Izbor malokalibarske puške

54

Izbor malokalibarske puške

offline
  • Pridružio: 03 Mar 2010
  • Poruke: 1044

Pisali smo o tome na temi oko Zakona, prilagao sam primere iz prakse da zaista nije tačno kako je samoodbrana recept u Srbistanu. Propisi su vrlo jasno formulisani, šta i pod kojim okolnostima spada u nužnu odbranu. Rešetanje napadača je bez dileme prekoračenje.
Nevezano od toga, sve spravice u kalibru .22LR imaju smisla jedino u rekreativno ili sportske svrhe tamo gde je dostupna jeftina municija.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

Plus sitne stetocine gde je dozvoljeno.



offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

Zapravo odlican za lov na ptice , zeceve i ostalo u toj klasi , naravno gde je dozvoljeno. Iz nekog razloga kod nas se taj kalibar stalno povezivao sa krivolovom, a u nekim suludim kombinacijama i sa terorizmom.

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2016
  • Poruke: 283

Sjajan kalibar za plinking, streljastvo, lov sitne divljaci. Obozavam ga i zbog velikog izbora municije.

offline
  • Pridružio: 03 Mar 2010
  • Poruke: 1044

Ma, sve pet. Ali, sve pobrojano može i patrona 12. Cool

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

Driling, 12ica + neki "puni" kalibar, + neki mali. Za nekoga sve, za svakog po nesto Smile

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

Thompson center puske su odlicne za nekoga ko hoce da ima vise kalibara. Samo menjas cev , a ide od 22LR do 12GA.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

Skrabalo ::Ma, sve pet. Ali, sve pobrojano može i patrona 12. Cool

може, али се узнемирава друга дивљач. 22 је мајка за лисице.

offline
  • Pridružio: 03 Mar 2010
  • Poruke: 1044

Siroti mali hrčki... Laughing
Šalu na stranu, jeste .22 odličan izbor da se tamane lisice.
.22 Hornet, doduše.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

може и лр, пробано много пута у нормалним земљама.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2114 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 5 sakrivenih i 2018 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., annon, ArmyBoss, Asparagus, bobo85, Bole72, Boris.A, bpvl, branko7, BWG, celt, Citalac, crazydkure, curiosity, Dannyboy, darkojovxp, dejan1972, dekiz, deks, doktor1964, dolinalima, Džekson, El-Komadante, Feller, Frunze, gaga23, gagidjuric, geo.dule, Georgius, ghoost, Goksi95, GUARIN, IvanMiletic, Jeremija98, Jerry Drake, jimi_agf, Jomini, Kajzer Soze, Kakarotsvc, Karaula, Khaless, king111, klepesina, kybonacci, Lance Guest, maksi007, Marko Marković, MiGac, mikhailo, mikidragi, MILO-VAN, Milometer, minke, nebkv, nenooo, nnovakis, OgnjenMitric, ozzy, pein, Permaldar, ping15, Poof, Ray1973, redstar011, redstar72, ruma, S94, sale76, sekretar, Semberija, Sharpshooter, SirOliver, SOVO515, Srki98, tamno.nebo, theNedjeljko, VaRvArI 85, vensla, vidra boy, VJ, VladaKG1980, vuksa72, wolverined4, x9, zax22r, ZlatniRez, Zmajac, Zukov, |_MeD_|, 79693, 223223