|
Poslao: 02 Feb 2019 16:24
|
offline
- dragoljub11987
- Legendarni građanin
- Pridružio: 22 Jul 2018
- Poruke: 4360
|
banjica ::Kakva gamad?
Има их још али ме је мрзело да тражим слику. А што се "кучкиних синова" (He may be a son of a bitch, but he's our son of a bitch.) тиче потражи мало по интернету пошто већ пишеш о стварима у које се не разумеш.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 16:27
|
offline
- Pridružio: 09 Nov 2018
- Poruke: 156
|
Teško je priznati da grešiš, razumem te ,kada stalno gubiš u realnoj situaciju, frustracija je.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 16:28
|
offline
- dragon986
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Jun 2013
- Poruke: 3876
|
Au bre batalite srbiju i NVO. One imaju odredjenu ulogu negde veće negde manju. Na neke od tih koji se zalažu za uvodjenje demokratije ili smenjivanje autoritatirnih režima pos svetu gledajte kao na moderne revolucionare. Kao što je komunizam imao svoje revolucionare koji su uz pomoć finansijsku SSSR menjale režime, organizovale proteste pobune itd tako i zapad ima svoje. Šta je tu čudno. Rusija ih ima po ZND neke proameričke vlade su pale posle dolaska putina, u ukrajini su ti isti revolucionari podigli pobunu.
E sada negde se radi iz ličnih pobuda negde iz ideoloških negde samo iz finansijskih.
NVO imaju bitnu ulogu u kritici vlasti u stabilnim demokratskim zemljama. A u ovim ostalim svaku kritiku NVO opravdanu ili ne vlast odmah napada kao strane špijune. A ima ih i jednih i drugih. Vlast bi trebala bolje da se ugleda na to da vidim koliko su njihove kritike opravdane. Pa da tu deluje. I da tu izbija kartu iz ruke Jer njih će uvek biti u sistemima koji nisu kao kineski i s. Korejski. Kažu 14 godina se sprema verovatno. A šta je vlast radila 14 godina. Neka reforma nešto? Ništa ništa. Samo bacala pare i štampala ih. A imalo je rešenja. Sada ih nema puno došla voda do poda. Ovo ne važi za Venecuelu ovo važi za većinu tih vlasti.
A NVO nema toliku težinu dok ne dodje do ovakvih situacija.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 16:33
|
offline
- dragoljub11987
- Legendarni građanin
- Pridružio: 22 Jul 2018
- Poruke: 4360
|
banjica ::Teško je priznati da grešiš, razumem te ,kada stalno gubiš u realnoj situaciju, frustracija je.
Дечко пишеш о стварима о којима појма немаш пошто ниси разумео ово о "кучкином сину" што би свако ко иоле познаје новију историју Латинске Америке требало да зна. Али у реду свако има право да тролује, ботује или како већ.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 16:41
|
offline
- Pridružio: 18 Apr 2018
- Poruke: 166
|
A kioga bi Maduro zagrejao da brani njegovu zemlju.
Pa nikog i tome leži prednost SAD oni samo koriste raspad sistema koju je napravio Maduro.
Kina je ulozila 60 miljardi dolara u tu zemlju on spiskio,on mora da ode i on je kao osoba neodbranjiv ko ce da ga zameni je drugo pitanje ,neki ustupci Americi su neminovani ali treba da Rusi i Kinezi zadrze ulozena srestva.
Sve drugo je neralno pa nema niko para koje Maduro ne bi spiskao....i njemu pomogle da ostanu na vlasti.
Ovo što predlažem je real politika.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 16:59
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 38574
|
Nemački sociolog Hajnc Diterih je idejni guru latinoameričkog socijalizma i bivši savetnik Uga Čavesa.
Za Dojče vele pričao je koje su greške Nikolasa Madura i zašto strahuje da će Venecuelu preuzeti neoliberali odani Vašingtonu.
Najveća greška predsednika Venecuele Nikolasa Madura je što nije na vreme promenio razvojni model zemlje i nije reagovao na rastuće socijalne nemire, kaže nemački sociolog Hajnc Diterih. „Kada se sve srušilo na parlamentarnim izborima 2015. i opozicija osvojila većinu, Maduro je počeo da se oslanja na policijske snage umesto da pokuša da počne iznova. To je spirala propadanja koja je počela 2011. i sada se bliži kraju“, navodi on za DW.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 17:03
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
powSrb ::BREAKING: Venezuelan air force general declares allegiance to Guaido - @AFP
prvi štakori već napuštaju brod.
tako je bilo i u Sijiri, samo tamo su se ti prvoborci demokracije malo preračunali.
na žalost, ovdje će te promjene boja biti puno izraženije, jer onakav razvoj situacije kao u Siriji nije realan i to svi pametni znaju.
ovaj general je vjerojatno jedan od pametnijih, sa najboljim instinktom. Ne ulazim u moralni aspekt. Šta ćeš, ljudi su pragmatični, vjerojatno mnoge oficire u ovom trenutku oblijeva hladan znoj ispravne odluke.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 17:05
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
sina ::
Nema načina da se ta štetočina spase,na duzi roki.Amerikanci to znaju zato su dva koraka ispred.
oni, kao scenaristi su i više koraka ispred - znaju cijeli skript unaprijed
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 18:20
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3277
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
Šteta što Pein nije postavio ceo tekst već samo link.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Feb 2019 18:44
|
offline
- dragon986
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Jun 2013
- Poruke: 3876
|
Napisano: 02 Feb 2019 18:34
Evo ga jedan stariji tekst od istog gospodina iz 2017
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 02 Feb 2019 18:37
A evo ga pein-ov tekst sa DW
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]će-da-vlada-uništenom-zemljom/a-47333459
Dopuna: 02 Feb 2019 18:44
U prvpm tekstu je Madura nazvao maltene glupim...😁 u poredjenju sa chavezom
|
|
|
|
|
|