Rat u Siriji, 2011-2015. godina

964

Rat u Siriji, 2011-2015. godina

offline
  • Pridružio: 22 Avg 2011
  • Poruke: 161

el86 ::Nema veze,ako je to istina neka iskoriste taj proboj i pobegnu.Onda je u svakom slučaju taj grad oslobođen i linije snabdevanja pobunjenika iz Libana su prekinute.Sve u svemu 1000 pobunjenika tek tako da prelazi sa jedne strane na drugu,bez uznemiravanja čudno malo.Teško izvodljivo.

Upravo me to i budi. Cus probili su obruc da bi usli unutra a ne da bi ostali pobjegli. Dje tu logika? Kazem, mislim da je laz da je u pitanju 1000 pobunjenika, to sam procitao na jedom liveleak linku tj. ovdje [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • BPC 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2013
  • Poruke: 12
  • Gde živiš: Srpska Republika

Svako ko se i malo u to razumije i pogleda mapu zna da Sirijska vojska moze prekinuti linije snadbevanja iz Libana i bez ulaska ili zauzimanja Kuseira. Mislim da su to samo novinarske gluposti sto povezuju taj grad kao kljucni i bez koga se ta blokada ne moze odraditi. Ovaj se grad po meni vise zauzima zbog glavne komunikacije koja vodi prema obali a koja prolazi pored tog grada i eventualnim unistenjem ili zarobljavanjem terorista na tom prostoru, ali vidimo da je ovo drugo neizvodljivo.



offline
  • Pridružio: 16 Avg 2012
  • Poruke: 202

Da,istu vest sam i ja video,pa ono rešio da je analiziram malo i sve u svemu nema neke logike.Razdaljina velika,došli bez problema,veliki broj pobunjenika,i probili obruč da ostanu tamo.Samim opkoljavanjem grada je već skoro sve završeno,ovi mogu da ostanu,da pocrkaju tamo i to je to.

offline
  • Pridružio: 22 Avg 2011
  • Poruke: 161

E ovo je vec mnogo logicnije:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kaze se da teroristi bjeze iz Qusaira preko Shamsein-a a da je FSA propaganda o pojacanju preko tog sela neistinita. Kaze se da su Taweheed teroristi ubijeni dok su pokusavali da pobjegnu iz Qusaira. Na stranici ima i video koji prikazuje mrtve teroriste. Znaci nesto je definitivno bilo u tom mjestu. A s obzirom da smo vidjeli samo video koji prikazuje mrtve teroriste laske je povjerovati u pricu koju plasira SAA.

offline
  • Pridružio: 16 Avg 2012
  • Poruke: 202

bozocv ::E ovo je vec mnogo logicnije:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kaze se da terosisti bjeze iz Qusaira preko Shamsein-a a da je FSP propaganda o pojacanju preko tog sela neistinita. Kaze se da su Taweheed teroristi ubijeni dok su pokusavali da pobjegnu iz Qusaira. Na stranici ima i video koji prikazuje mrtve teroriste. Znaci nesto je definitivno bilo u tom mjestu. A s obzirom da smo vidjeli samo video koji prikazuje mrtve teroriste laske je povjerovati u pricu koju plasira SAA.

Ovo je već logičnije.Ima smisla.

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2011
  • Poruke: 334
  • Gde živiš: Zambija

Možda im je Sirijska vojska namjerno pustila da probiju obruc. Lakše im je da ih tamne na jednom mijestu nego da ih ganjaju naokolo.

offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2592
  • Gde živiš: Čačak

Kazem vam ja , video sam to ali nisam mnogo obraćao paznju , postoji priča i na drugim forumima čak i neki snimci onog pobunjeničkog novinara , medjutim to su sve stari snimci sa aerodroma.

offline
  • Pridružio: 16 Avg 2012
  • Poruke: 202

A i da su sve krenuli njih 1000 bio bi to lep plen.A i ti ako ih ima da se povlače isto tako dug i nebezbedan ih put čeka Smile

offline
  • Pridružio: 22 Avg 2011
  • Poruke: 161

Iskreno mislim da svi po malo lazu. Na onom linku pise i sledece:

Russia is Sending 10 new MiG-29 M/M2 fighters and 11 more S-300 Units to Syria. Vjerovatnoca da je ovo istina je od prilike 0.75%

offline
  • Pridružio: 16 Avg 2012
  • Poruke: 202

Ovi iz Sirije su istina naručili gomile oružija,eto na primer 2012
Syrian Air Force had ordered 36 aircraft Yakovlev Yak-130 in 2012.Sad da li će nešto doći ili jeste ili treba ko zna.To je samo primer inače naručili su svega i svačega.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1356 korisnika na forumu :: 182 registrovanih, 12 sakrivenih i 1162 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 357magnum, _Rade, ajo baba, Aleksandar Tomić, aleph_one, Apok, ArmFPGA, Banovo Brdo, bigfoot, blankspace, Bo96, Bojcca, bojcistv, boxbole, Brzi voz, Bubimir, bukefal, celt, ceman, Chainsaw, Cicumile, Cirkon, Coficab, comi, crnirocko, crnitrn, DalmatinacMF, darkdruid72, Darko Jovanovic, darkojbn, Darth Wader, Dejan_vw, Desmond, dexteroza, dijica, Dimitrije Paunovic, DonRumataEstorski, doom83, draganl, Dragon Order, DucicM, dulleo, Electron, eulereix, Ezbuck, FileFinder, fokac, FOX, Fructo, Gheljda, Glavni Oružni, Gogi_avio, gregorxix, halkin gol, Hardenberg, Holy Saber, hyla, icemilos, ikan, InzenjerBL, IpMan, IvanM1984, j-22orao, Jan, Jelly4183, JimmyNapoli, jodzula, Joksss, jon istvan, Jose, Jozo74, Kajzer Soze, Khalid ibn al-Walid, Kobalt01, komsija1, kovacicbozo, Kriglord, Kubovac, ladro, Lance Guest, laurusri, leopard83, Lubenica303, luja, madza, Major Tankosić, Makarid, Mamadu, Manjane, MarijaC84, Maruti, mercedesamg, Michellefromrezistance, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, Miler88, Millennium, MILO-VAN, milos.cbr, milos97, mir juzni, mux, Naj-Turs, nebojsag, nefs, NemanjaCG, neutrino, nick79, Niki2024, Nmr, Nomica, OgnjenMitric, Oklopnjak, OtacMakarije, Pale2025, Papadubi, Parker, pasko2025, Patent, pceklic, pein, Pekman, Perudin_92, petrovicrs, picknick, Pilence, pobeda, Povratak1912, proka1ng, raf87, sajorg, sales, sekula80, Sevetar, Shajlok, Singidunumac, Slingshot, Smiljkovich, Sone0883, SpaDej, Srpska zauvjek, ssekir75, stefan95, Stefanzi, styg, superwhy, svnedelja, Tas011, taz1cl, trajkoni018, tubular, tvlada, ujke, uruk, v0idmp3, vathra, vazduh, VBoss, Velizar Laro, vjetar, Vlad000, vojnik švejk, volimpivuvolimrakiju, vuk14, vukdra, vuksa72, Walkers, x011, xAlex2, YugoSlav, Zadonbas, Zastava, zdrebac, Zec, zixmix, Zrcalo, zule2, zzeljko, ZZZ, Žoržo, 79693