|
Poslao: 10 Jan 2026 23:52
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8172
|
Reči Bliski istok i zauvek u istoj rečenici... Ja im ne verujem ni da će dogodine da imaju peska u pustinji...
Rusija će zadržati baze u Siriji, tako da ih tu manje više boli uvo. Tako se u principu dogovorili i pre nego što je Asad pao jer se zaigrao (duga priča).
Dok se sa Iranom ništa još uvek ne zna. Tek ćemo da vidimo ko će da pretegne. Javna saopštenja trenutno ne koštaju ništa.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2026 00:01
|
offline
- Pridružio: 03 Sep 2025
- Poruke: 52
|
VX1 ::@zemljanin
"Deda iz Kremlja" će, kad padnu ajatolasi, da pozove novog lidera u posetu Kremlju, kao nedavno džihadistu Džolanija iz Sirije, i da kaže kako se "Rusija raduje nastavku saradnje sa iranskim partnjorima"...
Kina, kao i Rusija, neće prstom da mrdne , izdaće ona saopštenja i tako to.
Uzgred, osim Severne Koreje iz istorijskih i specifičnih razloga-tampon zona između američkih trupa na jugu i Kine, Kini ne trebaju takve otpadničke , ekonomski propale države kao Iran pod mulama. Oni hoće ekonomski razvijene države sa relativno normalnom vlašću koja nije pod Zapadnim sankcijama , kao tržište gde mogu da plasiraju svoju robu i usluge itd. Nije ni čudo što su digli ruke od Kube. Kinezi su trgovci merkantilisti.
Oće oće , onoliko koliko im to Amerika i Izrael bude dozvolila. Oni će Kinezima ako preuzmu Iran dirigirati cijenu Iranskih resursa u vidu nafte i plina jer će ih oni i njihove kompanije kontrolirat, a ne Rusi i Kinezi. Ako je to tebi mala stvar, onda svaka čast. Drugo, Iran je za Rusiju i Kinu bio, a u budućnosti je tek mogao biti veliko tržište za vojne proizvode vrijedne miljarde i miljarde dolara.
Jednom kad Jenkiji i Jevreji uđu unutra gotovo je sa tim zauvijek. Iran će imati i ovisit će iskljucivo o Američkom i Izraelskom oružju. Postat će 100% vazalska država kao pod onim izdajicom Šahom.
Neće oni uzet i kontrolirat Iran da bi ga dali Rusima i Kinezima na eksplataciju i kao prilku za zaradu....ako budu dobri možda dobe priliku prodavat babuške ili neku jeftinu kinesku plastiku u vidu dječjih igračaka, sve ostalo zaboravi.
Tko to ne vidi taj ne razumije geopolitiku ili je sljepac.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2026 00:01
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 38980
|
Iranian state media have published surveillance camera footage showing violent rioters throwing incendiary substances at children inside a mosque in Sabzevar, in the northeast of Iran.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2026 00:24
|
offline
- Pridružio: 11 Mar 2025
- Poruke: 266
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: bojank, nuke92, djordje92sm, PlayerOne, Apa, CCCP, vladivostok, zillbg, Bački kasapin, Žrnov, dani.tomic
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Rusi su sada u Siriji potpuno nebitni, o svemu odlučuju Ameri, Izrael i Turska.
Izraelci su čak tražili od Amera da se ne protive ruskoj bazi u Siriji jer vide Ruse kao donekle branu sve jačem turskom uticaju.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2026 01:41
|
offline
- dragoljub11987
- Legendarni građanin
- Pridružio: 22 Jul 2018
- Poruke: 4492
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: dusanobr, draganl, cojapop, Boris BM, raptorsi, dolinalima, beowl, Denaya, vladivostok, Bački kasapin, Žrnov
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
kljift ::Zanimljivo da nema kontramitinga. Ajatolah tvituje. Prije 40 godina stvari su bile obrnute. Masa je bila obrnuta.
Где интернет дође ту (исламска) трава не расте. Кажу да су комунизам победиле кока кола и фармерице. Данас муслиманска омладина гледа на интернету разне западне инфлуенсере и сличне глупости и мисле да ће и они тако живети. Наравно док им се очи отворе биће касно, а држава ће им се распасти у још једном вечном грађанском рату. Због тога исламски екстремизам цвета на западу. Када виде тај запад уживо разочарају се, а кад још схвате да ће 99% њих никада неће живети као домороци (мада и они живе много горе него што је овима изгледало на мрежи) онда се враћају коренима што користе разне емстремистичке организације.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2026 04:22
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3526
|
Sve ali sve promasaji na forumu. Provjerite da niste postavili optiku naopacke.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2026 09:00
|
offline
- Pridružio: 18 Feb 2011
- Poruke: 886
- Gde živiš: Bratislava
|
ČIsto sumnjam da će zapadne kompanije uletjeti u Iran, bez da vojnička čizma obezbijedi sigurnost za iste.
Ako krene građanski rat, ni Gospod Bog to više neće smiriti.
Već sad je tamo ogroman broj frakcija, koje se ne podnose i koje će krvavo da se obračunavaju među sobom, tako da ja ne vidim tamo nikakvu perspektivu ni pod Šahom, ni pod Mulama...
Možda samo snažna vojna uprava, ali bi i to dovelo do krvavih represalija.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2026 11:37
|
offline
- Pridružio: 02 Nov 2024
- Poruke: 183
- Gde živiš: Beograd
|
Ovaj navodno živi u Teheranu i kaže da protesta i nema:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2026 12:40
|
offline
- Pridružio: 17 Mar 2017
- Poruke: 283
|
- 25Ovo se svidja korisnicima: bojank, Bobrock1, Dzuki, danijell, Denaya, Bubimir, Vlad000, PlayerOne, dac, VX1, vladivostok, zillbg, Vrač, miodrag, amaterSRB, MaRtInsrbija1993, Krusarac, Georgius, Timočka Divizija, Millennium, djordje92sm, dani.tomic, Mcdado, gajasvi, mrzimregistraciju
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
beowl ::Ne mogu da nazovem sebe ekspertom za Iran ali mogu da kažem da solidno poznajem Islam i muslimane. I svašta sam u životu video, ali nisam video muslimana koji će zapaliti veliku gradsku džamiju jer živi u diktaturi mula. Ovima se ladno m0sad šeta po ulicama sa molotov koktelima.
Kad te 50 godina drndaju sa islamskim pravilima života, sasvim prirodno stvori se averzija prema tome. Uzeo sam blagu reč averzija, a mislim da se kod dobrog dela Iranaca stvorila čak i mržnja prema islamu. Ja sam bukvalno prošpartao ceo Bliski Istok i tvrdim da najmanje pravih vernika ima u Iranu, što je sasvim prirodno, ako ti je svašta nešto zabranjeno, od sitnica da nemožeš da nosiš bermude, slušaš muziku koju hoćeš, da nesmeš da cirkaš, pa do toga da nemožeš normalno da se zabavljaš sa osobom suprotnog pola. Ej, bre, nešto tako prirodno kao što je seks, može da ti dodje glave. Ne sumnjam ja da su u svemu ovome umešali svoje prste i Ameri i mosad, ali sve to ne bi bilo moguće bez opravdanog gneva Persijanaca
|
|
|
|
|
|