|
Poslao: 29 Maj 2011 20:28
|
offline
- Pridružio: 02 Avg 2010
- Poruke: 391
- Gde živiš: Beograd
|
Napisano: 29 Maj 2011 10:12
Ovo vozilo je...
Dopuna: 29 Maj 2011 20:28
Niko? Ajde malo pomoći, vozilo je američke proizvodnje i nije više u upotrebi. Evo i par slika iz drugih uglova.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2011 21:50
|
offline
- SRDJAN254

- Super građanin
- Pridružio: 04 Maj 2010
- Poruke: 1025
- Gde živiš: Gore iznad oblaka...
|
neka verzija FTTS (future tactical trunck sistem)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2011 22:15
|
offline
- Levčanin

- Elitni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2010
- Poruke: 1706
- Gde živiš: Srbija, Levač
|
Eh i ja sam znao da je američko ali šta je ???
Postavčljač pontonskog mosta možda ? ili ima neke veze sa tim
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2011 22:25
|
offline
- Pridružio: 02 Avg 2010
- Poruke: 391
- Gde živiš: Beograd
|
Nema veze sa pontonskim mostom, Srđan je bliži tačnom odgovoru.
EDIT: Pardon, ni Srđan nije mnogo bliži tačnom odgovoru, zbunilo me ovo "tactical"...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2011 23:49
|
offline
- ljubasav

- Super građanin
- Pridružio: 19 Avg 2010
- Poruke: 1350
- Gde živiš: NIŠ
|
UQM Propulsion Systems Powers Hybrid Electric Trucks
Па мало оклопљено
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Maj 2011 09:29
|
offline
- Pridružio: 02 Avg 2010
- Poruke: 391
- Gde živiš: Beograd
|
Recimo da je slično tome, samo dosta stariji dizajn.
Vidim da je dosta teško pitanje pa neću da silim dalje. Odgovor je Hard Mobile Launcher.
Vozilo je osmišljeno '80-ih iz straha da će u slučaju eventualnog rata sa SSSR-om većina američkih postrojenja sa projektilima sa nuklearnim bojevim glavama biti relativno brzo uništeno zahvaljujući velikom broju sovjetskih podmornica sa taktičkim nuklearkama koje su mogle da ispale projektile sa neočekivanih lokacija. Ideja je bila da ova vozila budu stacionirana na aerodromima i da mogu brzo da se pokrenu i ispale sa udaljene lokacije tzv. "Patuljka", tj. mali interkontinentalni projektil sa nuklearnom bojevom glavom. Vozilo je inače bilo zaštićeno od radijacije.
Sa raspadom SSSR-a program razvoja "Patuljka", a samim tim i misterioznog vozila, je prekinut. Jedan primerak ovog vozila se nalazi u muzeju vazduhoplovstva SAD, i to je upravo vozilo sa slika koje sam okačio.
Linikovi:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Sledeće pitanje neka slobodno postavi ljubasav pošto je najbliži odgovoru, ili ako on ne želi može bilo ko.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Maj 2011 00:37
|
offline
- ljubasav

- Super građanin
- Pridružio: 19 Avg 2010
- Poruke: 1350
- Gde živiš: NIŠ
|
Прошли пут извучем ВТ Гласник из 87.г и "Danko SVIK VRS", га погоди без муке, ајд сад лакше нешто?
Који је овај:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|