|
Poslao: 02 Nov 2020 13:37
|
offline
- metemma

- Ugledni građanin
- Pridružio: 09 Maj 2015
- Poruke: 342
|
- 21Ovo se svidja korisnicima: leptirleptir, lord sir giga, Trinitron1, MB120mm, boolero, Panter, Novak.Asterix, T-72, Skijavoneska, radicr, Insan, danijell, theNedjeljko, ILGromovnik, fantom_S, Sonyboy, stalker, rovac, francis begbie, dani.tomic, zillbg
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
poljoprivreda ::
Rezervisti, zabrinuti, na vecini lica primetni su umor i strah. Nikome se ne umire.
Јок весели су што се ломатају по шуметинама уместо да пију пиво испред задруге. Како ви замишљате рат који ђаво?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 13:42
|
offline
- Apok

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Apr 2013
- Poruke: 2525
- Gde živiš: Beograd
|
Aко су оно Азербејџанци који иду на другом узвишењу, што не их не нападају?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 13:45
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2421
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Ma da su oni zeljni piva nesto bi osvojili a da ima kafanu lako.
KOliko razumeh onoga sto je ranjen u koleno opet je mnogo azera a malo jermena.
Imaju mnogo da pesace to je istina i da se jure i zaobilaze neprijatelja kao i on njih to jeste naporno ali je bitno da ne budu na istim polozajima i da budu jos laksa meta za neprijatelja. I jedni i drugi prave iste greske hodanje u grupama a vidimo da su i jedni i drugi dobro nauceni da koriste artiljeriju i bespilotne i visecevne lansere da poklope neprijatelja.
Videcemo sta ce biti a sto se tice zarobljavanja onog turcina mislim da je to onaj sto su ga ispitivali bio drugi zarobljeni izgleda da je stigao na net pre snimaka
Mislim da ovde imaju primat artiljerija a da pesadija je u drugom planu da nesto zauzme kad artiljerija rasturi neprijatelja neverujem da ce ovde biti nekakvih konfrontacija pesadije
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 13:47
|
offline
- Pridružio: 22 Jan 2012
- Poruke: 2365
|
Mislim da ne bi nista dobili, samo bi ih upozorili da su otkriveni. Relativno daleko su, posle prvog pucnja bi se samo sakrili sa druge strane brda. Ovako bolje pratiti ih i vrebati pogodan trenutak za dejstvo. Cini mi se da komandir nekome i javlja preko veze.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 13:48
|
offline
- Markoni29
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Okt 2014
- Poruke: 2840
|
На твитеру јављају да је оборен Азербејџански авион.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 13:56
|
offline
- Pridružio: 03 Jun 2011
- Poruke: 1638
|
Zanimljiva upotreba visecevnih lansera raketa. Dejstvuju iz unapred pripremljenih zaklona za lanser dok je zaklon za poslugu odvojen.
Ovako pripremljeni zaklon za lanser ima demaskirajuci faktor.
Na snimku mozemo videti da su poklopac motora i lanser imaju drugaciju boju, odnosno toplotu u odnosu na krov kabine. To pokazuje da je lanser dejstvovao i da nakon toga nije sakriven vec je ostao vatrenom polozaju da svetli.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 14:44
|
offline
- Pridružio: 30 Sep 2009
- Poruke: 433
|
Анализа досадашњих дејстава са подацима о броју ангажованих снага, распореду и дејствима.
Tekst za link
Ево један мали иѕвод преведено са руског уѕ помоћ гугл преводиоца.
цитирам:
6. Напредак азербејџанских снага у планине довео је до губитка темпа у њима због сложености терена. Поред тога, Јерменија није покренула у дело главне снаге концентрисане у два корпуса на граници са НКР. Ради се о 40-50 хиљада бајонета у четири дивизије (по два у корпусу), сваки распоређен на бази моторизованог стрељачког пука. Неке од ових сила су, очигледно, уведене, али дозирано. Остали стоје на граници и чекају сигнал, подржавајући акције у граничном појасу артиљеријом и армијском авијацијом. То је фактор могуће контраофанзиве Јермена, о којој је толико речено.
крај цитата
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 15:23
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Malo borbe iz rovova. Poceli su da pokrivaju transeje
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 15:27
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Mapa sa azerskog sajta. Navodno pokazuje sva sela cije je oslobadjanje objavio Alijev
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Nov 2020 15:31
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Turski TUAF Airbus A400M danas kroz Gruzijski VAP ka Bakuu
|
|
|
|
|
|