Rat u Siriji 2016 - Komentari, diskusije i analize članova

303

Rat u Siriji 2016 - Komentari, diskusije i analize članova

offline
  • sezan  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2008
  • Poruke: 3123
  • Gde živiš: Kragujevac

slonic_tonic ::Napisano: 05 Feb 2016 11:26

Imali bi oni novih regruta iz cijeloga svijeta, samo da se situacija razvija pozitivno po njih.
Ovako niko nije lud da bude meta za Su-25.

Dopuna: 05 Feb 2016 11:29

Mislim da će sada u najskorijem roku napasti Ibttu (Eybtu) i Dael.

Imali bi ih VIŠE misliš ,jer kad pacovi vide kakva je situacija na terenu , čuju iskustva dezertera i vide na YT RuAF-SAA mlin za meso ,naglo im se ljulja vera u svemogućeg i javlja sumnjičavost u priču o devicama i prelepom dzenetu ...
Sigurno interesovanje nije kao pre dve ili tri godine kada su manje više bili u stalnom napredku, a i po učestalosti vesti o masovnim dezertiranjima iz oblasti gde vladaju ,biće da ni njima život po šerijatu nije baš previše mio jer previše pritiska i davi..mnogo je lepše izgledalo dok su to čitali u Kuranu ,nego kad moraju to da sprovode u praksi.
Uvek se setim onog dokumentarca VICE iz Rake, gde svi kao uživaju u šerijatu ,a kad pogledaš te ljude vidiš im po licima da su u strahu i u prinudi,ne treba da budeš neki veliki psiholog da bi to ukapirao..(ma kolko se domaćini trude da ubede novinara u savršenost sistema..)
Evo ko nije gledao..

The Islamic State (Full Length)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

Napisano: 05 Feb 2016 12:51

navodno deseci hiljada izbjeglica iz sjevernog Aleppa su danas krenuli u Tursku:





Dopuna: 05 Feb 2016 13:11

Latakia fashion week Very Happy



izgleda da kod njih anoreksija još nije u modi...



offline
  • FOX  Male
  • Građanin
  • Pridružio: 20 Maj 2009
  • Poruke: 281

@sezan

dokumentarac je dobar, i ako gledalac obrati paznju narocito su djeca zavedena. Ili dio kada njihova vjerska policija obilazi grad i daje savjete, vidi se veliki strah kod ljudi...

offline
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5590
  • Gde živiš: Novi Sad

Свашта бих написао после овог документарца...ако икада дође до уништења ДАЕШ-а...шта са том децом радити која су већ индоктринирана толико да је то страхота. Да ли они уопште могу да се врате нормалном животу ?

offline
  • sezan  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2008
  • Poruke: 3123
  • Gde živiš: Kragujevac

Napisano: 05 Feb 2016 13:25

FOX ::@sezan

dokumentarac je dobar, i ako gledalac obrati paznju narocito su djeca zavedena. Ili dio kada njihova vjerska policija obilazi grad i daje savjete, vidi se veliki strah kod ljudi...


Ovo ih kao savetuju i to pred novinarom , i nosi šibu u ruci ,e sad zamisli kad nema kamera kako se ponašaju ,i vidiš razrogačene oči civila kad ih vide ,sve ti je jasno..
A deca ko deca ,jadna u sve možeš da ih ubediš ,pa i da ih nateraš da nekome odseku glavu (što smo vidjali) ,najlakši su za manipulaciju i u perspektivi ,ovi trovani od malena će biti najveći problem kad odrastu ,njega nećeš moći da pokolebaš ni sa čim..
Najgori mi je ovaj što je došao sa klincem iz Belgije i praktično unapred žrtvuje rodjeno dete trujući ga oviom boleštinama , ne dajući mu šansu da odraste u nekim normalnim uslovima ( a mogao je itekako ) i da kad odraste sam odluči šta je za njega najbolje...e to se zove zločin i beskrupuloznost...patološki slučaj..mali bi možda bio dobar trgovac ili fudbaler ...to me pogodilo najviše u ovom dokumentarcu..

Dopuna: 05 Feb 2016 13:27

Georgius ::Свашта бих написао после овог документарца...ако икада дође до уништења ДАЕШ-а...шта са том децом радити која су већ индоктринирана толико да је то страхота. Да ли они уопште могу да се врате нормалном животу ?
Ma nema šanse ,pitanje je samo koliko će njih sa sobom da odnese u grob kad bude "spreman"..

offline
  • Pridružio: 09 Feb 2015
  • Poruke: 1520

Georgius ::Свашта бих написао после овог документарца...ако икада дође до уништења ДАЕШ-а...шта са том децом радити која су већ индоктринирана толико да је то страхота. Да ли они уопште могу да се врате нормалном животу ?

Ne mogu. Doživotni radni logori bi bili dobro rešenje.

offline
  • FOX  Male
  • Građanin
  • Pridružio: 20 Maj 2009
  • Poruke: 281

sezan ::Napisano: 05 Feb 2016 13:25

FOX ::@sezan

dokumentarac je dobar, i ako gledalac obrati paznju narocito su djeca zavedena. Ili dio kada njihova vjerska policija obilazi grad i daje savjete, vidi se veliki strah kod ljudi...


