|
Poslao: 28 Maj 2026 23:39
|
offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7691
|
Napisano: 28 Maj 2026 10:09
Pogađanje vjerovatno nečeg protiv-dronskog
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 28 Maj 2026 23:39
Opet gvozdena kupola. Isti položaj od prije nekoliko dana. Maketa ili ne.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2026 11:49
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39666
|
Хезболах је објавио снимак који приказује напад дроном на багер израелских одбрамбених снага у граду Кјаму, на југу Либана.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Хезболах је објавио снимак који приказује напад дроном на шатор постављен за израелске војнике на израелско-либанској граници.
Изгледа да у шатору није било војника ИДФ-а у време напада.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Хезболах је објавио снимак који приказује нападе дронова на два израелска возила, укључујући један Хамви, у близини града Накура на израелско-либанској граници.
Прво возило се види како гори у јарку поред пута након напада дрона.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Хезболах је објавио снимак који приказује нападе дронова на два израелска возила, укључујући један Хамви, у близини града Накура на израелско-либанској граници.
Прво возило се види како гори у јарку поред пута након напада дрона.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Хезболах је објавио снимак који приказује нападе дронова на два израелска возила, укључујући један Хамви, у близини града Накура на израелско-либанској граници.
Прво возило се види како гори у јарку поред пута након напада дрона.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Хезболах је објавио снимак који приказује нападе дронова на још два израелска лансера „Гвоздена купола“, овог пута у близини града Маргалиот, на северу Израела.
Овим се укупан број визуелно потврђених напада дронова на лансере „Гвоздена купола“ повећава на 6.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Хезболах је објавио снимак који приказује напад дроном на комуникациони центар Израелских одбрамбених снага на израелско-либанској граници.
Упркос напретку Израела у јужном Либану, напади Хезболаха на северни Израел постају све чешћи.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2026 16:39
|
offline
- laki_bb
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 19 Dec 2010
- Poruke: 525
|
Slobodan sam da dam procenu da je IDF prespavao poslednje dve godine ukrajinskog sukoba, da se hezbolah oporavio i da nekim slučajem imaju masu dronova napravili bi stravičan masakr među izraelcima. Dronovi sa optikom razvale skupe sisteme Gvozdene kupole što automatski znači lakši prolazak iranskih balističkih raketa i ostalih krilatih napasti. Implicira dalje da jedna-dve čete drondžija može da zaustavi nekoliko brigada i da oklopno pešadijska prednost više nema smisla.
Ovoliki broj tenkova i oklopa na "izvol'te" nisam video još od ruskog napada na Vuhledar
Ovakav vid "happy hour" neće još dugo potrajati, izraelci će se prilagoditi.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2026 17:30
|
offline
- tamno.nebo
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 21 Feb 2025
- Poruke: 21
|
Руси и украјинци се 2 године не могу прилагодити оптици на дроновима, а ни овима без оптике 3 и више али израелци ће се прилагодити брзо? Не вјерујем. Овдје је само поента колико Иран може брзо и квантитативно снадбијевати Хезболах. У овој деценији, без тоталног рата и спремности на велике губитке у наступајућим копненим снагама тај филм нећемо гледати.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Maj 2026 12:01
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33450
|
Izrael je zauzeo tvrdjavu Beaufort.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Maj 2026 12:26
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33450
|
Da, objavili su i slike.
Mozda ce da produze da ciste i Nabatieh...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Maj 2026 20:09
|
offline
- Bobrock1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Mar 2022
- Poruke: 4727
|
laki_bb ::Slobodan sam da dam procenu da je IDF prespavao poslednje dve godine ukrajinskog sukoba, da se hezbolah oporavio i da nekim slučajem imaju masu dronova napravili bi stravičan masakr među izraelcima. Dronovi sa optikom razvale skupe sisteme Gvozdene kupole što automatski znači lakši prolazak iranskih balističkih raketa i ostalih krilatih napasti. Implicira dalje da jedna-dve čete drondžija može da zaustavi nekoliko brigada i da oklopno pešadijska prednost više nema smisla.
Ovoliki broj tenkova i oklopa na "izvol'te" nisam video još od ruskog napada na Vuhledar
Ovakav vid "happy hour" neće još dugo potrajati, izraelci će se prilagoditi.
Za sada vidimo, još uvek se izraelci nisu dovoljno prilagodili. Tehnika još uvjek na otvorenom, maskiranja nema. Bilo je, da pod hitno nabavljaju još ribarske mreže. Broj snimaka raste dosta brzo, operateri dronova dobijaju potrebno izkustvo. Več jurijo izraelska kola po putevima. Interesantna situacija. Hezbolah vjerovatno če još pojačati napade sa fiber dronovima, jer ovo je prilika, koje se ne izpušta iz ruku.
|
|
|
|
|
|