Slavenski simvol

Slavenski simvol

offline
  • Pridružio: 02 Jan 2012
  • Poruke: 405

moze li mi netko rastumaciti simbole sa slike i njima slične, jer svi liče na svastiku a pronasao sam ih slusajuci slavensku etno muziku




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 09 Feb 2015
  • Poruke: 1520

Prvi je kolovrat.
Evo, baci malo pogled ovde: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 02 Jan 2012
  • Poruke: 405

hvala. ocito da je simbol stariji nego sam mislio, nejasno mi i dalje ostaje sto ga je Hitler koristio, i kako to da unatoc tome ( negativno sjecanje) i dalje egzistira ,ili ovo sto sam nasao na you tube, na neki nacin koketira sa tom ideologijom... ako me iko razumije .
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 29 Apr 2013
  • Poruke: 37
  • Gde živiš: Zemlja Čuda

Napisano: 26 Jul 2016 20:46

KOLOVRAT, predstavlja sveti simbol od velikog značaja za ranoslovenske kulture. Kolovrat simbolizuje beskonačnost i cikličnost kako istorije tako i večnog sukoba dobra i zla. Osim toga, Kolovrat predstavlja i simbol Sunca koje nam daje toplotu i život. I drugi narodi su koristili svastiku, odnosno kolovrat. Rimljani, Germani, Kelti, Indijci, Iranci – svima je ovaj simbol bio svet. Tako, zbog velike rasprostranjenosti načini prikaza ovog simbola variraju od naroda do naroda. Drugim rečima, svastika i kolovrat su evoluirali kroz istoriju, i svaka grupa naroda razvila je svoj tip. Kolovrat su koristili i prvi indo-evropski astronomi kako bi opisali interakciju duha i materije, svetlosti i tame, istine i laži. Takođe, ovaj simbol je predstavljao i ciklus života i smrti zbog čega je čest na pogrebnim artefaktima i sanducima.

Dopuna: 26 Jul 2016 20:47

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 26 Jul 2016 20:48

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 02 Jan 2012
  • Poruke: 405

ok. hvala. molim moderatora da obrise temu ako hoce.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1169 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 7 sakrivenih i 1083 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., aleph_one, ALEXV, annon, Aristotle2002, Asteker, bobor, bokicacar, BOOM COMPANY, BZ, Chainsaw, Cirkon, dankisha, darionis, Darth Malak, Dogma21, Dolinc, Dzoni70, elenemste, france93, galico, Gogi do, goxin, gripen, GUARIN, HogarStrashni, iceburn, Imperator_Aleksandr_lll, In_hero, Ivica1102, jimi_agf, JohnDoe, Jonbonjovi, Jozo74, Kajzer Soze, klepesina, Kobrim, komenski, konstruktor, lacko, Lance Guest, lord sir giga, mercedesamg, Mi lao shu, miki69, mile.ilic75, Miler88, MILO-VAN, milos97, minke, mrvica78, N.e.m.a.nj.a., nebkv, nixos, panzerwaffe, PoolbegD02, proka89, Pururin, Robin, samsung, sekretar, Sevatar, Shinobi, SirOliver, Srki98, tomigun, tubular, username_25, vaci, vazduh, VJ, vrlenija, wolverined4, xAlex2, ZetaMan, Zrcalo, ZZZ, 79693