|
Poslao: 05 Sep 2021 22:22
|
offline
- Pridružio: 17 Maj 2019
- Poruke: 1994
|
Dobar dio vođa NRF poginuo u današnjim borbama
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Sep 2021 06:28
|
offline
- Pridružio: 17 Maj 2019
- Poruke: 1994
|
Napisano: 06 Sep 2021 6:11
Šeta se i portparol IEA kroz staze i bogaze Panšira...
Dopuna: 06 Sep 2021 6:28
BHL kuka na Pakistan. Po njemu u Panširu su i pakistanski AH-1, specijalci....
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Sep 2021 06:58
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Пала Долина лавова: Талибани у потпуности контролишу Авганистан
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Sep 2021 07:14
|
offline
- Pridružio: 17 Maj 2019
- Poruke: 1994
|
Napisano: 06 Sep 2021 7:02
TB zarobili helikoptere NRF.
2 UH-60 i 1 MD530. Radi se o helikopterima NRF sa slika iz Panšira, sudbina Mi-17 nije poznata....
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Video iz najvećeg grada Panšira
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 06 Sep 2021 7:14
NRF kao irački Comical Ali.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Sep 2021 10:39
|
offline
- Pridružio: 15 Avg 2021
- Poruke: 31
|
''lavovi'' iz Pandžšira su izdržali čak 72 sata nakon što je pokrenuta vojna akcija protiv njih, pošto sva nastojanja TB za dplomatskim rješenjem nisu dala rezultata.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Sep 2021 10:57
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7609
|
Ни једна герила никад није издржала дуго без подршке неког јаког. Овде је очигледно терен препуштен Пакистаницима и Турцима који су подржали Талибане.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Sep 2021 11:38
|
offline
- Pridružio: 21 Jan 2018
- Poruke: 817
|
što s onim "planine su naš najveći saveznik"
nisu imali nikakve šanse, čak i ono malo bivših ana-ovaca i streljiva što su imali su brzo potrošeni.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Sep 2021 11:44
|
offline
- HrcAk47
- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Mar 2017
- Poruke: 2896
|
Realno, bolje ovako. Generalno bi Avganistanu trebalo malo mira i kakve-takve unifikovane vlasti, bar desetak godina.
42 godine beskrajnog rata je previše za bilo koga.
Naravno, nada da će da ih ostave na miru je iluzorna.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Sep 2021 11:47
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7609
|
Питање је да ли ће они имати мир сами са собом као једна држава са много народа и племена и испреплитаним утицајима остали регионалних и светских сила? Да ли ће престати насумичне кампање терора бомбаша самоубица? Има ли шансе за било какав развој који би народу у Авганистану дао било какаву мотивацију да остану кући, или нам тек предстоје масовни таласи миграната ка Европи?
|
|
|
|
|
|