermarine Spitfire Mk Vb, W3760, tokom testova 1942.



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254







offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254


Smotra pred dan D..

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Zanimljive fotografije - istovremeno punjenje 4 F9F Cougara iz hidroaviona R3Y-2 Tradewind





offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Fizičar sa plutonijumom ili Voja iznosi 'ladno pivo povodom rođendana? Mr. Green

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Al se ućutasmo pa aj onda jedna iz zaklona za MB-120mm sa Prohorovke u toku Kurske bitke...

A di je zakasnio MB-120mm tu je strelac i PO Ručna bomba a mesto i uloge iste..

Pošto se boj na tom terenu lomio bivalo je i da čak KAĆUŠA zagine a tako je i ova sagorela u istoj bici.

Čitao sam da je jedna od najtežih povreda vojne discipline tada kod Sovjeta bila da neprijatelju padne u ruke ovakva tehnika pa makar i znatno oštećena i zato mislim da je gornja slika RARITET.

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

voja64 ::Al se ućutasmo...

Ma, jok... Dramska pauza pred artiljerijsku pripremu Mr. Green


offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Ništa brez artiljerijskog osmatrača ili rukovaoca vatrom...

Nema ni napada brez njega..dok ne krene prenos vatre po dubini neprijatelja..

Gađanje aviona kod Kurska a po slici je ovo sudeći neka Snajperska jedinica jer skoro svi imaju ON na Mosinki..

I ova skalamerija je korištena za trupnu PVO sa 4 Maxima spregnuta u jedan jaram...

Sve su slike iz vremena dejstava tokom Kurske bitke...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 858 korisnika na forumu :: 73 registrovanih, 3 sakrivenih i 782 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Apok, Asparagus, Asteker, awathorn, Banovo Brdo, bato_banjaluka, Betta, Bombona, borya90, Boskovic, Botovac, bpvl, brundo65, Bubimir, carinko, Chainsaw, Coabelgrade, Colt D, cvrle312, Dannyboy, DavidA, dekiz, djonsule, Dragon Order, Drugsparrow, dule10savic, Glavonja049, gost321, Helket, Ivan972, Joint Chief, Jomini, JOntra, kljift, kolateralnasteta, koom0001, kybonacci, Lance Guest, Lazur_01, Lucky 6, m94j, Macalone, Mercury, Milan A. Nikolic, milbos, milimoj, milos.cbr, miodrag, Mis uz pusku, narandzasti, nenomir, Polifon, Prometeus, Pururin, redstar011, redstar72, rikirubio, rokokoko, shiro, Snorks, Spila 0405, Steeeefan, Superastro, theNedjeljko, Topaz9, Tvrtko I, Velizar Laro, vidra boy, VJ, Vlajman1957, vranjanac29, zlaya011, zombicar153