Vojna fotografija

339

Vojna fotografija

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Совјетска артиљерија на улицама Беча, мај 1945. (фото: Јевгениј Халдеј)



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Za oslobođenje Beča ostala je u znak sećanja i ova ulica...
Ulica osmog svibnja (Strasse des Achten Mai), a na ploči ispod imena ulice piše objašnjenje:
8. svibanj 1945. Kraj Drugog svjetskog rata u Europi. Oslobođenje od nacional-socijalističke diktature.

Ispod spomenika pobede ove godine..



Na vrhu visokog stuba je sovjetski vojnik sa zastavom i štitom na kojem se dobro vide srp i čekić - zlatni bljesak Beča. Oko vrata prepoznatljiva automatska puška s dobošem - PPŠ-41, špagin.
mali of za dopunu gornje slike i broj od 17000 sovjetskih vojnika palih u bici za Beč.



offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399


Foto: Wikipedia, DEA

2. decembar 1993. Ubiše Pabla.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39669

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27355
  • Gde živiš: I ja se pitam...

pein ::

За десктоп. Као луче...

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883



Citat:Photographer, film director, Germany Leni Riefenstahl in Belgrade for shootings for her film 'Olympia'| talking to Yugoslav recruits - 1936

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Citat:Истребитель итальянского производства Фиат G.50 (бортовой код FA-17) 1-го звена 26-й эскадрильи финских ВВС (1/LeLv 26) на аэродроме... [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Постоји ли нека слична фотографија оног нашег Г.50 што чами у депоу Музеја ваздухопловства?

offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

Skywhaler ::Citat:Истребитель итальянского производства Фиат G.50 (бортовой код FA-17) 1-го звена 26-й эскадрильи финских ВВС (1/LeLv 26) на аэродроме... [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Постоји ли нека слична фотографија оног нашег Г.50 што чами у депоу Музеја ваздухопловства?


postoji i to u koloru,


samo što je u muzeju exNDH 3505 a ovo je 3504

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Pitam se dali su ove folksturm devojke posle rata šišali na ćelavo ili skidali i glavu?
Heinrich Himmler greets Russian Volksdeustche girls. October 1942, Russia.

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22287

Gledao sam ovdasnje spiskove, preko 15 godina je uglavnom letela glava.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 836 korisnika na forumu :: 71 registrovanih, 7 sakrivenih i 758 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aco_GM, Andrija357, Asteker, Avalon015, awathorn, Belac91, bojank, BWG, cemix, CikaKURE, cuvarkuca, Dannyboy, darkojbn, Despot1, Djokislav, dolinalima, Dolinc, DragoslavS, drimer, dule10savic, Electron, Feller, goran.vvv, Goran_, Haris, Istman, Jaz, Kole1975, konstruktor, Krusarac, kybonacci, Laki Topalovic, Leonov, Marko Marković, MaschinenPistole, mercedesamg, milanpetkovicv, milenko crazy north, Moldovan, Mrav Obrad, pablojepao, panzerwaffe, PoolbegD02, precan, procesor, Pururin, radza1, RAKITNICA, Remain, repac, RiV, S-G, samsung, sap, Sarmat, shadower78, skok, skvara, SlaKoj, Spreewerk, Srle993, Tafocus, Tvrtko I, Velizar Laro, veljko82, vidra boy, Vlad000, x011, XBMC, yiyi, Zrcalo