Rat Iran - Izrael 2024-2025 godina

38

Rat Iran - Izrael 2024-2025 godina

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2018
  • Poruke: 4330

kljift ::https://www.jta.org/2024/04/12/global/in-landmark-ruling-argentine-court-says-iran-and-hezbollah-were-responsible-for-1994-jewish-center-bombing
In landmark ruling, Argentine court says Iran and Hezbollah were responsible for 1994 Jewish center bombing

Pravda je spora.

И то случајно баш сад кад је председник постао онај Нетањахуов фанбој.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

@Luka B.
odgovorit ću ti za nekih pola sata, ne mogu sad, ako ti nije problem daj dotle neki link na tu popularnost Huseina, pa možemo to zajedno komentirati.



offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 11804

Citat:popularnost Huseina,

Umro pre 25 godina.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

u pravu si, njega samo pamtim, a računam to se samo indeksira I, II, II kao inače kod kraljeva Very Happy

dakle, letio sam prije par godina iz FFM s jednim Palestincem iz Zapadne obale, Rammalaha, neki informatičar, čak je radio nešto za njihovu vladu tamo. Pričao mi je kako je ekstremno teško (tada) bilo izaći iz Izraela njima, on je dobio dozvolu zbog prisustvovanja nekom događaju, samo zato što radi u tom nekakvom ministarstvu, inače gotovo nemoguće, po njegovim riječima.

No, to je manje važno. Velik dio njegove obitelji živi s druge strane rijeke, u Jordanu i kaže da ih je inače tamo jako puno, valjda trećina stanovnika Jordana da su Palestinci.
Uglavnom, on taj režim tamo prezire iz dna duše i kaže da ga tamo niko ne voli, ne samo Palestinci, nego i drugi Arapi, da je to marionetski proamerički režim.
OK, može on biti i subjektivan, ne tvrdim, zato bi volio vidjeti taj izvor koji kaže da većina tamo voli kralja. Ako je neki izvor iz Forbsa, The Economista isl, ne moraš ni stavljati, njima ne vjerujem ništa.

Naravno, ja nisam radio ankete po Ammanu, ali za oko 2 sata što sam pričao s tim čovjekom, nekako sam stekao osjećaj da govori istinu i vjerujem mu ako ništa drugo, siguran sam da je to njegovo uvjerenje.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 11804

Citat:.No, to je manje važno. Velik dio njegove obitelji živi s druge strane rijeke, u Jordanu i kaže da ih je inače tamo jako puno, valjda trećina stanovnika Jordana da su Palestinci.
Uglavnom, on taj režim tamo prezire iz dna duše i kaže da ga tamo niko ne voli, ne samo Palestinci, nego i drugi Arapi, da je to marionetski proamerički režim.


Uh, mnogo komplikovana priča za ovu temu. No, Palestinci sa Zapadne obale ne vole Jordance jer su ih prodali 67. Ko što ovi iz Gaze ne vole Egipćane. Pa onda ratovali protiv njih 70. A onda opet kraljica je Palestinka.

Abdulah II je manje popularan od oca, al kada sam ja bio tamo daleko je bio od omraženog. I kod Palestinaca i kod "običnih" Arapa.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

ok, recimo da je tako, kako već rekoh, ja tamo nisam bio niti pravio ankete po Ammanu.

meni nije jasno, ne za bilo kojeg Palestinca, nego za bilo kojeg čovjeka, da može biti indiferentan prema ovome što se sada događa u Gazi (s obzirom da se masovno ubijaju i djeca, možemo to slobodno nazvati genocid, zar ne?).

Dakle, ako tvoj šef države gaji prijateljske odnose sa USA, tj. sponzorima tog genocida protiv tvog naroda s druge strane granice i čak im i vojno pomaže... kako je moguće da ima Palestinaca koji ga ne mrze?

Zamisli nešto takvo u kontekstu Srbije, Republike Srpske, Kosova?
Da je u Srbiji na vlasti predsjednik koji bi se slizao sa USA, izdao RS i Kosovo, čak i vojno pomogao NATO-u protiv njih u nekoj zamišljenoj, hipotetskoj situaciji.
ja ne mogu zamisliti situaciju u kojoj taj čovjek u Srbiji ne bi bio omražen.
Potpuno isto i ovdje, u odnosu Hrvatske i BiH Hrvata.

e sad, možda su Arapi drugačiji, ne znam, ali ne bih rekao, mislim da su oni baš prgav i zajeban narod. Reagiraju oni itekako, samo mi to ovdje obično klasificiramo terorizmom.

online
  • Pridružio: 11 Feb 2014
  • Poruke: 687
  • Gde živiš: U zemlji čuda-Srbiji i u svom svetu

offline
  • amstel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 2619
  • Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice

Мали подсетник

На данашњи дан 1976. године,око 40.000 израелских демонстраната умарширало је у окупирану Западну обалу, захтевајући да Израел припоји ту територију,а 1996. године,више од 100 либанских избеглица погинуло је кад је израелска артиљерија отворила ватру на базу мировних снага Уједињених нација где су потражили склониште.

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 27730
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

O višedecenijskom sukobu, proksi ratovima, o tome kako se situacija zaoštravala i kako je uopšte došlo do eskalacije netrpeljivosti više u današnjem specijalu, bez želje da ovo bude dnevno - politička tema, već sa namerom da pričamo o istorijskim okolnostima koje su do ovog sukoba dovele.

Istorija sukoba: Iran - Izrael | HistoryCast, specijal


offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 32490

Komadant CENTCOM je od jutros u Izraelu na konsultacijama o odbrambenoj strategiji na ocekivani napad Irana na Izrael.

Trenutne snage americke mornarice u regionu. Avijacija je dodatno ojacana i eskadronom F-22 u Kuvajtu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1264 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 12 sakrivenih i 1178 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 13068 - dana 20 Jan 2026 17:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 037, _Sale, Ailton, ArchaBasha, Avalon015, Boris BM, borya90, cenejac111, Comyymoc, Darko Jovanovic, dendrit86, Dixtrix, djordje92sm, Dolinc, Dorcolac, Draganeli, dunavzed, DuškoMraz, Dzuki, ElGenius, Fliper, FOX, g_g, Georgius, GveX, Hardenberg, jeen yuhs, Jester, Jose, Kajzer Soze, Khalid ibn al-Walid, king111, KizJ, Koja79, Kubovac, kybonacci, LUDI, Manjane, Marko Marković, mercedesamg, Miki281, Milan 84, mile.ilic75, milenko crazy north, MiljanXD, mocnijogurt, Naj-Turs, nebidrag, nebkv, nikonema, novator, Paki, pedja.st, pein, Prečanin30, royst33, sale27, sap, Sevatar, skok, Smajser, Solunac na steroidima, sova72, SympathyForTheDevil, Tas011, TheBeastOfMG, tm, Tribal, tuf, Vrač, Walkers, zillbg, Zorge, 79693