Jermenija vs Azerbejdzan sukobi oko Nagorno-Karabaha

1137

Jermenija vs Azerbejdzan sukobi oko Nagorno-Karabaha

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1690

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

“ Никол Пашињан: Напуштање Карабаха била је моја највећа услуга Јерменији.

„Рекао сам да немамо право да ову крваву рану преносимо са генерације на генерацију. Морамо пренети мир нашој деци. Да, имао сам храбрости да кажем да смо на погрешном путу, да не треба да настављамо карабашки покрет, и као резултат тога, данас смо независнији, просперитетнији и више смо држава него икада раније.

Ако се карабашки покрет настави, биће малих и великих ратова, сталних жртава и губитка државности. Ослободио сам Јерменију тог искушења и сматрам то својом највећом услугом Јерменији.“

Koje ludilo, sto mi ova retorika zvuci poznato 🤦‍♂️



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • bug 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2020
  • Poruke: 414

Pitanje je zapravo koliko je to bila njihova odluka, a koliko su mogli samo da se slože sa tim.
Vojno su dovedeni pred svršen čin, realno nisu imali izbora...



offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1690

Napisano: 04 Jun 2026 12:53

Onda nek kaze izgubili smo rat, a ne, nikad nismo ni trebali da budemo tamo

Inace, Rusi kazu da ce zameniti uvoz poljoprivrednih proizvoda iz Jermenije uvozom iz Azerbejdzana?!

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Isti taj Azerbejdzan sto sve vise prica o zloj carskoj Rusiji i Sovjetskom Savezu

Da vidimo koliko ce i to potrajati


Ali zato Ursula nudi podrsku Jermeniji zbog ruskog pritiska

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 05 Jun 2026 9:31

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Tenzije pred izbore u Jermeniji
Optuzbe na obe strane oko kupovine glasova i naravno “guzve na granici”

offline
  • bug 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2020
  • Poruke: 414

Pazi, tamo jebe lud zbunjenog.
Ako te interesuje potraži na temi šta sam pisao kad sam prije par godina bio tamo.
U dvije kratke crte:
- Kod Zgrade opere protesti protiv Pašinjana jer je on kao ruski čovjek. A Pašinjan slovi kao zapanjak, zar ne?
- Vozim se u taksiju i prolazimo kroz neka sela, a između bandera preko ceste razapeti baneri sa slikama i imenima poginulih u ratu. Znači to je sve okolina Jerevana, koja je položila živote u Arcahu. I pričam tako sa tim taksistom i kasnije sa nekim drugim ljudima i svi su u fazonu, pa jebiga, samo nek se rat završio, sve je to dobro i biće dobro, nema veze, šta je bilo, bilo je...

Ja to sebi nikako nisam mogao da razlučim...

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113639

Održani izbori u Jermeniji: Izlaznost skoro 60 odsto, pojačano prisustvo policije u Jerevanu
Citat:Zabeležena je izlaznost od 58,97 odsto, a glasalo je 2.503.976 birača, saopštila je Centralna izborna komisija.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113639

Citat:Opposition parties in the elections in Armenia collectively win more votes than the ruling "Civil Contract" of Prime Minister Pashinyan, according to unofficial exit polls

▫️According to preliminary surveys at polling stations, the opposition as a whole has an advantage over the ruling "Civil Contract."

➖"Strong Armenia" of Samvel Karapetyan: 29.9–31.1%.

➖"Civil Contract" of N. Pashinyan: 24.5–30.1%.

➖Block "Armenia" of Robert Kocharyan: 13.8–20.9%.

➖"Prosperous Armenia" of Gagik Tsarukyan: 5.3–5.9%.

➖"Wings of Unity" of Arman Tatoyan: 3.2–5.8%.

▫️The largest opposition parties have ruled out cooperation with Pashinyan's party; three forces, "Strong Armenia," "Armenia," and "Prosperous Armenia," are ready to form a coalition government in case of victory.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113639

Pašinjan proglasio pobedu na parlamentarnim izborima u Jermeniji
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1666 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 8 sakrivenih i 1599 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ares12356, Asteker, avijacija, bavar357, Ben Roj, bokicacar, Dare, Desmond, Dolinc, doom83, Dusko_Dugousko, eagle.rs, Electron, Feller, Flanker-G, FOX, ginjica, Grebostrek, Hans Gajger, HawX, ILGromovnik, jaeger, Jester, joca83, Kamov, magyar, Makarid, marko308, MarkoD, markolopin, Miler88, Milometer, Mitogna, moldway, nerevar, neutrino, niksa517, nixos, nnovakis, Novakomp, Orc, pablojepao, Piicoki, Prečanin30, raketchik, Rok A Bit, rr559, saputnik plavetnila, ShtagodShtagod, Srki98, stegonosa, strn, Titan, tritonus, Tvrtko I, ujke, ulogovan, v82, Zmaj Tolak