"Nova" istorija Kosova i Metohije, 2009-2021. godina

1062

"Nova" istorija Kosova i Metohije, 2009-2021. godina

offline
  • Pridružio: 10 Jan 2012
  • Poruke: 1700
  • Gde živiš: U koloniji po imenu Republika Srbija

Govnari su potpisali briselsku izdaju i to je to. Ko zna sta tamo pise istnim slovima.
Ameri i Englezi nas namerno drndaju jer im se moze a i ovi nasi kreteni na vlasti se sami namestaju. Tesko je odoleti kad ti se neko sam ,,naguzi".
Ali ok, idemo dalje.
Nema predaje.
Sve dok ne potpisu ima nade.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 27 Jun 2013
  • Poruke: 892
  • Gde živiš: Van vidokruga jednookog

virked ::Govnari su potpisali briselsku izdaju i to je to. Ko zna sta tamo pise istnim slovima.
Ameri i Englezi nas namerno drndaju jer im se moze a i ovi nasi kreteni na vlasti se sami namestaju. Tesko je odoleti kad ti se neko sam ,,naguzi".
Ali ok, idemo dalje.
Nema predaje.
Sve dok ne potpisu ima nade.

Ne bi smelo da im se dozvoli da to potpisu, jer bi to bilo protivustavno.
A ako krenu da menjaju ustav (kao sto je AV najavio da namerava), svi rodoljubivi poslanici u parlamentu se imaju suprotstaviti tome svim snagama.

Takodje, svi gradjani bi trebalo nedvosmisleno da stave do znanja poslanicima da nemaju mandat za menjanje/brisanje preambule kojom bi se KiM izdvojio iz teritorijalnog sastava Srbije, jer ih nisu za to birali.
A ako samo i pomisle da to menjaju, onda narod da zahteva da se organizuje referendum, pa neka odluci vecinska volja naroda.



offline
  • Pridružio: 11 Feb 2016
  • Poruke: 317

http://www.blic.rs/vesti/svet/brisel-dao-zeleno-sv.....eu/jfkn8xv

jos jedna u nizu pobjeda......

offline
  • djox  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 96551

EU proposes easy visas for Kosovo citizens

Citat:The European Commission proposed on Wednesday that EU governments lift visa requirements for travelers from Kosovo, allowing those with biometric passports to spend 90 days in the Schengen area without a visa.

Arrow http://www.reuters.com/article/us-europe-migrants-.....ld+News%29

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16069
  • Gde živiš: Lublana

dule_pacov ::http://www.blic.rs/vesti/svet/brisel-dao-zeleno-svetlo-gradani-kosova-mogu-bez-viza-u-eu/jfkn8xv

jos jedna u nizu pobjeda......

Pa ovo je smešno, onda nek se i Severni Koreji ukinu vize ipak je to država, e ne kao Kosovo parodija na državu.

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12560

Eyes Wide Shut ::
A ako samo i pomisle da to menjaju, onda narod da zahteva da se organizuje referendum, pa neka odluci vecinska volja naroda.


Ne mogu bez referenduma da menjaju ustav koliko mi se cini.

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2013
  • Poruke: 892
  • Gde živiš: Van vidokruga jednookog

mean_machine ::Eyes Wide Shut ::
A ako samo i pomisle da to menjaju, onda narod da zahteva da se organizuje referendum, pa neka odluci vecinska volja naroda.


Ne mogu bez referenduma da menjaju ustav koliko mi se cini.

Kolega Jazbar je par stranica ranije citirao tacku statuta po kome ispada da mogu da menjaju ustav 2/3-skom vecinom.
Da budem iskren, nisam proveravao, ali ovo ima smisla, jer bi bilo previse skupo sazivati referendum zbog promene nekih manjih stvari.

Ali kad se radi o promenama koje su od kljucnog nacionalnog interesa (kao sto je ova), morala bi da odluci volja naroda.
Upravo imamo svez primer iz Ujedinjenog Kraljevstva gde o " Brexit"-u nece odlucivati poslanici u njihovom parlamentu, vec ce se pitati narod; stvar je jednostavno od prevelikog nacionalnog znacaja da bi se odlucivanje o njoj prepustilo grupi poslanika.

Mi bi morali da insistiramo na istom.

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 17736

Citat:Berlin -- Kako Berlin gleda na odnose Srbije i NATO? Da li je priznanje Kosova uslov za pristupanje EU? Nemačka Levica postavila je Saveznoj vladi 31 pitanje o Srbiji...

