Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

92

Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

offline
  • Pridružio: 27 Apr 2008
  • Poruke: 1429

Slabo mi ide mornarica..mjk mu....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Da nisu mozda dzepni bojni brodovi ??



offline
  • marat 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2007
  • Poruke: 594

Francuski bojni brodovi Denkerk 2 kupole sa 4 330mm topa na pramcu??

Dopuna: 19 Avg 2008 20:03

A i sledeca klasa Jean Bart i Richelieu.

offline
  • Pridružio: 27 Apr 2008
  • Poruke: 1429

Dzepni je bio i Graf fon Spee, tako su ga klasificirali, a uopce nije bio to vec oklopnjak sa vise od 1000 clanova posade i 12 000 tona deplasmana...
daj bre pomozi?

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

Marat, to je tačan odgovor (uz pomenuti Nelson), izvoli sa pitanjem.

Sunburn, cenim trud, biće uskoro neko prašinarsko pitanje Wink

offline
  • Pridružio: 27 Apr 2008
  • Poruke: 1429

pa , ko je na redu...?

offline
  • marat 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2007
  • Poruke: 594

Mislim da sam ja.

Jedan cuveni bokeljski pomorac proslavio se zarobljavanjen jednog velikog turskog broda.
Koji pomorac i koji brod su u pitanju.

offline
  • Pridružio: 07 Jul 2007
  • Poruke: 3942
  • Gde živiš: Ruma

Grof Marko Vojnović?

offline
  • marat 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2007
  • Poruke: 594

NE.
Pomorac na koga mislim je bio civil plovio na trgovackom brodu, bio je otet i on i njegova posada i smjesten na tom turskom ratnom brodu, poslije je iskoristio priliku i sa ostalim zarobljenicima (njih oko 80) digao pobunu i oteo taj tada najbolji turski ratni brod,i odveo ga do Malte gdje ga je predao malteskim vitezovima.

offline
  • Pridružio: 29 Okt 2006
  • Poruke: 1986
  • Gde živiš: nedaleko odavde

Petar Želalić, ''Velika Sultanija''.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1057 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 7 sakrivenih i 975 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, alex71, aramis s, Avalon015, bobomicek, Bobrock1, bojcistv, bokicacar, Boris90, bpvl, Brankojle, brufen, celik, celt, coaa, Crazzer, Darth Malak, debeli, delrey, Demi87, Dimitrise93, draganca, dusanobr, dzada, Džekson, feanor, Georgius, goran.vvv, goxin, gregorxix, HrcAk47, Incognito, Iskander, Istman, ivan1973, ivicasimo, Jester, jon istvan, kNikS, Kole1975, kybonacci, ladro, Lieutenant, luka35, markolopin, mercedesamg, mgolub, milanpb, Miler88, milutin134, Mićko, Mrav Obrad, neutrino, nikolapetkovic, nixos, nobutado, Pantaaa, Petarvu, Piani Jazzer, rakivan, Remarqe, skok, Srki98, Srpska zauvjek, stegonosa, stibium51, tomo2, ujke, v82, vaci, veljko82, veljkovicdani, zillbg, 79693, 800077