|
Poslao: 30 Nov 2016 11:49
|
offline
- sezan

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2008
- Poruke: 3123
- Gde živiš: Kragujevac
|
bojank ::vathra ::...
Pauzirao sam snimke, mislim da nisu djulad, imaju eksplozivno punjenje ali je izgleda prilicno slabo.
Vidi se da ima punjenje i zvuk i efekat (mali)..po prečniku topa moglo bi da se proceni kolika je gramaža tog punjenja odprilike..
Aleppo's War Battlefield: Syrian Army advances as jihadists mass retreat from east Aleppo 27/11/2016
sa prevodom
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 12:01
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Мораће Руси поново да траже. Има их као мрава.
Jaish Al-Nasr shelled again #Hama Airbase with a fully loaded BM-21 Grad (40 rockets).
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 12:43
|
offline
- Niko Bitan
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 12 Nov 2016
- Poruke: 592
|
Napisano: 30 Nov 2016 12:19
Počeo je 'whitewash' proces u medijima. Očito su shvatili da će ljudima biti malo čudno kako su mjesecima pričali o stotinama tisuća ljudi zarobljenih u asadovoj blokadi, a sad odjednom s 40% oslobođenog područja po UN izvještaju izbjeglo samo 15000 ljudi, pa je preko noći putem londonskog one-man SOHR-a taj broj narasao na "više od 50000".
Reuters: po UN-u izbjeglo 16000 ljudi.
AFP: po SOHR-u izbjeglo više od 50000 ljudi.
Dopuna: 30 Nov 2016 12:43
Evo i njih. Nakon četiri dana izašli iz podruma i prebrojali 45 ljudi koji su "ubijeni bježeći pred napredovanjem vladinih snaga":
+ 18+
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 13:16
|
offline
- RokajSnimaj
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 11 Jan 2016
- Poruke: 10
|
Bogami SAA odlično napreduje, zadovoljstvo je pratiti vesti ovih dana.
Mene zanima sledeće ako neko zna - u onom snimku Lazanskog naš počasni konzul u Alepu kaže da Alepo nema vode jer se postrojenja nalaze na teritoriji drekavaca, koji ih uništavaju ili namerno ne puštaju vodu. Gde se u Alepu nalaze ta postrojenja, jel' to ova fabrika vode kod Midana što su je oslobodili pre par dana ili onih par četvrtastih tvorevina južno od Šejh Saeda i fabrike cementa?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 13:58
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Пада југ Алепа. Шејк Саед ослобођен, нападају даље.
У Дари исто напредовали мало.
Syrian Army securing supply lines to Daraa city by capturing Tal Al Ayn and pressuring sectarian jihadists in Al Faqi' village to withdraw
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 14:00
|
offline
- Pridružio: 10 Dec 2015
- Poruke: 143
|
Pade izgleda Sheikh Said, napada se Sukkari - ako taj zapadni deo dzepa popada, svaki pokusaj probijanja opsade pada u vodu.. Jos ako se malo pogura iz Sheikh Luftija u pravcu citadele, zeleni autobusi ce izgleda jako brzo u grad. Sa ovom brzinom napredovanja, Alepo moze da se resi do Nove godine sto je delovalo kao naucna fantastika pre par nedelja
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 14:01
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Може да се реши сутра, ако наставе овом брзином.
At least 506 former rebels surrendered in the last 3 days across East Aleppo.
Citat:Sheikh Sa'ed has been liberated
Citat:SAA now attacking Ameria and Sukkari
SAA is advancing in these districts now
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 14:12
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39701
|
Izgleda oće ponovo nešta da pokušaju.
"According to information obtained by Al-Masdar News, hundreds of Jabhat Fateh al-Sham (Al-Qaeda affiliate) fighters arrived from Idlib to the western Aleppo countryside on Wednesday. Syrian reconnaissance units and drones have observed extensive Islamist military build-up in the region, causing government troops to stiffen their defences of the city."
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 14:15
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Русија је спржила све утврђене/статичне положаје терориста "паметним" бомбама на путу напредовања САА. Није ни чудо што овако пролећу. Сада ће вероватно да спрже и те што би да пробију блокаду, али они су вероватно одустали сада када су видели да су пала ова насеља.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2016 14:28
|
offline
- Pridružio: 10 Dec 2015
- Poruke: 143
|
RokajSnimaj ::Bogami SAA odlično napreduje, zadovoljstvo je pratiti vesti ovih dana.
Mene zanima sledeće ako neko zna - u onom snimku Lazanskog naš počasni konzul u Alepu kaže da Alepo nema vode jer se postrojenja nalaze na teritoriji drekavaca, koji ih uništavaju ili namerno ne puštaju vodu. Gde se u Alepu nalaze ta postrojenja, jel' to ova fabrika vode kod Midana što su je oslobodili pre par dana ili onih par četvrtastih tvorevina južno od Šejh Saeda i fabrike cementa?
Oslobodjeno je to postrojenje izmedju Sulejman Halabi cetvrti i Bustan Pashe.
Po izvestajima sa twittera vraca se polako voda u grad.
|
|
|
|
|
|