TOP 10 bombardera svih vremena

2

TOP 10 bombardera svih vremena

offline
  • Pridružio: 19 Jan 2012
  • Poruke: 1988

Slažem se.Zato sam samo Kanberu ubacio među ove teškaše.Lični izbor :-)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33467

Gde iskopaste temu od pre 8 godina, tek tada, maja, forum odvojen u samostalan... Ima par ovih top 10 od tada.



offline
  • Pridružio: 19 Jan 2012
  • Poruke: 1988

[quoteA s druge strane ako posmatramo samo strategijsku bombardersku avijaciju u doba Drugog svjetskog rata realno imamo samo 4 aviona od čega su 3 američka. ][/quote]
Kako samo 4 ? Pa Englezi su imali svoju čuvenu trijadu Sterling,Halifaks,Lankaster !
Jeste li primetili da su u sva tri rata Englezi imali po tri velika "bombera" ?

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

U pravu si, ali jos uvijek nema dovoljno za top deset. A ako cemo praviti listu na ovoj americkoj fale, barem meni, Gotha, Arado Blitz, Savoia S.79, Pe-2, Canbera, ... ne nuzno tim redom. Na kraju krajeva, moze dokumentarac napraviti samo na poredjenju B17 I B24.

offline
  • Pridružio: 19 Jan 2012
  • Poruke: 1988

Ja bih napravio listu :
1.teških bombardera i njoj priključio veće od srednjih
2."šnel bomberi"-brzi bombarderi pravljeni sa ambicijom da umaknu lovcima,jako popularni tridesetih godina(Tupoljev SB,Do-15,17-Potezi,Blenhajmi itd)
3.laki bombarderi
[quoteU pravu si, ali jos uvijek nema dovoljno za top deset][/quote]
Tri Engleza,gore pomenuta
tri Amera (B-17,B-24,B-29)
jedan sovjet Pe-8
jedan Italijan -četvoromotorni Pjađo
nedostaju nam još dva Very Happy

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1118 korisnika na forumu :: 100 registrovanih, 9 sakrivenih i 1009 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, acatomic, Aleksa 3215, Andrija357, Ares12356, bbogdan, bokicacar, Borski1977, BORUTUS, BOXRR, C-Gun, celik, Chileee, Cicumile, Cirkon, Citalac, Comyymoc, crnogorac, CrveniSolaris, Dare, desmeki, djonsule, Djordje29, djuradj, Dorcolac, Duk011, Dusko_Dugousko, Dzoni70, Džekson, Ercomero, EXIT78, g_g, Gradjanin, Great White, Grebostrek, Guster25, HogarStrashni, ivan1973, ivran064, Jeremija98, Jose, K a s p e r, K-1A, Kajzer Soze, kljift, Kobrim, komenski, Kruger, Kvaka22, larix, Limeni91, LostInSpaceandTime, ludvig 78, Marko Marković, mercedesamg, milanpetkovicv, milenko crazy north, milimoj, MiljanXD, MILO-VAN, mir, miso2709, Moldovan, monomah, nixos, Ns1975, OgnjenMitric, orfanel, Pekman, Petar888, Piani Jazzer, proka89, RD84, redstar72, Remain, Robin, rodoljub, S-G, samsung, sasakrajina, Semberija, Sevatar, skok, sovanova95, StankoVrankovic, stegonosa, suponik, tomigun, trutcina, VaRvArI 85, vathra, VJ, vladetije, Vladko, vpetrovic, vrgudinac, wolf431, XBMC, Zastava, zokikurir