Oružane snage islamske republike Iran

200

Oružane snage islamske republike Iran

offline
  • nelsa  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2011
  • Poruke: 1118

"Big Bird" radar na paradi u Teheranu ,fotke su tek krenule stizati....






Još neke







Avtobaza


Ova je danas s parade



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 19 Sep 2013
  • Poruke: 3450

Мало о томе чему Ирану све ово оружје служи,уз напомену да израз тероризма у исламском свету нема увек исто значење као у неисламском свету.
"Iranski predsednik: Branićemo muslimanske zemlje od terorizma i Izraela!
Iranski predsednik Hasan Rohani je u govoru tokom parade povodom Nacionalnog dana vojske pohvalio ulogu Irana u pomoći sirijskoj i iračkoj vladi da se odbrane od terorizma i Izraela."

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Jos neka sa parade

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

djox ::Opet malo novosti...
Citat:В Иране показали новую 57-мм зенитную установку «Bahman» на шасси КрАЗ-6322
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Напокон једно иранско ново оруђе које не изгледа као франкенштајн направљен два или више застарелих система.

Овако споља, не личи на ЗСУ-57-2.
У самом систему изгледа нема посаде, а ни нишанских справа, опет једно занимљиво решење.
Овде се не види командно возило са системом навођења (ипак битнији део код оваквих система).

offline
  • nelsa  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2011
  • Poruke: 1118

Napisano: 18 Apr 2016 10:54
treba napraviti razliku izmedju DIO(defence industry organisation) grupe koja okuplja namjensku industriju i zaslužna je za sva Iranska dostignuča...naravno zajedno sa IRGC koji takodje ima dosta projekata od ove TZV "Džihad za samodostatnost"(neznam bolje da prevedem) organizacije koja datira iz rata s Irakom i oni uglavnom rade programe modernizacije zastarjeli sistema i takodje nešto i naprave novo...ali njihov budjet je vrlo ograničen tako da...Čitao sam da je budjet Iranski OS uvečan dodatno za 25% za sljedeču godinu i takodje sredstva oslobodjena sa USA računa če biti iskorištena za modernizaciju Vojske..tako da očekujem da če i status regularne vojske ,čija je i ova organizacija,biti u mnogome poboljšan.
SU-22 ,Inače oko 40-tak ovih aviona je izvučeno iz rezerve i uvedeni su u program ramonta i modernizacije ,i ako je bilo naznaka da če završiti u IRGCAF-u(več ih je par bilo operativno) moja pretpostavka je da su završili u Siriji,izgleda da nisam pogrješio .... več nakon par par fotki testni letova gubio im se trag..dok su se u Siiji počeli pojavljivati sa potpuno istom kamuflažom....




















Dopuna: 18 Apr 2016 11:15

IRGCAF-Testiranje 2000Ib vodjene bombe




Dopuna: 18 Apr 2016 11:18

Sayad 2 na jučerašnjoj paradi





Dopuna: 18 Apr 2016 11:27

IRIB 1 Dokumentarac pod nazivom "nova dostignuća"

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

nelsa :: IRGCAF-Testiranje 2000Ib vodjene bombe

Зар Су-25 може да носи бомбу од 900 кила?
И то још на средњем крилном носачу?

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Foto reportaza sa parade...dosta slika

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

vathra ::
Зар Су-25 може да носи бомбу од 900 кила?
И то још на средњем крилном носачу?


Ne moze, 500kg po nosacu max, osim spoljnih koji su samo za R-60/mamce. Mislim da je na slici 1000 funti, ne 2000.

offline
  • nelsa  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2011
  • Poruke: 1118

Napisano: 18 Apr 2016 13:47

bojank ::vathra ::
Зар Су-25 може да носи бомбу од 900 кила?
И то још на средњем крилном носачу?


Ne moze, 500kg po nosacu max, osim spoljnih koji su samo za R-60/mamce. Mislim da je na slici 1000 funti, ne 2000.

Moguče je,PressTV je izvor ...često naprave greške...

Interesantan video lansiranja torpeda iz Ghadir podmornice....


Dopuna: 28 Apr 2016 9:53

Iz Teherana, 25.04.2016










Fotke su preuzete sa [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] ,nisam sve postavio pa ko želi vidjeti ostale može posjetiti stranicu..

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37730
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Prikaz iranskog vazduhoplovstva iz časopisa Air International 06/1984



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 878 korisnika na forumu :: 92 registrovanih, 8 sakrivenih i 778 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, airsuba, Alen1987, alternator, AMX72, Andrija357, Asteker, Bgorando, BlekMen, Bosnjo, CCCP, darkojbn, Demi87, desmeki, Despot1, djboj, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dragon Order, dule10savic, dulleo, dusanobr, Džekson, ekser222, expanse, Ezbuck, Flanker-G, Great White, Grebostrek, Istman, Ivan Campo, ivan1973, Jager715510, jarovitt, Jeremiah, Johny Sack, JOntra, K a s p e r, kikisp, kljift, komenski, Lance Guest, LeGrandCharles, LostInSpaceandTime, luka35, M1los, MarijaC84, Marko Marković, Md84, Medojed, mercedesamg, MILO-VAN, MilosKop, miso2709, Mićko, Moldovan, nenad81, Ns1975, nuke92, Oklopnjak, orfanel, Petar25, pobeda, Resnica, RJ, rovac, S94, saki80, Shinobi, skvara, sovanova95, Srky Boy, srđan, Stefan M, stefan95, stegonosa, SympathyForTheDevil, Tastatura ratnik, Tihi86, tomo2, Tvrtko I, vaci, Vatreni Zmaj, VJ, vjetar, Vlad000, Vlada78, vpetrovic, vrgudinac, vuk77, vuksa72, Zorge