|
Poslao: 11 Dec 2025 16:01
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 110908
|
"Er Srbija" ima novu "pticu": Stigao Embraer E-195 na Aerodrom Nikola Tesla
Citat:"Er Srbija" je na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" dočekala još jedan avion tipa embraer E-195, čime nastavlja planirano proširenje i modernizaciju svoje flote. Nova letelica srpske nacionalne avio-kompanije, registarske oznake YU-ATA, proizvedena je 2015. godine i ima konfiguraciju sa 118 sedišta.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2025 15:57
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 110908
|
A320 iz flote Wizz Aira stigao u Šenon na farbanje u boje Er Srbije
Citat:Prvi od sledećih nekoliko novo najavljenih aviona tipa Erbas A320 koji će ući u flotu Er Srbije poleteo je iz Beograda 8. decembra i uputio se ka aerodromu Šenon (Shannon, SNN) u Irskoj, gde će biti ofarban u boje nacionalne avio-kompanije Srbije. Reč je o avionu sa fabričkim brojem MSN 6131, koji trenutno nosi registraciju 9H-WZS, dok će u floti Er Srbije biti registrovan kao YU-APT.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Dec 2025 16:04
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 110908
|
Prodata JAT tehnika: Kupac firma iz Srbije
Citat:Prema poslovnoj transakciji koja će biti kompletirana nakon regulatornih odobrenja, "Avio Network" biće vlasnik 99,3834% najveće kompanije za održavanje civilnih aviona na prostoru bivše Jugoslavije.
Očekuje se da će transakcija biti zaključena u prvom kvartalu 2026. godine.
Citat:Kompanija "Avio Network" bazirana je na aerodromu "Nikola Tesla" i posluje od 2017. godine, kada su svoje aktivnosti započeli u nišnim aktivnostima pranja i čišćenja putničkih aviona.
Kako za Tango Six kaže osnivač kompanije Aleš Luci, plan mu je oduvek bio da prošire aktivnosti i na održavanje letelica pa su u periodu korone počeli pripreme za pribavljanje dozvole za vuču i izguravanje aviona, prve aktivnosti kompanije u spektru MRO usluga i zemaljskog ospluživanja:
"Postupak je trajao oko godinu dana i uspešno je završen ispred srpskih civilnih vazduhoplovnih vlasti početkom 2022. godine. Takođe smo u 2021. godini započeli pripreme za otvaranje linijske stanice za linijsko održavanja aviona. Potrebna su bila značajna ulaganja u opremu i ljude. Sredinom 2022. godine, uspešno otvaramo linijsku part 145 stanicu. Za sve poslove naša kompanija poseduje sve zahtevane licence nadležnih vazduhoplovnih vlasti Srbije i EU", kaže Luci i kao prve klijente u delu linijskog održavanja navodi nacionalnu avio-kompaniju Er Srbiju, kao i druge: Leav, DAT, "Easy Jet", "Lumiwings" i San Marino.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Dec 2025 16:02
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 110908
|
ER Srbija oborila rekord nekadašnjeg JAT-a sa 4.531.000 prevezenih putnika
Citat:Er Srbija je ostvarila istorijski uspeh, oborivši rekord koji je 1987. godine postavio nekadašnji JAT sa 4.531.000 prevezenih putnika, čime je još jednom potvrdila poziciju najbrže rastuće avio-kompanije u regionu, saopšteno je danas iz te kompanije.
Ovaj rezultat, ostvaren juče, 28. decembra, posebno dobija na značaju, imajući u vidu činjenicu da je JAT tada poslovao na mnogostruko većem tržištu.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jan 2026 02:21
|
offline
- Pridružio: 16 Apr 2014
- Poruke: 20489
|
Citat:Moscow, Russia to Belgrade, Serbia with music...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jan 2026 00:51
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 110908
|
Er Srbija ponovo proglašena za najbolju avio-kompaniju u Istočnoj Evropi
Citat:Er Srbija je ponovo osvojila laskavo priznanje za najbolju avio-kompaniju u Istočnoj Evropi, prema rezultatima godišnje ankete američkog magazina Global Traveler.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Jan 2026 21:09
|
offline
- amstel

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Maj 2012
- Poruke: 2627
- Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice
|
Флота Ер Србије богатија је за још један авион типа Ембраер Е-195, регистарске ознаке YU-ATD, који је успешно слетео у Београд, саопштила је данас национална авио-компанија Ер Србија.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|