Dali neko zna nesto vise o ovom pistolju

2

Dali neko zna nesto vise o ovom pistolju

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2006
  • Poruke: 27

U pitanju je Belgijska varijanta Britanskog Buldoga, ili Veblija No2. Karakteristike originalnih revolvera su mo[quote]nolitni ram od gvožđa, dvostruko dejstvo, doboš sa 5 metaka, izbijač čaura koji se vadi iz osovine doboša i drška oblika "papagajski kljun" i naravno veliki kalibri za tako kompaktno oružje (.450, .455, .44 ...). Za to vreme je to bilo veoma moćno oružje, a u isto vreme dovoljno malo da se nosi u džepu. Zbog toga je i kopiran širom Evrope u bezbroj varijanti i kalibara, ali najviše u Belgiji.

Ono što je najvažnije konstruisan je za korišćenje municije sa crnim barutom i vrlo je opasno iz njega pucati savremenom municijom punjenom bezdimnim barutom.

Inače postojanje kočnice na revolverima je karakteristika belgijskih buldoga i veldoga.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • SpAsKe 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 13 Apr 2009
  • Poruke: 1

Imam i ja takav pistolj iz prvog svetskog...Samo ima oznaku sa nekom krunom...Radi li se o istom modelu ili je neki drugi?



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5541 korisnika na forumu :: 109 registrovanih, 8 sakrivenih i 5424 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, aleksandar89, alex71, amstel, Apok, b_z_b, bax0904, Baždaranac, bestguarder, Betty25, Boris.A, Bozjidar87, carinko, celt, cemix, cikadeda, Coabelgrade, CrazyDiablo, Czrweni, Dimitrije Paunovic, Dixtrix, djile1, Dogma21, Dorcolac, dragoljub11987, DragoslavS, ElGenius, Feller, Flanker-G, Georgius, ghoost, Glavonja049, Gogi_avio, Goksi95, Great White, HawX, hyla, ikan, Istman, Ivanmateja, jalos, JK, jodzula, Jomini, Jozo74, K2, Kajzer Soze, Kole1975, Kosmos Banja Luka, Kruger, kybonacci, Laluvr, Lance Guest, Laske, Lazur_01, leopard83, LostInSpaceandTime, luka35, Magistar78, mainstream, MaschinenPistole, mercedesamg, mgolub, mikrimaus, Milan A. Nikolic, Milan1996, Miletić Zoran, miljannis, MilunovicM, mix1, monomah, morava_01, nenooo, neutrino, novator, oldtimer, ostoja, Otto Grunf, pein, pera bager, Permaldar, Pero, Petarvu, Pilence, pisac12, PlayerOne, rakivan, Ripanjac, Samo gledam, sevenino, shiro, srbijaiznadsvega, Srle993, Stefan M, stefan95, stegonosa, Tafocus, TBoy, TRAVUNIJA, Tvrtko I, vathra, vlada035, Vlada1389, Vojvoda81, VOŽD, vrgudinac, wolf431, Zvone, Žrnov