Rat u Siriji 2016 - Komentari, diskusije i analize članova

637

Rat u Siriji 2016 - Komentari, diskusije i analize članova

offline
  • Pridružio: 10 Dec 2015
  • Poruke: 143

Aerodrom je pao, grad je opkoljen - sto znaci da prezivelih drekavaca ovoga puta nece biti



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

marko76 ::Aerodrom je pao, grad je opkoljen - sto znaci da prezivelih drekavaca ovoga puta nece biti
Ne znači. Ako ih još ima tamo i ako su zaista okruženi, možda će se ići u nagodbu, prekid otpora u zamjenu za siguran prolaz.
I ako to bude ponuđeno, SAA će to prihvatiti.



offline
  • Pridružio: 22 Dec 2015
  • Poruke: 123

marko76 ::Aerodrom je pao, grad je opkoljen - sto znaci da prezivelih drekavaca ovoga puta nece biti

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

"With preliminary reports suggesting government troops have captured some 50% of Palmyra city itself already, desperate ISIS commanders have demanded their fighters and artillery units to fire several long-range missiles at the Furqlus Gas Plant in eastern Homs."

Pola grada več zauzela SA, vjerovatno malo preteruju ali izgleda da su glavosječe pobjegle, napravili i odmazdu i izpalili nekoliko dalekometnih projektila na gasno polje odnosno stanicu u iztočnom Homsu.

offline
  • Pridružio: 30 Mar 2013
  • Poruke: 492

Izbrisite poruku.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

Peto Lucem:

offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

slonic_tonic ::marko76 ::Aerodrom je pao, grad je opkoljen - sto znaci da prezivelih drekavaca ovoga puta nece biti
Ne znači. Ako ih još ima tamo i ako su zaista okruženi, možda će se ići u nagodbu, prekid otpora u zamjenu za siguran prolaz.
I ako to bude ponuđeno, SAA će to prihvatiti.


Ма какве нагодбе са тероризмом...
А и да их пусте(у неком другом свету), треба их бомбардовати на повлачењу. Smajli

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

powSrb ::
Ма какве нагодбе са тероризмом...

to je lako reći...
ali treba ući i ginuti za svaku kuću.
pustili su ih i u Homsu, iz istog razloga.
powSrb ::
А и да их пусте(у неком другом свету), треба их бомбардовати на повлачењу. Smajli

Ovisno o tome kakav je dogovor. Ako se dogovore da je prolaz siguran do Raqqe, onda će to vjerojatno i ispoštivati.

Btw. ja bi ih uvijek pustio ako bi time spasio živote nekoliko stotina svojih vojnika.
Kamo sreće da hoće tako izaći i iz Raqqe i Deir-Zora i pobjeći u Irak, pa neka se drugi bakću s njima.

offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

Имају времена да покушају да беже, нормално биће пржени целом дужином пута до Раке.
Или да остану у граду и умро од глади или метка.
6000+ војника неће пустити пар стотина окружених терориста да их сачекају 100 километара даље.

offline
  • Pridružio: 22 Dec 2015
  • Poruke: 123

slonic_tonic ::powSrb ::
Ма какве нагодбе са тероризмом...

to je lako reći...
ali treba ući i ginuti za svaku kuću.
pustili su ih i u Homsu, iz istog razloga.
powSrb ::
А и да их пусте(у неком другом свету), треба их бомбардовати на повлачењу. Smajli

Ovisno o tome kakav je dogovor. Ako se dogovore da je prolaz siguran do Raqqe, onda će to vjerojatno i ispoštivati.
¸

Palmira je mala, nema dubine. Ne može se branit efikasno. Več su je pola uzeli. Za nekoliko sati če biti Palmira gotova stvar, ende.

offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2591
  • Gde živiš: Čačak

Pa ovo već završeno


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1006 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 4 sakrivenih i 937 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 6footboy, _Rade, airliners, Apok, BlekMen, Chainsaw, Colt D, crazydkure, cvrle312, debeli, Dovla, Duce, dunavzed, Dungorth, dushan, Dvojac005, Ercomero, goxin, Hans Gajger, Helket, ihis, In_hero, indja, Kalem, kapela, KizJ, kybonacci, ladro, laurusri, Makssd85, Mamadu, Marko Marković, Marko1238, MaschinenPistole, mercedesamg, MIG-3, Mićko, mladen.zovko, nemkea71, neutrino, nuke92, obsc, OgnjenMitric, OKT, OldKresoje, Parker, peradetlić, PO1974, predragc, Remain, royst33, sspp, troki1971, Ulzana, umpah-pah, uruk, vathra, vidra1, VJ, Vlada78, voja64, x9, Zoran Rapajić, Zoran1959