Ovo ih kao savetuju i to pred novinarom , i nosi šibu u ruci ,e sad zamisli kad nema kamera kako se ponašaju ,i vidiš razrogačene oči civila kad ih vide ,sve ti je jasno..
A deca ko deca ,jadna u sve možeš da ih ubediš ,pa i da ih nateraš da nekome odseku glavu (što smo vidjali) ,najlakši su za manipulaciju i u perspektivi ,ovi trovani od malena će biti najveći problem kad odrastu ,njega nećeš moći da pokolebaš ni sa čim..
Najgori mi je ovaj što je došao sa klincem iz Belgije i praktično unapred žrtvuje rodjeno dete trujući ga oviom boleštinama , ne dajući mu šansu da odraste u nekim normalnim uslovima ( a mogao je itekako ) i da kad odraste sam odluči šta je za njega najbolje...e to se zove zločin i beskrupuloznost...patološki slučaj..mali bi možda bio dobar trgovac ili fudbaler ...to me pogodilo najviše u ovom dokumentarcu..

Dopuna: 05 Feb 2016 13:27

Georgius ::Свашта бих написао после овог документарца...ако икада дође до уништења ДАЕШ-а...шта са том децом радити која су већ индоктринирана толико да је то страхота. Да ли они уопште могу да се врате нормалном животу ?
Ma nema šanse ,pitanje je samo koliko će njih sa sobom da odnese u grob kad bude "spreman"..


Ali je zanimljivo da na snimku proslave osnivanje kalifata uopste nema puno ljudi, ponovo najvise djece a Raka nije mali grad

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2014
  • Poruke: 2840

Georgius ::Свашта бих написао после овог документарца...ако икада дође до уништења ДАЕШ-а...шта са том децом радити која су већ индоктринирана толико да је то страхота. Да ли они уопште могу да се врате нормалном животу ?

Зависи шта подразумеваш под "нормалан живот"?
Рецимо кока-кола,мобилини телефони,телевизија,игрице са експлицитни насиљем... је подједнако зло као и та индоктринација везабизма.
Западни човек,назовимо га "модерним" је страшно посрнуо.Све ово срање што се догађа у свету је последица управо "модерног" човека.
Управо тај вехабизам који је уметнуо запад уништава тековине источне цивилизације.
И кроз пропаганду ми стичемо погрешан закључак о животу народа са истока.
И приметићете где год да је западњак зашао ту је остала пустош.Где год има ресурса које треба опљачкати ту постоје банде које манипулишу децом.Од западне Африке и деце са пушкама у рукама преко јужне Азије и децом која шију адидасове лопте до блиског истока и деце која секу главе људима.
Бели човек и то западњак је при почео да користи децу.Сетимо се Оливера Твиста...
Време је да се људи пробуде и супротставе правом злу!

offline
  • Pridružio: 13 Feb 2011
  • Poruke: 2819
  • Gde živiš: tamo daleko...

GnaeusDomitiusAhenobarbus ::Georgius ::Свашта бих написао после овог документарца...ако икада дође до уништења ДАЕШ-а...шта са том децом радити која су већ индоктринирана толико да је то страхота. Да ли они уопште могу да се врате нормалном животу ?

Ne mogu. Doživotni radni logori bi bili dobro rešenje.

Ima i jeftinije rjesenje. A jedino je efikasno u potpunosti.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

Markoni29 ::
Западни човек,назовимо га "модерним" је страшно посрнуо.

Apsolutno.
I koliko god to ružno zvučalo, ovi fundamentalisti su u nekim, ponavljam NEKIM stvarima pozitivniji i zdraviji od zapadnog čovjeka. Zato i imaju toliko pristalica.

Zapadni čovjek je slabić i degenerik. On je namjerno uljuljkan i zatucan lagodnim životom.
Namjerno mu se njeguje egoizam, kako ga ne bi bilo briga ni za šta i ni za koga osim za svoj interes.
Sve je to dio marketinga i potrošačkog društva. Kapitalizam i maksimizacija profita Co.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1223 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 11 sakrivenih i 1147 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Sale, AleksSE, Ares12356, bobomicek, bojanM84, bojcistv, BSD, cardeo, Cirkon, Darth Malak, Dekanovic, dradex, dulleo, dushan, ekser222, Frunze, goxin, Helket, jodzula, JOntra, Kaplar2, KimiMR, king011, komsija1, Koplje, Kruger, Kurgan, Laluvr, laurusri, Leonov, Lepi Jova, Litostroton, LostInSpaceandTime, LUDI, Manjane, Mcdado, medaTT, milenko crazy north, MILO-VAN, mocnijogurt, nekdo, nelezele, oblivion, Panter, Petarvu, ping15, pirke96, Plavi1, plavii, redstar72, Ripanjac, rodoljub, sistem22, stegonosa, stokssone, Tanjagre, Tumansky, Tvrtko I, Vanderx, vathra, VJ, Volkhov-M, zbazin, ZetaMan, 787