Izvor: Dojče vele sreda, 4.05.2016. | 10:05

Sevim Dagdelen i još nekoliko saveznih poslanika nemačke Levice dostavili su obiman upit saveznoj Vladi o odnosima Srbije s Kosovom, sporazumu s NATO, te kako će se to odraziti na evropski put Srbije.

Odgovori na 31 pitanje, u koje Dojče vele ekskluzivno ima uvid, otkrivaju stavove zvaničnog Berlina o geopolitičkom pozicioniranju Srbije.

U odgovorima između ostalog piše da se odnos nemačke Vlade prema pitanju odnosa Beograda i Prištine temelji na pregovaračkom okviru koji je Srbija potpisala u januaru 2014, a koji zahteva da do kraja pristupnih pregovara s EU dođe do “obuhvatne normalizacije odnosa Srbije i Kosova u formi pravno obavezujućeg dokumenta“. Dodaje se da pregovarački okvir ne zahteva “priznanje Kosova od strane Srbije“.

S druge strane, poslanica Sevim Dagdelen stavove Brisela i Berlina vidi kao “faktičko primoravanje“ Srbije da prizna Kosovo ukoliko želi da pristupi EU. U pitanju je način da se destabilizuje Balkan, smatra Dagdelenova u izjavi za Dojče vele. Levica je inače jedina nemačka parlamentarna stranka čiji se političari protive nezavisnosti Kosova i širenju NATO.

Levicu je najpre zanimalo na koji način na poziciju Srbije utiče Individualni partnerski akcioni plan (IPAP) koji je Beograd pre godinu dana zaključio sa NATO. Prema tumačenju nemačke vlade, IPAP ne govori ništa o eventualnom budućem članstvu neke zemlje u NATO, niti se kosi s proklamovanom vojnom neutralnošću Srbije. “Srbija kao cilj u IPAP-u definiše nameru da, u skladu sa nacionalnim interesima, intenzivira saradnju sa NATO i drugim zemljama Partnerstva za mir. Osim toga, postoji više zemalja koje su privržene neutralnosti od saveza, ali istovremeno održavaju partnerske odnose sa NATO, na primer Švajcarska, Austrija, Finska ili Republika Moldavija“, piše u odgovoru koji je u ime Vlade stigao Levici iz Ministarstva spoljnih poslova.

Dodaje se da koalicioni sporazum demohrišćana (CDU/CSU) i socijaldemokrata (SPD) koji trenutno vladaju u Nemačkoj, predviđa “aktivno“ podsticanje država Zapadnog Balkana na članstvo u Evropskoj uniji i NATO, ali da je “politička volja Srbije“ odlučujuća za “intenzitet i dalje oblike odnosa sa NATO“. Berlinu je poznato da je srpski parlament u decembru 2007. izglasao da je za promenu vojne neutralnosti potreban referendum.

“Konstantni pokušaji da se srpska neutralnost smekša sve jačim vezivanjem uz evro-atlantske strukture stvara novu nesigurnost na Balkanu“, tumači sa svoje strane Sevim Dagdelen, koja je u svom poslaničkom klubu zadužena za spoljnu politiku i članica je Odbora Budenstaga za spoljne poslove. Ona smatra da se približavanjem NATO Srbija primorava na suprotstavljanje Rusiji, ali i sopstvenom stanovništvu koje, kaže, “većinski odbacuje članstvo u zapadnom vojnom paktu“. Dagdelenova za Dojče vele još dodaje da bezbednosti u Evropi može biti samo “sa Rusijom, a ne protiv nje“.

U nekoliko pitanja su opozicioni poslanici pokušali da saznaju šta sve nemačka vlada zna o vojnim vežbama na kojima srpska armija učestvuje zajedno s ruskom, odnosno sa zapadnim vojskama. Odgovori nisu spektakularni, već su više sažetak javnosti dobro poznatih informacija recimo o srpsko-ruskom humanitarnom centru u Nišu, vojnoj vežbi Slovensko bratstvo i letačkom treningu srpskih i ruskih pilota aviona-lovaca i helikoptera – obe vežbe biće održane i ove godine. Takođe, navodi se da je Vojska Srbije učestvovala sa vojnicima pešadije na vežbama Saber Junction (100 vojnika), Combined Resolve IV (100 vojnika) i Allied Spirit II (30 vojnika) koje je američka vojska sa partnerima organizovala na jugoistoku Nemačke. Međutim, savezna vlada nije znala ili htela da odgovori na pitanje šta se tamo i sa kojim ciljem tačno vežbalo.

