Pištolji kalibra 6,35 mm

2

Pištolji kalibra 6,35 mm

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2009
  • Poruke: 318
  • Gde živiš: nova jugoslavija

za mene prije svega ne leži dobro u ruci. drška relativno "uska". kočnica izuzetno loše riješena i na lošem mijestu (riješenje na M80 i M88A po meni puno bolje). jednoredan okvir malog kapaciteta. ubacivanje okvira u ram mora biti točno i precizno. dobro, nije ni namjenjen za takmičenja. cijev u odnosu na hvat šake postavljena visoko. otvor za izbacivanje čaura na navlaci trebalo bi uraditi veći. mehanizam za okidanje odvojiv što po meni nije dobro riješenje. kao i na M57.
ljubitelj sam zastavinog oružja od mladosti da me pogrešno ne shvatite. ali ovaj model ne leži. i to su moja zapažanja



offline
  • Pridružio: 18 Nov 2009
  • Poruke: 318
  • Gde živiš: nova jugoslavija

@luger, više manje smo se načelno složili. osim u dijelu da je odvojiv mehanizam prednost? a po čem to? osim da sam imao zajebancije na M57 sa tim bravicama i polugama koje dosijedaju jedna na drugu svaki put kad skidaš i stavljaš mehanizam. lokera, tolerancija i slabih dosjedanja na sve strane. kod okidanja ti se cijeli mehanizam zamiče u ležištu ako si imao prilike da promotriš pažljivije.
imam češku zbrojevku, VZOR 7,65mm i puno sam zadovoljniji sa svime a okdanje je puno bolje i ono je DAO/SAO. mehanizam neodvojiv i to se osjeti



offline
  • Pridružio: 05 Jul 2008
  • Poruke: 2292

Dežurni_Automatičar ::kod okidanja ti se cijeli mehanizam zamiče u ležištu ako si imao prilike da promotriš pažljivije.


Upravo tako. I ja imam ista iskustva. Pri povlacenju obarache ceo sklop (grupa) se pomeru u svom lezishtu.

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2009
  • Poruke: 318
  • Gde živiš: nova jugoslavija

prebacivao sam i ja mehanizme s jednog na drugi. znaš kako se onda osjećaš kad trebaš da pucaš. kao kad trebaš na wc a ne znaš zašto.
ipak su to vojna oružja a ne civilna. mada su se prodavala i na takvim tržištima.
mehanizam za okidanje bi trebao da trpi najrjeđe zamjene. nakon cijevi, udarne igle. rješenje kopirano sa TT-33 a zašto jer oodvojiv ima sigurno neke logične razloge. ne znam koji suvremen model danas ima takvo rješenje

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1750 korisnika na forumu :: 66 registrovanih, 4 sakrivenih i 1680 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Sale, A3C, Abebe Bikila, Andrija357, awathorn, bobomicek, Borkanović, Boroš, branko7, branko87, Bubimir, cemix, Chainsaw, Darth Wader, debeli, dj.ape, dragoljub11987, Ezbuck, gaga23, Georgius, GrammaticalAnalysis, Grebostrek, HawX, Imperator_Aleksandr_lll, Jeremiah, Jozo74, Kordon, kuntakinte, Laluvr, littlebunny, ljubicad7, LjubisaR, luka35, marko.markovic, MaxLevenfeld, MB120mm, Miler88, MKK7, Mldo, monomah, MountAndBlade, N.e.m.a.nj.a., nenad81, oganj123, Parker, pein, Pururin, redstar72, samo_citam, Sarmat, sekretar, septembar, SirOliver, Smiljke, Sonic, starlights, Tas011, Tvrtko I, vazduh, vukan0799, Weah88, WELJKO, wolverined4, XBMC, zlaya011, šumar bk2