Rat u Siriji, 2011-2015. godina

1117

Rat u Siriji, 2011-2015. godina

offline
  • Gama  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Jun 2004
  • Poruke: 4389

Zamrznut američki plan o oružju za Siriju
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

@Iskander M
Mlada je duša podobna mekom vosku: u kakav ga kalup metneš i saliješ, onaki obraz od njega napraviš. Dok je taj vosak jošte mek, lasno ga možeš pretopiti, preliti i preobraziti. Črez dugo vreme bude tvrd kao gvožđe; onda se hoće mnogo truda za pretopiti ga i preliti. K onom šta su čuli, ako jošte vide i priklade nevaljale, ako ne imaju koga ko će s njima upravljati i od zla odvraćati, ostaju u prevari i u zlu, i svaki dan viš utvrđavaju se u tom i ukorenjavaju. Dositej Obradovic, Zivot i Prikljucenija



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • ruso  Male
  • Elitni građanin
  • sta stignem
  • Pridružio: 08 Avg 2011
  • Poruke: 2023
  • Gde živiš: Republika Srpska

Cuti se oko f-16 napetost je prevelika jos samo to fali, tuska u haosu evo i egipat u jos vecem samo jos treba jedna prica o srusenom f-16 zato ja nepogledam info o tome. Trenutno ocekujem pad Homsa u roku od 3 dana a za 5 dana vec ocekujem napad na Al Rastan



offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2591
  • Gde živiš: Čačak

Danas sam video na tviteru vest da Kina povećava obim saradnje sa Sirijom .
Prvenstveno u energetici.
A evo te potvrde u Sirijskim vestima.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2013
  • Poruke: 138
  • Gde živiš: Sarajevo, Jugoslavija

@mihovil78
moras priznati da ne bi bas teroristima pomogla Bibijeva izjava da ih podrzava.
cionisti direktno i indirektno pomazu tekbirasima:
-bombardovanje polozaja SAA, vise puta, a narocito proslo bombardovanje za vrijeme ofanzive
-lijecenje ranjenih terorista
-konstantan pritisak na sirijsku vlast, kao i Vojsku na Golanu.

da ne spominjem izjave teroristickih komandanata kako im Izrael nije neprijatelj, vec ce rado stati na njihovu stranu kad krenu na Hezbollah i Iran.

budimo malo realni, rat u Siriji je sukob dva suprotstavljena bloka:
-SAD, kvazidrzava, sirijski teroristi, Britanija, Francuska, Arabija, Katar, Turska....
i
-Sirija, Iran, Irak, Hezbollah, Rusija, Kina...

sve ostalo je cisto zavaravanje.

offline
  • Pridružio: 14 Avg 2011
  • Poruke: 6626

ruso ::Cuti se oko f-16 napetost je prevelika jos samo to fali, tuska u haosu evo i egipat u jos vecem samo jos treba jedna prica o srusenom f-16 zato ja nepogledam info o tome. Trenutno ocekujem pad Homsa u roku od 3 dana a za 5 dana vec ocekujem napad na Al Rastan
Taj F 16 je pao 50 km od Sirijske granice, i koliko je pozanto u pitanju je nesreca. Da ne ulazimo u teorije zavere, avioni padaju sami od sebe, nije to tako neubicajeno.

offline
  • trol 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 820
  • Gde živiš: bez bananska republika Srbija

Gama ::Napisano: 11 Jul 2013 23:58

@Iskander M
Care, kada naidjes na bisere kreni da radis u rezimu ignore. Nama (Asadovcima/asadistima Smile ) ces pomoci Smile. Dzaba nekom pricas o logici kada je za nekog logika 2+2 = 3,[moj pogled na svet].


Ovom forumu stvarno nedostaje funkcija ignore member

offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 975

Citat:Sve veći unutarnji sukobi sirijske opozicije: Al-Qaeda militanti ubili FSA zapovjednika

Nastavlja se eskalacija unutarnjih sukoba sirijske opozicije - prema informacijama unutar tzv. Slobodne Sirijske Vojske (FSA) ubijen je jedan od njihovih istaknutih zapovjednika, ne od strane sirijske vojske, već od strane militanata povezanih s Al-Qaedom.

Zapovjednik FSA, Kamal Hamami, poznat i po ratnom imenu Abu Bassel al-Ladkani, bio je na sastanku s pripadnicima organizacije "Islamska Država Irak i Levant" u sirijskom gradu Latakija. Za vrijeme sastanka je ubijen, ističe glasnogovornik FSA, Qassem Saadeddine, u razgovoru za Reuters.

"Iz Islamske Države su me nazvali i rekli mi kako su ubili Abua Bassela te kako će pobiti sve članove FSA vrhovnog vojnog vijeća. On se s njima išao sastati kako bi raspravili planove borbe", rekao je Saadeddine.

Ova informacija nagovještava nove borbe između pripadnika FSA i militanata koji su povezani s Al-Qaedom, kao što je primjerice teroristička organizacija Al-Nusra Front. Sukob ovdje nije toliko između "radikalne" i "umjerene" frakcije, kako prenose brojni mediji, već ovdje primarno imamo situaciju u kojoj se sukobljavaju domaći pripadnici opozicije (FSA) i strani militanti (Al Nusra Front i drugi). No, pretpostavka je da su stranci poprilično radikalniji od domaćih pobunjeničkih skupina.

Već neko vrijeme strane ekstremističke skupine potiskuju lokalne pobunjenike jer posjeduju veće borbeno iskustvo, ali i modernije naoružanje. Američki Kongres donio je prije nekoliko dana odluku kako ipak neće slati oružje u Siriju zbog straha da ono ne bi završilo u rukama radikalnih skupina (vidi: Američki Kongres odgađa slanje oružja sirijskim pobunjenicima). Taj strah je i više nego opravdan, jer gotovo je sigurno da bi oružje - kao što je bio slučaj i do sada s oružjem koje je stizalo iz Turske, Jordana, Saudijske Arabije i Katara - završilo upravo u njihovim rukama.

offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2591
  • Gde živiš: Čačak

Kako prenosi glas Rusije,
Moskva i Damask razmenjuju informacije o inostranim borcima u Siriji.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Руске и сиријске обавештајне агенције размењују информације у вези са извештајима да у сукобима у Сирији учествује око 600 иностраних бораца, између осталих из Русије, Европе и САД, рекао је заменик министра иностраних послова и специјални изасланик председника за Блиски исток, Михаил Богданов.

У јуну, говорећи на Међународном економском форуму у Санкт-Петербургу, руски председник Владимир Путин је саопштио да се на страни опозиције у Сирији бори око 600 екстремиста из Русије и Европе.

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2012
  • Poruke: 699

Ал Каида убила команданта устаника
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Jan 2013
  • Poruke: 46
  • Gde živiš: Near to Hell, near to Heaven, far away from all delusion!

Porodica legendarnog komandanta baze Ming, poginulog generala Ali Salim Mahmuda u gostima kod prve dame Sirije:

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2346 korisnika na forumu :: 29 registrovanih, 2 sakrivenih i 2315 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ALEKSICMILE, blue, cebam, cvrle312, dd201176, Djole3621, DonRumataEstorski, draganl, Duck of Death, Hans Gajger, Haris, Joint Chief, Leonov, LUDI, mile.ilic75, mixa99, N.e.m.a.nj.a., nenomir, Profesor_018, rikirubio, Rumun2000, saputnik plavetnila, shiro, simicnenadbg, VJ, Vlajman1957, Walkers, Zastava, zoran77