U odgovoru Vlade Nemačke navodi se da usmerenje Srbije ka EU nije u koliziji sa saradnjom Beograda i Moskve, pa čak ni kada je ta saradnja vojna.

“S druge strane, Srbija se kao pristupni kandidat obavezala da, do ulaska u Evropsku uniju, sve više usklađuje svoju spoljnu i bezbednosnu politiku sa zajedničkom spoljnom i bezbednosnom politikom EU.“

Tri pitanja su levičari posvetili beogradskom Centru za evroatlanstske studije (CEAS), trustu mozgova koji se javno zalaže za članstvo Srbije u NATO. Jedno od pitanja je o finansiranju te organizacije iz odeljenja NATO za odnose s javnošću (NATO Public Diplomacy Division) – prema viđenju Levice, to odeljenje je u Ukrajini pružilo znatnu pomoć da podrška NATO sa 13 do 15 odsto naraste na preko 50 procenata kroz nekoliko godina.

Na to nemačka Vlada odgovara da pomenuto odeljenje NATO već nekoliko godina sponzoriše po jedan događaj u organizaciji CEAS, te da toj organizaciji sredstva doniraju i Evropska komisija i razne fondacije.

Levicu je zanimalo na koji način srpska vojska sarađuje sa Bundesverom i u odgovoru Vlade je dat detaljan pregled kurseva i obuka koje su instruktori Bundesvera držali pojedinim srpskim oficirima, jedinicama, medicinskom osoblju, računovođama… To se, stoji u odgovoru, dešava na osnovu sporazuma o saradnji u sektoru odbrane iz aprila 2006. koji je tada zaključen s Državnom zajednicom Srbije i Crne Gore.

“Trenutno, po srpskoj želji, traju konsultacije oko zamene tog sporazuma sličnim međuvladinim sporazumom između Savezne Republike Nemačke i Republike Srbije“, piše zvanični Berlin.

Jedno od pitanja posvećeno je i napadu američke avijacije na položaje tzv. “Islamske države“ u Libiji (19. februar ove godine) – to je napad u kojem je, kako se veruje, stradalo dvoje srpskih diplomata koji su ranije oteti. Međutim, Vlada na pitanje Levice odgovara da o tome nema nikakvih posebnih obaveštajnih ili drugih saznanja, te da u Berlinu nije poznato da li su srpski državljani stradali u tom napadu.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&.....id=1127295

offline
  • Pridružio: 10 Jan 2012
  • Poruke: 1700
  • Gde živiš: U koloniji po imenu Republika Srbija

Cak i da mora referendum sta ce bi bilo kada bi promenili Ustav u skupstini i izbace KiM?
Neko ce da ih uhapsi? Ici ce u zatvor?
Narod ce ih lincovati? Bice pobune?
Nece biti pravno vazece ili sta?

PS. koji patriotski poslanici u narodnoj skupstini? Svi do jednog su umocili prste teglu sa medom i sad igraju kako gazda kaze.

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2013
  • Poruke: 892
  • Gde živiš: Van vidokruga jednookog

Napisano: 04 Maj 2016 17:31

Mozda se nisam najpreciznije izrazio: na referendumu bi se upravo odlucivalo o promeni/brisanju preambule koja kaze da je KiM deo suverene teritorije Srbije.

Dopuna: 04 Maj 2016 18:25

Sad vidim da u stvari ja tvoj post nisam dobro procitao. Smile Tj jesam, ali prva pretpostavka je toliko malo verovatna, da je nekako podsvesno, kao po "auto - pilotu", nisam ni registrovao.
Da, zato sto bi takvo delovanje bilo protivustavno.

Ovo se mozda nekome cini kao nevazno, ali u stvari je kljucno; KiM je otet od nas de facto, i sada se.traze.nacini da se to ucini i de jure.
Zato i vrse ovoliki pritisak na nas, da bismo se i zakonski odrekli KosMeta. Jer nema nikakvog smisla u trazenju zakonskog puta da se legalizuje taj zlocin, ako se tokom njega pribegne nelegalnom procesu. To bi im bezvredilo ceo proces i zamisao, a nama otvorilo vrata da nekad u buducnosti revidiramo stvari. Oni jednostavno ne zele da se to desi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 783 korisnika na forumu :: 20 registrovanih, 4 sakrivenih i 759 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: dragoljub11987, Džordžino, goxin, Kubovac, kybonacci, loon123, Miškić, Nemanja.M, nenooo, sabros, sevenino, Sir Budimir, slonic_tonic, SR-3m, stankolich, styg, tubular, vaso1, Vatreni Zmaj, wolverined4