|
Poslao: 04 Nov 2015 16:26
|
offline
- i.senica

- Ugledni građanin
- Pridružio: 23 Jan 2014
- Poruke: 320
|
PanchoVilla ::Ситуација око аеродрома Кувејрес
Rook @2Rook14 · 30 min.
#Syria: #NDF (@NationalDefens) report that Sheikh Ahmed village has been taken, Kweiris Air Base around the corner. #Aleppo
SAA došla do baze.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Nov 2015 17:42
|
online
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16628
|
sezan ::komkom ::
Kako li su samo uspjeli Šilku ZSU 23 ( samohodnaja) namontirati na Tojotu ,to je svakako rješenje koje će japanski inženjeri ponuditi i drugim tržištima
Namontiraju je oni ali je Toyota lagana ,trzaj ogroman ,a tek oni polumozgaši ,dejstvuju pod uglom od 90 umesto 180 stepeni u odnosu na šasiju (pa da trzaj ide po dužini vozila i tako se bolje kompenzuje...)
Kad bi Toyota radila verziju sa četri hidraulička stabilizatora ,mogli bi šta hoćeš da namontiraš(bez malo)
Nije Toyota za zsu 23..i te velike kalibre ipak...ali može ,sve može, svašta smo vidjali,i minobacače na toyotama..
Mad max je malo dete za drekoše ,i šta sve njima pada na pamet ...
Сезан и остали који нису скапирали комкома-а,
ЗСУ (Зенитнаја самоходноја установка) је ознака за самоходно ПВО оруђе. Обично је на шасији оклопног возила и тежи подоста тона, те се не може монтирати на Тојоту.
ЗУ (Зенитнаја установка) је ознака за обично ПВО оруђе.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Nov 2015 18:19
|
offline
- Krki
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 02 Nov 2015
- Poruke: 2
|
...
Sve u svemu, od 5 frontova na kojima su SAA/saveznici vrsili intenzivne napade u zadnjih mesec dana, znacajniji uspeh je ostvaren samo na 5om, u okolini Alepa...[/quote]
1-Latakija probijene linije prvih dana i zapoceti napadi na grad Salma koji je strateski vrlo vazan grad,ali na vrlo nepristupacnom terenu,jos ima i civila. Na ostalom delu provincije Latakija SAA trenutno ima inicijaivu i napada dalje juce su zauzeli neko naselje...
2-Hama napreduju na celoj provinciji i u borbama sa FSA i Nusrom i sa ID ne brzo ali polako teraju ka Idlib provinciji,brzina napretka zavisi od brzine napretka na Latakiji i u Alep kako bi se definisale linije u Idlib provinciji.
3-Homs sta tu ima da se oslobadja majke ti jedino je ostao Rastan koji se polako cisti kada padne Rastan ostali gradovi u okolini padaju sami od sebe oni su tu u kotlu.
4-Alep nije u okruzenju i daj vise ne izmisljaj te gluposti koridor je odbranjen ovde su objavljene vesti i na srpskom pa dal neko misli da bi SAA napredovala u juznom Alepu da nisu prethodno odbranili koridor? Daj molim te takvim izmisljanjem gluposti Alep odsecen od ostatka SAA,pa ko bi jos to dozvolio sada je covek koji spasio Damask,Bagdad glup i svoje borce salje u kotao e sta sve necu da procitam.[/quote]
1. Dzaba inicijativa, ako nema (vecih) rezultata...
2. SAA napreduje u celoj provinciji ? Mozda u nekom paralelnom univerzumu... pa juce im zauzece tell Otman, koji su sporadicno pokusavali da zauzmu od 2012- [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
3. Ostao je samo Rastan da se oslobodi ? Jel ste Vi sigurni da pratite rat u Siriji ? U realnosti, ostalo je mnogo toga da se oslobodi, osim Rastana:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
treba imati na umu(kada se govori o ovom dzepu otpora) primer Dzobara, koji SAA pokusava da ocisti jos od avgusta 2013te... Ne samo sto to nisu uradili, nego nisu ni uspeli da ga odseku od Istocne Gute...
4. Pre svega, ne vidim razlog za takvim, kafanskim, nacinom obracanja... To da je Alepo sve do danas bio odsecen od ostatka Sirije svedoce objave na svim pracenijim pro-SAA tviter korisnicima:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
preporucujem vam da umesto nekih kvazi portala, situaciju pratite preko tvitera, pa i ako insistirate samo preko ovih pro-SAA naloga...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Nov 2015 19:14
|
offline
- Izdajnik
- Počasni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2014
- Poruke: 837
|
Po Militarmap su Islamisti zauzeli Dzanabira. Jedno selo ispod Tel Othmana kojeg su jucer bez borbe uzeli.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Nov 2015 19:29
|
offline
- Izdajnik
- Počasni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2014
- Poruke: 837
|
Izgleda da po tweeterima i militarmap je danas napravljen pomak zapadno od Autoputa kod Haraste (Damaskus). Oslobodjena je Plinska Stanica i Elektricna Stanica. Sad je pala i Benzinska Stanica. Ostalo je malo na toj strani Autoputa.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Nov 2015 19:40
|
offline
- Izdajnik
- Počasni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2014
- Poruke: 837
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Interesantno.
Pisu da Front kod Alepa polako popusta. Tu je neka Milicija Ahrar al Sham i par manjih osnovali Sham Front. Oni sebe smatraju "Cionistise Wahabitische Pokret i sponzori su in Saudis i Turci. Osnovali su Policiju Dar al Hisbah nesto kao vjersku Policiju u Arabiji ili kod ISISa. Ali posto je narod protestirao sad su ukinuli tu Policiju jer kako kazu trebaju ljude na Frontu. I Neki Sefovi od Sham Fronta su pljackali narod umjesto sta ga stite. Njihovim ukidanjem je utjecaj Turske i Saudis se smanjio.
Samo sam preveo clanak.
|
|
|
|
|
|